Şampiyonluğa İnanıyor musunuz? - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Şampiyonluğa İnanıyor musunuz?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Şu an konuşmak için çok erken. Takımı bir 3-4 hafta daha görmemiz gerekiyor. Takım ilk 3 maçta bize ne kadar ümit verdiyse son maçta bir o kadar da karamsarlığa itti. Bu ligde şampiyon olmak istiyorsak Antalya gibi zorlu Anadolu deplasmanlarından kötü oynasak bile galibiyetle dönebilmemiz gerekiyor. Bunun adı büyük takım kimliğini sahaya yansıtabilmektir. O kimliğe tekrardan kavuşabilecek miyiz göreceğiz.

İlla bir şeyler söylemek gerekirse şu an için şampiyonluğumuz 2 kritik faktöre bağlı gibi görünüyor; Tudor'un, Galatasaray'ın hocası olduğunu bir an önce idrak edebilmesi ve hücumda Belhanda & Feghouli ikilisinin göstereceği performans.

İnanan da inanmayan da birşey ispat etmiş olmayacak önemli olan sinerjiyi oluşturmak taraftarlık bunu gerektirir.

Sorun biz taraftarlarda degil ki. Biz Sikibeli sezonda Hamzali sezonda Rijkaardli sezondada sampiyonluga inaniyorduk. Galatasaray paf takim ile sezona baslasa yine sampiyonluga inaniriz.

Objektif olarak bakildiginda bence besiktasin sampiyon olma ihtimali bizden daha fazla.

Tudorun deplasman ve buyuk maclardaki performansina bagli. Bu kadro kalitesi sampiyonluk icin yeterli. Gecen seneki kadrodan cacik olmazdi, olmadi da.

Tudor disinda bizi sampiyonluktan edebilecek 2. Etken de Belhanda. Fb yi saymazsak buyuk takimlardaki skor katkisina en uzak forvet arkasi. Onun gol tehdidi sunmasi kanatlarin da Gomisin de gol ve asist rakamlarini artiracaktir.

Bence çok erken..

Aşırı kırılgan bir ortam var. Taraftar olarak; ne teknik direktöre ne de başkana güveniyoruz. Allah korusun yaşanabilecek puan kayıplarında karışmaya çok müsait bir Florya var. Zaten medya böyle haberler yazmak için kalemlerini biliyor.

Ancak Mayıs'a kadar iddialı girersek Allah'ın izniyle 21 oluruz..

İtiraf edeyim ki 18 yıllık profesyonel futbol seyircilik hayatım, bana bu soruların eylül ayında sorulmasının dünyanın en saçma olayı olduğunu tecrübe etmiştir. :)

Boşuna enerji tüketmeyin arkadaşlar. Top yuvarlaktır gibi çok klişe bir söz var. Onu düşünün. Hafızamı fazla yormadan en yakın 2015 şampiyonluğumuzu örnek vermek istiyorum. Bu haftalarda gelenden 4 gidenden 4 yiyorduk. Şanlı Galatasaray G4L4T4S4R4Y olmuştu. Sezon sonunda ne oldu! 4. Yıldızı taktık. Boş verin eğlenmenin tadını çıkarın.

Antalya maçı teknik direktörün öneminin bir göstergesiydi. Maçı izlerken oyuncu değişikliği yapılacağını gördüğümüzde, Feghouli girecek Tolga çıkacak ve Rodriguez sola Tolga'nın yerine çekilecektir diye düşündük. Selçuğun oyuna gireceği anlaşıldığında ise, Belhanda çıkacak ya Ndiaye ya da Selçuk onun yerine geçecektir diye mantık zorlaması yaptık. Fakat Ndiaye'nin numarasını gördüğümüzde maçı Antalya ya verdiğimizi anladık. Hatta arkadaşlardan bir tanesi değişikliği görür görmez Tudor ve Selçuk'un akrabalarını yadederek maçı bırakıpi gitti. Bende diğer arkadaşlara o ana kadar üstümüze etkili gelemeyen Antalya ya maçı hediye ettiğimizi söyledim. Zaten iyi oynamıyorken fişimizi çeken Rıza değil Tudor oldu.

Bunu görüp tahmin etmek için müneccim ya da futbol dehası olmaya gerek yok zaten bu değişiklik maçı izleyen tüm taraftarların tüylerini ürpertti. Malesef herkesin negatif sonuçlarını tahmin ettiği bu hamleyi yapan bir teknik direktörümüz var. İnanılır gibi değil herkesin gördüğünü göremeyecek kadar kör olması hayret vericiydi.

Bu yetmezmiş gibi zaten iyi oynamayan ama önde olan takımın dengesini kendisi bozduktan sonra yapabileceği bir hızlı forvetle kontra atak hamlesini de göremedi. Bu noktada adını anmak bile istemesem de Sinan - Gomis değişikliği yüklenen ve savunmayı elden bırakan Antalya'yı bir golle yıkabilirdi. Ama gol geliyorum derken bunu ya da başka bir hamleyi de yapmayan yapamayan Tudor için artık benim taktiksel bir beklentim kalmadı. Büyük konuşmayı sevmem ama mantığım almıyor işte.

Bir ajanı teknik direktör yapsanız ve maçın gidişatını değiştirmesi için talimat verseniz ilk olarak Muslera - Selçuk değişikliğini, alternatif olarakta Tudor'un yaptığı değişikliği denerdi.

Sonuç olarak ben teknik direktörümüzün yapabileceği ve yapamayacağı şeylerle şampiyonluğun belirleyicisi olacağını düşünüyorum ama artık ona güvenemiyorum. Bu ligde şampiyon olabilmek için iyi bir takım ve az hata yapan, oyunu okuyup doğru hamle yapabilen hocanız olmalı. Çünkü şikeden hakem kayırmasına, yarış devam ederken kuralların değiştirmekten teknik direktörünüzü elinizden almaya kadar birçok alicengiz oyunu dönen bir ortam ve federasyona sahibiz. Bunlara karşı galip gelevilmek için pekde hata lüksünüz yok.

.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt