Şampiyonlar Ligi 2024'de 36 Takımla Oynanacak - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Avrupa Süper Ligi'nin kurulmasının yankıları sürerken UEFA'dan çarpıcı bir hamle geldi. UEFA Yönetim Kurulu, 2024 yılında başlaması planlanan 36 takımlı Şampiyonlar Ligi'ni oybirliğiyle kabul etti. Buna göre 32 takımın yer alacağı organizasyonun 36 takıma çıkarılması resmiyet kazandı.​

Avrupa Süper Ligi'nin kurulmasının ardından UEFA'dan karşı hamle geldi.

UEFA Yönetim Kurulu, 2024 yılında başlaması planlanan 36 takımlı Şampiyonlar Ligi'ni oybirliğiyle kabul etti. Oy verenler arasında PSG başkanı Nasser al-Khelaifi de bulunuyordu. PSG'nin 12 takımın yer aldığı Avrupa Süper Ligi'nde sonradan katılacak 3 takımdan biri olması bekleniyordu.

İngiltere'den Arsenal, Manchester United, Chelsea, Liverpool, Manchester City, Tottenham, İtalya'dan Milan, Inter ve Juventus, İspanya'dan Atletico Madrid, Barcelona ve Real Madrid kulüpleri, "Avrupa Süper Ligi" adıyla yeni bir girişim başlattıklarını duyurmuştu.

36 takımlı Şampiyonlar Ligi sisteminde, her takım 10 grup maçı oynayacak ve son 16'ya kalan takımlar bu maçların sonunda belli olacak.

4 takımı da yollarız trabzon gs fb bjk aynı gruba düşemez ona göre 1. torbadan frankfurt mu everton mu gelsin tartışırız

Avrupa Süper Ligi'nin kurulmasının yankıları sürerken UEFA'dan çarpıcı bir hamle geldi. UEFA Yönetim Kurulu, 2024 yılında başlaması planlanan 36 takımlı Şampiyonlar Ligi'ni oybirliğiyle kabul etti. Buna göre 32 takımın yer alacağı organizasyonun 36 takıma çıkarılması resmiyet kazandı.​

Avrupa Süper Ligi'nin kurulmasının ardından UEFA'dan karşı hamle geldi.

UEFA Yönetim Kurulu, 2024 yılında başlaması planlanan 36 takımlı Şampiyonlar Ligi'ni oybirliğiyle kabul etti. Oy verenler arasında PSG başkanı Nasser al-Khelaifi de bulunuyordu. PSG'nin 12 takımın yer aldığı Avrupa Süper Ligi'nde sonradan katılacak 3 takımdan biri olması bekleniyordu.

İngiltere'den Arsenal, Manchester United, Chelsea, Liverpool, Manchester City, Tottenham, İtalya'dan Milan, Inter ve Juventus, İspanya'dan Atletico Madrid, Barcelona ve Real Madrid kulüpleri, "Avrupa Süper Ligi" adıyla yeni bir girişim başlattıklarını duyurmuştu.

36 takımlı Şampiyonlar Ligi sisteminde, her takım 10 grup maçı oynayacak ve son 16'ya kalan takımlar bu maçların sonunda belli olacak.

6 takımlı 6 grup olacak anladığım kadarıyla.

Şu an aktif büyük takımların yerine zamanla yeni büyük takımlar yaratılacak şampiyonlar liginde.

Nice tarihi olan aktif büyüklerin altında ezilen kulüpler var. Eğer bize kurucu kulüp teklifi edilmezse bizde şampiyonlar ligi için atılım yapmamız lazım yeni düzene

Bence CL hiçbir zaman eskisi kadar iyi ve davetkar olmayacak (sportif açıdan yaklaşıyorum burada sadece). İlk o 16 takımlı zamanları çok başarılıydı. Bize yıkımı çok oldu (averajla çıkamadık falan) ama verdiği haz çok başkaydı. 36 çıkınca şimdi takvim uzayacak ve daha kapsayıcı olacak. Eee birkaç kulüp daha nemalanacak ama o havası bence daha da çok bozulacak.

Üst Alt