Şampiyonluğun Şifreleri | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Şampiyonluğun Şifreleri

Hatirlarsiniz , bir baslikta ilk yari sonundaki puan durumuna gore bir analiz yapmamiz gerektigini konusmustuk , baska vesilelerle de dile getirmistik , simdi zamani oldugunu dusunuyorum

takimimizin ilk 8 hafta ve sonraki 9 haftaki performansini tam bicakla ortadan bolersek ilk yariya iyi ikinci yariya kotu demek yanlis olmaz fakat burada gecmis yillarda ornegine rastlanmamis bir kac durumu listelemek gerekir

* son siradaki karabukspor lider olan basaksehiri yendi

* lider basaksehir son iki siradaki iki takima da kaybederek 6 puan yitirdi

* sondan ikinci genclerbirligi hem besiktasi hem basaksehiri yendi

* ligde bir korku tuneli var hatta 2 tane diyebiliriz , bir tanesi fb-ts-basaksehir-bjk 4 lusu ile 6 haftada karsilasmak (bu bizim icin ,diger takimlar icin de listeden kendisini cikarip Gs yi koyunca ayni hesap oluyor) , ikinci korku tuneli ise ligin kizismasi ile malatya-kayseri-sivas 3 lusu , buradan kayipla cikmamak mumkun degil gibi , benzer sekilde antalya-bursa-konya 3 lusu de pespese gelecek her takima .

* biraz puanlarin azalis artis grafigine bakinca bu sekanslarda takilmamanin mumkun olmadigini goruyoruz

* en buyuk puan avantajini bjk ye karsi sanirim 8 puan ile yakalamistik ve su an korku tunelindeki tum deplasmanlari geride birakmisken puan farki 5 e dustu

* basaksehirin sampiyon olamayacagini dusunenlerdenim fakat bu sureci daha iyi geciren bir basaksehir var , onlar da goreceli olarak daha kolay denebilecek karabuk genclerbirligi ve sivas 3 lusune 8-9 puan kaybederek cok daha iyi yerde olma sansini kacirdilar

* burada bakildigi zaman Gs ve fb nin onemli olcude avantajli yanlari var , Gs nin fb ve kayseri sivas deplasmanlari varken , fb nin bjk , ts ve basaksehir deplasmanlari var ama aralarindaki mac kendi sahasinda , dengeleyici faktor denebilir

* kayseri ve goztepe ise son aldiklari maglubiyetler ile bu tip bir ligde aradan siyrilma sanslarini ittiler , biri one gectigi macta oteki kendi sahasinda maglup olarak dezavantajli duruma gectiler , ligin ilk yarisinda ise tam tersi kayseri Gs ile goztepe fb ile oynayacak

* su anda sampiyonluk icin cok yakin olasiliklardan bahsetmek mumkun fakat bir sey cok kesin ki , fb ye karsi elde edilen 8 puanin 2 ye inmesi buyuk bir dezavantaj cunku zor maclarda fb nin "en azindan" kaybetMEme orani oldukca yuksek .

* son olarak , ligdeki en kilit takimin hem 3 rakibini evinde agirlayacak olmasi hem de kendisinin de potada olmasi sebebiyle trabzon oldugunu dusunuyorum

* bir not , ki en buyuk guvencem , fiksturdeki tum korku tuneli maclar bizim korku tuneline girmemizden once oynanacagi icin biz bu takimlarla oynarken asagi yukari hangisinin asil rakip oldugunu gorur gibi olacagiz

gorusleriniz ...?

tudor zamani derbiler deplasmandaydi kaybettik

zorlu anadolu kuluplerini yendik

terim varken evimizde derbileri yenip deplasmanlarin da cogunu almamiz lazim

Fb de Kayseri ve Sivas deplasmanlarına gidecek,ekleyelim.Fb'nin 2. yarı başlangıç fikstürü birhayli zor.Başakşehir,Bjk,Ts deplasmanlarına arka arkaya çıkacak.Buradan 7 puan falan çıkaracak olurlarsa şampiyon olsunlar zaten.5 puan bile kendilerine yetmeyebilir.İlk yarıda çok fazla puan kaybettiler çünkü.

Burada biraz Gs maclari haricindekilerin degerlendirilmesini tercih ederim cunku musap in yazdigi gibi genellikle kendi maclarimizin asagi yukari yazdigi sekilde gecmesini bekliyoruz

mesela ben riza faktoru ile bu kez sevgi bahcesi gibi gecmeyecek bir ts fb maci bekliyorum

muthis gergin ts bjk ve bjk fb maclari bekliyorum

basaksehirle 3 unun de oynayacagi maclari daha saymiyorum bile

ve hepsi bizim fb macimizdan once oynanacak

yani biz bu arada puan kayiplari ile geri dussek de yakalama sansimiz var , tekrar fark acabilirsek de kredimiz olacagi gercegi var

tek korkum fb nin gidip 3 unu de mesela deplasmanda yenmesi . Iste o zaman sapa otururuz

jimnastikcilerin devri bitti. sonuna kadar götürebileceklerini sanmıyorum.

fenerle çekişiriz gibi. 2.yarı fenerin fikstür bomboh art arda basak ts besiktas buradan elleri boş dönerseler arayı açarız tabi bu safhada saçma sapan puanlar bırakmazsak.

diğer taraftan bizim en büyük sansımız ts bjk ve ibb kuccagımıza gelecek.

Mesela biz genclerbirligi ve karabuk gibi takimlari deplasman saymiyoruz ama rakipler buralarda da puanlar biraktilar ya da cok zorlandilar

Buralara da gidecegiz ama iste sampiyonluk yarisi kizisinca buyuk takimlar genelde bu maclari kazaniyor

tudor gidiyorsa da su malatya macini alip gitse en az 5% koyardim olasiligimizin uzerine

Mesela biz genclerbirligi ve karabuk gibi takimlari deplasman saymiyoruz ama rakipler buralarda da puanlar biraktilar ya da cok zorlandilar

Buralara da gidecegiz ama iste sampiyonluk yarisi kizisinca buyuk takimlar genelde bu maclari kazaniyor

tudor gidiyorsa da su malatya macini alip gitse en az 5% koyardim olasiligimizin uzerine

Kesinlikle.Diğer kayıplar neyse de,Malatya kaybı çok ama çok kötü oldu.

Kesinlikle.Diğer kayıplar neyse de,Malatya kaybı çok ama çok kötü oldu.

şampiyonluğun şifresi konyasporun iyi bir devre arası geçirmesi kanımca

fenere yaptıkları gibi sırasıyla trabzon başakşehir ve beşiktaşa da evlerinde kaybetmezlerse , bizim orada aldığımız 3 puanın değerini 3le falan çarpıp bizi rahatlatabilirler

2. yarının ilk 6-7 haftasında farkı açabilmemiz konyasporun iç saha performansına bağlı gibi zaten diğer maçlarda aralarında oynayacak fb,ts,bjk,başak

Son düzenleme:
Üst Alt