Şampiyonlar Ligi Şampiyonluğu Hayal Söylemi | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Şampiyonlar Ligi Şampiyonluğu Hayal Söylemi

Büyük türk futbol allame-i cihanlarının başta rıdvan dilmen olmak üzere yıllardır uydurdukları yalan. Zaten aynı kişiler için 70'lerde trabzonspor'un da 2010'da bursaspor'unda şampiyon olması hayaldi.

Zira bu örümcek beyinliler ve yeni nesil hayatı çözdüğünü zanneden pas oyunu hastası, messi-ronaldo aşığı, 1965 sonrası doğumlu, çat pat bildikleri ingilizceleriyle 1 kilometre öteden türk oldukları anlaşılan aksanlarıyla, tabloid ingiliz basını okuyup, italyan gazetelerinin ingilizce sayfalarına online sözlüklerle girip kız düşürmeye çalışan kimisi dövmeli kimisi hızmalı kimisi güzel diksiyonu kimisi sarışın ana-babaya sahip olması gibi sadece embesil türk spor medyasında iş yapabilecek hasletlere sahip olan andavallar da galatasaray'ın şampiyon kulüpler kupasında yarı final oynamasına ihtimal vermezlerdi...Ama oynadık hem de seve seve kabul ettirerek...

Hiç unutmam gelişim spor'un o haftalardaki sayılarına ömer şerif gibi yabancı ve türk ünlülere galatasaray'ın yarı finale çıkma şansı sorulmuştu başta ömer şerif olmak üzere herkes Türkiye'nin üçüncü dünya ülkesi olması gerektiğinden, altyapımızın olmayışından, modern futbol bilmemizden, kültürsüzlüğümüzden, cehaletimizden filan bahsetmişti ama grace kelly'nin tokmakçısına prekazi geçirmiş steau ile yarı final hakkı kazanmıştık.

Ne alakası var futbol sahada oynanır saha dışı etkenler bir yere kadar etki eder sen eşyanın tabiatına göre hareket et yani dikdörtgen olan futbol sahasında yan pas yapma dikine oyna; kalelerin dikdörtgen olan sahanın kısa kenarlarında merkezde durduğunu unutma ve orta yap, yahut dikine çalımlar veya şutlarla sonuca git. Pres yap allahınızı sevdiğiniz için de savunmaya gelin bitti gitti. Uğur melekeler mehmet demirkollar içine ettiniz futbolun iki tane ecnebice terimi sümük gibi sündürerek aslında haram olarak kursağınızdan giren zira yaptığınız iş boş bir iş olduğu anlaşılmasın diye ıkındığınız laf salatalarını veli nimet olarak görüyorsunuz ya gün geliyor almanlar brezilya'ya ve bayern de o çok övdüğünüz tiki takaya 7 sokuyor ya adam olun diye.

Futbol basit bir oyundur ve almanlar daima kazanır zira adamlar dikine oynar :) çünkü saha dikdörtgen ve aklınıza yazın avrupa'nın 2 ve 3 numaralı kupaları bizde...hayaldi değil mi:) 1 numaralı kupada da yarı final oynayalı 30 sene geçmiş yazıyorum 1 numaralı kupayı da alacağız ağzınıza bal süreceğiz!!!

Eğer galatasaray sermaye artışı, mağazacılık devri, riva tahsilatı, florya satışı, hisse satışı %60'a kadar inerek, şampiyonlar ligi katılımı, sportif aş ve derneklerdeki çalışanların 4'te 5'ini kovup az sayıda eleman çalıştırırsa duygun yarsuvat'ın dediği gibi, selçuk inanlar, ışıl albenler, neslihan "darneller" :) kovulursa, takımlarımız fatih , nedim ve sedat hoca gibi ergin ve ekrem hocalarımıza da emanet edilirse, gs tv-dergi-twitter-blue room tüm ergence saçmalıklar kapatılırsa sıfırlanan borç ve tasarruf edilen bu meblağlarla çok rahatlıkla 5 sene içinde ne altyapıya yatırım yaparak, ne zihniyet değiştirerek, ne kulüpler yasası çıkararak, ne de başka bir şey yaparak değil sadece dünya kupasında üstün performans gösteren en az yarısı solak (zira dikdörtgen iki paralel eş kenardan da oluşuyor uzun kenar olanlar hani topal ördek gibi sağlaklara sahaya çıkarsan General Harrington Kupasını alır dönersin) dünya yıldızlarını alarak şampiyonlar ligi şampiyonu olursun.

Aslında 5 sene bile değil ertesi sene paran olsa şampiyonlar ligi şampiyonu olursun ama her sene 2-3 yıldız alınacağını varsaydım haa neden psg olamıyor city olamıyor chelsea olamıyor o zaman? El cevap onlar daha dünkü çocuk...Biz 1908'de ağa babalarını yenip şampiyon olduğumuzda psg diye bir şey samanyolunda toz bulutu değildi chelsea filan da mahalleydi top sekmeyen :) Sonra o takımdan adamlar gavur kurşunu ile ırak'ta, gürcistan'da, mısır'da, bulgaristan'da şehit düştüler...Biz yaparız sadece yıldız oyuncu gerek ama kim yıldız mbappe mi? önce gidip dünya kupasında oynayacak...messi-ronaldo-neymar bunlar bile dünya kupasında bir şey yapamadılar daha rüştlerini ispat edemediler...Yıldızdan kastım neuer-müller-di maria-chiellini seviyesi...

İnanın maliyeti sıfır olan para tahrip gücü en yüksek mermidir...Son kurşunlarsa bizim işimiz...hürmetler...

Moderatör tarafında düzenlendi:
Bence kulüp satışı gerçekleşmeden bu imkansız çünkü futbol piyasasının geldiği rakamlar ortada. Ancak kulüp satışı gerçekleşirse bizim City ve PSG'den her açıdan daha potansiyelli ve büyük Avrupa kulübü olmaya yatkın olduğumuz düşünülürse gayet olabilir. Fakat dediğim gibi bunun için kulübün doğru bir zengin iş adamına satılması lazım. Bence bizim kendi içimizde başarabileceğimiz bir şey değil.

Bence kulüp satışı gerçekleşmeden bu imkansız çünkü futbol piyasasının geldiği rakamlar ortada. Ancak kulüp satışı gerçekleşirse bizim City ve PSG'den her açıdan daha potansiyelli ve büyük Avrupa kulübü olmaya yatkın olduğumuz düşünülürse gayet olabilir. Fakat dediğim gibi bunun için kulübün doğru bir zengin iş adamına satılması lazım. Bence bizim kendi içimizde başarabileceğimiz bir şey değil.

Satılıp da şampiyon olan takım söyle bana chelsea'nin bayern'i sonlarda drogba ile elediği final hariç? Ezber bunlar hep aynı teraneleri duya duya bilgi kirliliğine dezenformasyona maruz kala kala...biz de doğruları yazacağız yılmadan...esas satılan takımlar iflah olmuyor hani örnek ver abromavichin harcadığı milyar dolarlara karşın 10 sene sonra o da müsabakayı uzatmalarda da beraber bitirerek...aslolan galatasaray!!!

Real Madrid 12 sefer aldı franco rejiminin takımı olarak

AC Milan yeni yabancı sermayeye satıldı bugün de avrupa kupasından elendi 7 şampiyonluğu var

Beckenbauer ve arkadaşlarının takımı Bayern 5

İşçi takımı liverpool satıldıktan sonra iflah olamadı 5

Barcelona katalan kodamanların takımı 5

Ajax 4

Inter 3 yabancı sermayeye yeni satıldı

United 3 amerikalılara satıldıktan sonra iflah olamadı

Juventus kuzey italyan sanayi devlerinde 2

Benfica 2

Notthingham Forrest 2

Porto 2

Diğer takımlarda 1'er toplamda 10 ve yabancı sermayeye satılıp şampiyon olan tek takım da dediğim gibi chelsea istatistik bilimi için bile söylemim kesine yakın sahiplik yok oluştur bu şartlarda borçsuz olur ve personel kovar yıldız futbolcu alır, altyapıya önem vermez ve dahası türkleri ezersek takımda 5 seneye şampiyonlar ligi şampiyonu oluruz bu kadar basit sonuçta atomu parçalamıyoruz...tekrar hürmetler...

Satılıp da şampiyon olan takım söyle bana chelsea'nin bayern'i sonlarda drogba ile elediği final hariç? Ezber bunlar hep aynı teraneleri duya duya bilgi kirliliğine dezenformasyona maruz kala kala...biz de doğruları yazacağız yılmadan...esas satılan takımlar iflah olmuyor hani örnek ver abromavichin harcadığı milyar dolarlara karşın 10 sene sonra o da müsabakayı uzatmalarda da beraber bitirerek...aslolan galatasaray!!!
Piyasa inanılmaz yükseldi. Ne yaparsak yapalım kupa kazanacak oyuncuları getirecek parayı bulmak imkansız. Biz daha 5-6 milyon euroları veremiyoruz. Bizim için en kısa ve en gerçekçi olan yolu yazdım. Ek olarak CL'i kazanmasak bile en azından her sene çeyrek final yaparız. City, PSG'de kazanmıyor ama bu seviyelere geliyorlar. Biz daha 35-40 milyon harcasak UEFA tepemize biniyor.

Piyasa inanılmaz yükseldi. Ne yaparsak yapalım kupa kazanacak oyuncuları getirecek parayı bulmak imkansız. Biz daha 5-6 milyon euroları veremiyoruz. Bizim için en kısa ve en gerçekçi olan yolu yazdım. Ek olarak CL'i kazanmasak bile en azından her sene çeyrek final yaparız. City, PSG'de kazanmıyor ama bu seviyelere geliyorlar. Biz daha 35-40 milyon harcasak UEFA tepemize biniyor.

Borcumuz var renktaş maliyetsiz paramız olursak dedim borcu bitirme yollarını sıraladım bir daha borç yapmamak için tasarruf yöntemlerini de...

Sen renktaş diğer galatasaray taraftarlarıyla bir karar vereceksin...

Bir tarafta selçuk inan gibi türk futbolcular, ışıl-neslihan gibi futbol dışı yerli sporcular, galatasaray televizyonu, dergisi, twitterı, facebooku, 700 profesyonel, 1500 sporcu mu yoksa borçsuz galatasaray ve şampiyonlar ligi şampiyonluğu mu?

Ben tereddüt etmeden 600 kişiyi kovarım, yerli yeniçerilerin arkasına teneke bağlarım, kapatırım televizyonu yırtarım dergiyi, sokarım sosyal medyaya kurucu babalarımızın ülkü yolunda avrupayı fethetmeye gider şampiyonlar ligini alırım..! Herkez seçtiğini yaşar bu hayatta...hürmetler...

CL'de de pastadan pay olduğu için kolay kolay yeni şampiyon çıkarmazlar.4 büyük ligden birinin haricinde şampiyon çıkması çok güç,sırf bu yüzden daha geçenlerde organizasyonun şekli şemali değişti

CL'de de pastadan pay olduğu için kolay kolay yeni şampiyon çıkarmazlar.4 büyük ligden birinin haricinde şampiyon çıkması çok güç,sırf bu yüzden daha geçenlerde organizasyonun şekli şemali değişti

Bizim gibi ülkelerin katılımı kolaylaştı renktaş artık ikincimiz bile gruplara kalabiliyor yani tam tersi oldu...Ayrıca müslüman takım demek endonezya-iran-cezayir-hindistan-mısır-pakistan-tataristan-katar-nijerya-bangladeş demek...uefa için çok daha cazip...

Kulübün yabancılara satılıp elit kulüpler arasına gireceği fikrine ben de katılmıyorum, daha önce uzun uzun yazmıştık şimdi tekrar etmeyeyim lakin senin dediğinde hayalden ibaret, en ufak gerçekçiliği yok. Satılıp ŞL şampiyonu olan yok doğru, lakin bizim gibi küçük liglerden çıkıp şampiyon olanda yok. Günümüz futbolunun referans noktasını kabaca 2000'lerden günümüz olarak alırsak sadece tek bir örnek var o da Porto-Portekiz ligi ki bizde olmayan ama onlarda olan müthiş artıları var. Güney Amerika ile Avrupa arasında geçiş noktası olması, futbolcu fabrikası olan ülkeler ile aynı dili konuşuyor olmaları vs vs. Onlar bile topu topu 1 kere şampiyon olabilmiş finaldeki rakipleri de Monaco idi. Bazen denk gelebiliyor bu şekilde.

Bu küçük hatta tesadüf denilebilecek örnek dışında finalistlere bakınca İspanya-Almanya-İtalya-İngiltere liginin ağır ambargosunu görüyoruz, kimse girememiş aralarına... Bizim veya genel olarak herhangi bir Türk takımının o seviyelere çıkıp kupayı alacağına dair en ufak bir sinyal alamıyorum şahsen. Bana göre ŞL'de çeyrek oynamak final kupayı almakla eş değerdir Türk takımları için.

Şu anlık hayal ama bir 15-20 sene sonra nelerin değişeceğini bilemeyiz. 96-00 gibi bir jenerasyon gelecek belki ileriki yıllarda,taktisyen bir hocayla kasıp kavuracağız ortalığı belki.

Kulübün yabancılara satılıp elit kulüpler arasına gireceği fikrine ben de katılmıyorum, daha önce uzun uzun yazmıştık şimdi tekrar etmeyeyim lakin senin dediğinde hayalden ibaret, en ufak gerçekçiliği yok. Satılıp ŞL şampiyonu olan yok doğru, lakin bizim gibi küçük liglerden çıkıp şampiyon olanda yok. Günümüz futbolunun referans noktasını kabaca 2000'lerden günümüz olarak alırsak sadece tek bir örnek var o da Porto-Portekiz ligi ki bizde olmayan ama onlarda olan müthiş artıları var. Güney Amerika ile Avrupa arasında geçiş noktası olması, futbolcu fabrikası olan ülkeler ile aynı dili konuşuyor olmaları vs vs. Onlar bile topu topu 1 kere şampiyon olabilmiş finaldeki rakipleri de Monaco idi. Bazen denk gelebiliyor bu şekilde.

Bu küçük hatta tesadüf denilebilecek örnek dışında finalistlere bakınca İspanya-Almanya-İtalya-İngiltere liginin ağır ambargosunu görüyoruz, kimse girememiş aralarına... Bizim veya genel olarak herhangi bir Türk takımının o seviyelere çıkıp kupayı alacağına dair en ufak bir sinyal alamıyorum şahsen. Bana göre ŞL'de çeyrek oynamak final kupayı almakla eş değerdir Türk takımları için.

Uğur Güzel 2018-2019 Galatasaray Futbol Takımı Kadro Planlaması nı bir okuyun şu an takımımızda chiellini-ribery-robben ve asamoah olsa şampiyonluğa oynamaz mıydık? iyi de bunlar nasıl alınacak sorusunu da yanıtladım ki bütçe kısıp bonservis harcamadan dahası 150 trilyon para kazanarak yapıyoruz bunu

- - - Flood Önleme Sistemine yakalandınız :) - - -

Şu anlık hayal ama bir 15-20 sene sonra nelerin değişeceğini bilemeyiz. 96-00 gibi bir jenerasyon gelecek belki ileriki yıllarda,taktisyen bir hocayla kasıp kavuracağız ortalığı belki.

Uğur Güzel; 2018-2019 Galatasaray Futbol Takımı Kadro Planlaması nı bir okuyun şu an takımımızda chiellini-ribery-robben ve asamoah olsa şampiyonluğa oynamaz mıydık? iyi de bunlar nasıl alınacak sorusunu da yanıtladım ki bütçe kısıp bonservis harcamadan dahası 150 trilyon para kazanarak yapıyoruz bunu, bir bakın üstat şimdi attım

Şampiyonluk zor zaten hedef de bu olmamalı.

Burada kritik nokta şu, ne olursa olsun kazanan sistemi olan takımlar oluyor, dolayısıyla bir kültür oluşması gerekiyor. Bunun dışına çıkan örnek sayısı da oldukça az.

