Şampiyonlar Ligi Gelirleri (2018) - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Şampiyonlar Ligi Gelirleri (2018)

Yayın gelirleride artacak herhalde. Bizim o 2 sene gittiğimizde şansımıza en düşük yayın gelirlerinin olduğu zamandı.

Tivibu nun sözleşmesi bu sene bitti diye biliyorum. Bein in alacağı söyleniyordu o zaman daha da artar inş

CL demek para demek..

UEFA CL katılım ve yayın gelirleri dışında, bilet, forma satış, reklam gelirlerinin artması demek.. Yeni sponsorlar demek..

Şampiyonlar ligi gerçekten mükemmel platform ...Gelir anlamında,prestij anlamında,uluslararası alanda tanınmaya katkı anlamında her yönüyle kulübe katkısı var ...

Grupta 3-1-2 yapıp 10 puanla 2. olarak çıksan ve ikinci turda elensen:

Son 16: €9.5m
Galibiyetler&Beraberlikler: €9m
Sadece performans gelirleri toplam: €33.5m = 175.000.000 TL

Daha yayın gelirleri var... Deli para.

Biraz abarti artti bu gelirler son 3-5 senede , bir de kur cosunca TL ye cevrildiginde absurd rakamlar cikiyor

Bir galibiyetle 14 milyon aliyorsun , turkiyede bu 670 bin dolar , ki o da iyi para (kur sabitlemesi var mi bilmiyorum)

Biraz abarti artti bu gelirler son 3-5 senede , bir de kur cosunca TL ye cevrildiginde absurd rakamlar cikiyor

Bir galibiyetle 14 milyon aliyorsun , turkiyede bu 670 bin dolar , ki o da iyi para (kur sabitlemesi var mi bilmiyorum)

3,20 yada 3,30 olması lazım anlaşma yapılan tarihin kuruna sabitlenmişti hatta aziz yıldırım yayınlara çıkmıştı kuru 0,10 kuruş indirelim ihaleye giriş tarihinde ki kura göre yapalım demişlerdi ama ihale gününde ki kur alınmıştı (aziz yıldırım indirilmesin diye çok uğraşmıştı) yani dediğim gibi 600 milyon dolar 4,30 la değil 3,30 la çarpılıyor diye biliyorum.

aksi bir durumda zaten sürekli zamlanırdı beinsports'un maç satışları sabitlenme olmasaydı.

edit: Digiturk, yayın ihalesinde kuru sabitledi!

3,26-3,36 arası sabitlenmiş kur ve 500 milyon dolarmış benim aklım 2. ligle beraber 600 milyon olayında kalmış galiba üstte 600 milyon yazmışım

3,20 yada 3,30 olması lazım anlaşma yapılan tarihin kuruna sabitlenmişti hatta aziz yıldırım yayınlara çıkmıştı kuru 0,10 kuruş indirelim ihaleye giriş tarihinde ki kura göre yapalım demişlerdi ama ihale gününde ki kur alınmıştı (aziz yıldırım indirilmesin diye çok uğraşmıştı) yani dediğim gibi 600 milyon dolar 4,30 la değil 3,30 la çarpılıyor diye biliyorum.

aksi bir durumda zaten sürekli zamlanırdı beinsports'un maç satışları sabitlenme olmasaydı.

edit: Digiturk, yayın ihalesinde kuru sabitledi!

3,26-3,36 arası sabitlenmiş kur ve 500 milyon dolarmış benim aklım 2. ligle beraber 600 milyon olayında kalmış galiba üstte 600 milyon yazmışım
Yalnız paranın yarısını yani 250 si dolar olarak kalan yarısı da o bahsettiğiniz kurdan TL ye çevrilerek ödenecek yine de kaybımız var evet haklısınız

Bu mevzuda bilgisi olanlar yazsin ben tam hakim degilim

Rakamlara hakimim ama odeme sekillerine ve alt metinleri bilmiyorum

O pay sezon sonunda yayin havuzunda biriken meblag

Tek katilmak elbette orada avantaj . Fakat 2 takim katilinca da yayin havuzundaki para artiyor

2 ye katlanmiyor ama artiyor

Mesela 15 milyon alacakken , 20/2 den 10 aliyorsun

Ekstrem farklar yok ama elbette tek katilmak daha iyi

Tek katilmanin esas iyi tarafi rakibin bu yuksek gelirlerden mahrum kaliyor

İkinci önemli faktör en az 40.000 ortalamaya oynayan bir takım olabilmek.

Özellikle CL maçlarında 50.000, lig maçlarda 40.000 civarı oynayabilirsen stadyum gelirleri de korkunç artar.

Avrupa maçlarından önce forma vs satışları her zaman yüksek olur. Kulüpo günlere özel dampingler planlamalı.

Store işi bizim için karlı hale getirilmeli. Mevcut yapıda gelirimiz düşük kalıyor.

Ligde bundan sonra hep ilk 2 içinde olacak takımlar kurmalıyız. CL yolu biraz daha açıldı eskiye nazaran.

@Keramettin TANRIVERDİ ne diyor bu?

Üst Alt