Sampaoli: "Messi'den faydalanmak için her şeyi yaptık" - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Sampaoli: "Messi'den faydalanmak için her şeyi yaptık"

Son maçı oldu zaten Arjantin’e dönünce kovulacak herşey yaptık dediği de yalan

GSCimbom Forum kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

o arjantin icin oynamaz
arjantinli futbolcular onun icin oynar. messi kazanacak cunku. kafasinda arjantin kazanmiyor. Messi kazaniyor. cunku messi arjantinli ve dunyadaki tum insanlardan daha onemli ve yetenekli. ic dunyasina dalin bu bucurun biraz neler dusunuyor. senden nasil ozellikli oldugunu dusunuyor mesinden yapilmis yuvarlak bir objeyi kosarken vucuduna cok yakin tutabildigi ve objeyi uc metal direk arasi iyi sokabildigi icin. hepsi bu.

ronaldo ise oynarken portekizin tum halkinin yukunu sirtinda hissettigini sende hissediyorsun. kendisi icin degil, baska insanlar icin oynadigini goruyorsun gozlerinde..

neyi kazandin lan cuntao. sen kendine kendine yenilmissin.

Ne oynatmak istedi bilmiyorum.
Messi kendine pas atıp gol atmasını bekledi dangalak.
Higuain senin diğer futbolcularının bir tanesine uyuyormu ?!
Ayağa oynayan hızlı adamların yanında orta bekleyen bir dinozor var.
Sağa iç Messi sol da Dyballa ortaya Icardi/Agüero ikilisinden birisi, çok zor değil aslında.

Orta saha desen pamuk gibi Mascherano ney abi ya. Lo Celso niye oynamaz !

Defans kaleci tuz biber oldu. Grupları sol ayaklı defans futbolcusu sağ ayakla gol atarak geçtiler.
Duran top değil birşey değil defansçı ne yapar orada ?!

Sampaoli sınıfta kaldı bana göre.

Gscimbom Mobile

o arjantin icin oynamaz
arjantinli futbolcular onun icin oynar. messi kazanacak cunku. kafasinda arjantin kazanmiyor. Messi kazaniyor. cunku messi arjantinli ve dunyadaki tum insanlardan daha onemli ve yetenekli. ic dunyasina dalin bu bucurun biraz neler dusunuyor. senden nasil ozellikli oldugunu dusunuyor mesinden yapilmis yuvarlak bir objeyi kosarken vucuduna cok yakin tutabildigi ve objeyi uc metal direk arasi iyi sokabildigi icin. hepsi bu.

ronaldo ise oynarken portekizin tum halkinin yukunu sirtinda hissettigini sende hissediyorsun. kendisi icin degil, baska insanlar icin oynadigini goruyorsun gozlerinde..

neyi kazandin lan cuntao. sen kendine kendine yenilmissin.
Anırdığın video daha çok şey anlatıyordu rtş.

Portekiz ne oynadı da finale kadar giderdi yahu? Aynı Arjantin gibi grup aşamasını zar zor geçtiler. Uruguay maçında ise üstün görünmelerine rağmen hiç bir şey oynamadılar aslında. Bir tane net pozisyonlarını hatırlamıyorum. Pozisyonu geçtim var olan bir oyun anlayışı bile hatırlamıyorum Portekiz adına, hem Uruguay maçında hem de grup aşamasında.

Messi cirkin bir oyuncu beyler, dunya kupasi gibi herkesin izledigi maclarda patlamasina engel oluyor..

Gozunu surekli kameradan kaciriyor ve basini egiyor sanki ozguven eksikligi var gibi

Arkadaşlar futbolda bu mantık nereden ortaya çıktı?

Birkaç senedir oyuncu odaklı taktik geliştirme gibi zırvalıklar duyuyoruz. Herkes Messi'nin oynayabilmesini sağlayacak, Ronaldo daha rahat hareket edebilmesi için taktik hazırlama, takımı Sneijder üzerine kurduk... Futbolda bunun faydası var mı? Gerçekten taktiksel anlamda önemli bir şey mi bu?

Turnuvanın en kritik maçında Messi'yi Kante-Pogba-Varane-Umtiti-Matuidi beşlisinin ortasında yalnız bıraktın, traşı kes. Çıkardığın takımda rakibin ciddi anlamda çekineceği 2 adam vardı. Di Maria ve Messi. Di Maria zaten sol çizgiye yapışmış, Fransa'nın sağ tarafı onu kontrol ederken Messi'yi ortada yem ettin adamlara. Bu adam müthiş yetenekli ve zeki ama rakibin de sıradan bi rakip değil.

Koy Higuain'i ileriye, Umtiti ve Varane ile boğuşsun. Veya Agüero'yu koy, ikisini oyalasın. Arkasına Messi, Di Maria, Dybala'yı koy, Fransa'nın orta sahası hangisini tutacağını şaşırsın.

Çıkardığı kadro resmen "bakın ben Messi ve Di Maria'nın boşluk bulmasına bağladım tüm taktiği" diye bağırıyor. Karşında da mahalle takımı yok, herhalde ki bu adamları kilitleyecekler. Biraz mantık.

Üst Alt