Kulüplerin satışı daha yeni yeni gerçekleşiyor.Chelsea sanırım 2003 idi.Diğerleri 10 yıl ancak olmuştur.Ayrıca bu kulüpler Messi ve Ronaldo gibi oyuncuların dönemine yakalandılar.Chelsea diyoruz ama İnter de bir kişiye ait değil miydi?veya Milan Berlusconiye ait değil miydi?Satış için ilaki Rus veya Arap sermayesi diyorsanız haklısınız.
Katıldığım nokta var.Mesela PSGnin kadrosu birebir bizde olsa en kötü yarı final yapardık.Orda ellerindeki tek şey rahatlık.Yenilseler bile tepki yok.Bizdeki sevgiyi,ilgiyi alakayı ve baskıyı oralarda göremezler.Madrid ve Barca baskı konusunda onlara göre çok daha fazla.Ronaldo bile ıslıklandı :)
Şuanki sistemde değil şampiyonluk yarı final bile zor.Mesela Tottenham,tamam şuanda iyi takımlar ama popülerlik ve başarı olarak İngilterede 6.-7. takımdır ama adamların yedekleri bile Sissoko-Wanyama-Moura.Şampiyonluk için veya yarı final-final için 2 seçenek var.
1-Ya Monaco gibi genç yıldızları toplayacaksınız ve en az 4-5 yıl kullanacaksınız.Bu bile zor.10 tane genç bulsan dahi 1 tanesi bile gelmeyebelir.İlaveten tam destekli alt yapı olacak.Bu da her zaman mümkün olmaz ve hatta çok çok zor.Bu işi iyi yapan Shaktar bile yanılmıyorsam en iyi çeyrek final yaptı veya son 16.
2-Takımın gerçek değeri 250 milyon eurolara çıkartacaksın.20-30-40 milyon euro gibi bonservisler kolaylıkla verebileceksiniz.2-3 tane de tecrübeli oyuncu olacak.Mesela Kalede Muslera,defansta Pepe,orta sahada Wanyama-Sissokko,kanatta Bruma-Moura,forvette Drogba gibi.

Öz kaynakdan futbolcu çıkartıp aidiyet ile bu adamları 30 lu yaşlara kadar tutabilirsen olabilir. Şampiyonlukdan da değerlisi oralara oynarsın. Her sene çeyrek ve yarı final oynayabilen bir takım olsak çok daha muazzam iş.

Bence hayal. Çok basit düşünelim. Koca Galatasaray daha bir futbolcuya 10 milyon bonservis bile veremiyor. Verince yamuluyor bütün ekonomi.

2004'te Porto'dan sonra sanıyorum sadece bir kere Hollanda'dan PSV yarı final oynayabildi. Geri kalan büyün yarı finaller 5 büyük lig (Eng-Spa-Ger-Ita-Fra) arasında geçti. 5 büyük ligin dışına çıkmaz. Hatta Fransa'ya bile gitmesi zor.

Kulüplerin ekonomileri arasında uçurum var. Ekonomi bir noktada eşitlense bile ilgi merkezini oralardan buralara kaydıramayız. Kulüpleri bırakıp ülkelere bakarsak bu ülkelerin ekonomileri ve çekicilikleri de bizimkiyle kıyas götürmez. Haliyle pek mümkün değil bu iş bizim için.

Bir gün Amerikan sporlarında olduğu gibi salary cap sistemi gelirse ancak öyle bir ihtimal olur. Ki bu da pek mümkün gözükmüyor.

Bana göre düzenli katılıp gruplarda son sırada kalmamak, ara ara 2. tur görmek bizim adımıza gayet iyi ve olması gereken hedef. Eğer ileriye doğru adım atabilirsen son 8'e düzenli kalabilen bir takım olmayı hedeflersin.

Son düzenleme:
Şampiyonluk zor zaten hedef de bu olmamalı.

Burada kritik nokta şu, ne olursa olsun kazanan sistemi olan takımlar oluyor, dolayısıyla bir kültür oluşması gerekiyor. Bunun dışına çıkan örnek sayısı da oldukça az.

Bizden fazla kültürü olan bu senenin son 8'inde bayern-real-barcelona-liverpool var...Kültür de var sıkıntımız yok yani...selametler...

Kulüplerin satışı daha yeni yeni gerçekleşiyor.Chelsea sanırım 2003 idi.Diğerleri 10 yıl ancak olmuştur.Ayrıca bu kulüpler Messi ve Ronaldo gibi oyuncuların dönemine yakalandılar.Chelsea diyoruz ama İnter de bir kişiye ait değil miydi?veya Milan Berlusconiye ait değil miydi?Satış için ilaki Rus veya Arap sermayesi diyorsanız haklısınız.
Katıldığım nokta var.Mesela PSGnin kadrosu birebir bizde olsa en kötü yarı final yapardık.Orda ellerindeki tek şey rahatlık.Yenilseler bile tepki yok.Bizdeki sevgiyi,ilgiyi alakayı ve baskıyı oralarda göremezler.Madrid ve Barca baskı konusunda onlara göre çok daha fazla.Ronaldo bile ıslıklandı :)
Şuanki sistemde değil şampiyonluk yarı final bile zor.Mesela Tottenham,tamam şuanda iyi takımlar ama popülerlik ve başarı olarak İngilterede 6.-7. takımdır ama adamların yedekleri bile Sissoko-Wanyama-Moura.Şampiyonluk için veya yarı final-final için 2 seçenek var.
1-Ya Monaco gibi genç yıldızları toplayacaksınız ve en az 4-5 yıl kullanacaksınız.Bu bile zor.10 tane genç bulsan dahi 1 tanesi bile gelmeyebelir.İlaveten tam destekli alt yapı olacak.Bu da her zaman mümkün olmaz ve hatta çok çok zor.Bu işi iyi yapan Shaktar bile yanılmıyorsam en iyi çeyrek final yaptı veya son 16.
2-Takımın gerçek değeri 250 milyon eurolara çıkartacaksın.20-30-40 milyon euro gibi bonservisler kolaylıkla verebileceksiniz.2-3 tane de tecrübeli oyuncu olacak.Mesela Kalede Muslera,defansta Pepe,orta sahada Wanyama-Sissokko,kanatta Bruma-Moura,forvette Drogba gibi.

Satış demek tabii ki yabancı sermaye zira hangi türk galatasaray-fener yahut bjkyi alabilir? Yoksa agnelli ailesi şehir devletlerinden gelen italyada turinin mahalli değeridir...

Bence hayal. Çok basit düşünelim. Koca Galatasaray daha bir futbolcuya 10 milyon bonservis bile veremiyor. Verince yamuluyor bütün ekonomi.

2004'te Porto'dan sonra sanıyorum sadece bir kere Hollanda'dan PSV yarı final oynayabildi. Geri kalan büyün yarı finaller 5 büyük lig (Eng-Spa-Ger-Ita-Fra) arasında geçti. 5 büyük ligin dışına çıkmaz. Hatta Fransa'ya bile gitmesi zor.

Kulüplerin ekonomileri arasında uçurum var. Ekonomi bir noktada eşitlense bile ilgi merkezini oralardan buralara kaydıramayız. Kulüpleri bırakıp ülkelere bakarsak bu ülkelerin ekonomileri ve çekicilikleri de bizimkiyle kıyas götürmez. Haliyle pek mümkün değil bu iş bizim için.

Bir gün Amerikan sporlarında olduğu gibi salary cap sistemi gelirse ancak öyle bir ihtimal olur. Ki bu da pek mümkün gözükmüyor.

Bana göre düzenli katılıp gruplarda son sırada kalmamak, ara ara 2. tur görmek bizim adımıza gayet iyi ve olması gereken hedef. Eğer ileriye doğru adım atabilirsen son 8'e düzenli kalabilen bir takım olmayı hedeflersin.

Eğer bjk gibi yaparsak bitmek üzere olan borcumuz bitmez amaç borcu bitirir 1 katrilyona yakın kasadaki nakit parayla yaşlı ve şampiyon olabilecek bir ekip kurup vurup geçmek lazım...yoksa tarihte hamburg-celtic gibi takımlar şampiyon olamazdı dediğinizi dünyada yapabilen bayern-liverpool-milan-juventus-ajax ve real madrid dışında bir ekol yok ki?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Üst Alt