Şampiyonlukta Büyük Maçların Önemi! - Sayfa 16 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Şampiyonlukta Büyük Maçların Önemi!

Bu ligde şampiyon olmanın 2 kuralı vardır.

- büyük maçlarda puanların en az yarısını toplamak
- sonları iyi oynamak

FB yarışta olmadığından onları saymıyorum. Sivas, TS, Bjk, Başak ve biz için bakarsak.

Başak : 12 puan (Fbden 0, Alanya'dan 6)
Ts : 13 puan (Fbden 4, Alanyadan 4)
Biz : 7 puan (Fbden 4, Alanyadan 3)

Ts son 6 haftada sadece bizi yendi, tam 12 puan kaybetti.

Başak son 6 haftada 5 puan kaybetti, kazandıklarını bayağı zorla aldı.

Şampiyonluk için çok müsait bir sezon olmasına rağmen şansı teptik, tabii sağlam oyuncu kalmaması da büyük etkendi.

Bu ligde şampiyon olmanın 2 kuralı vardır.

- büyük maçlarda puanların en az yarısını toplamak
- sonları iyi oynamak

FB yarışta olmadığından onları saymıyorum. Sivas, TS, Bjk, Başak ve biz için bakarsak.

Başak : 12 puan (Fbden 0, Alanya'dan 6)
Ts : 13 puan (Fbden 4, Alanyadan 4)
Biz : 7 puan (Fbden 4, Alanyadan 3)

Ts son 6 haftada sadece bizi yendi, tam 12 puan kaybetti.

Başak son 6 haftada 5 puan kaybetti, kazandıklarını bayağı zorla aldı.

Şampiyonluk için çok müsait bir sezon olmasına rağmen şansı teptik, tabii sağlam oyuncu kalmaması da büyük etkendi.

Başak Alanya'dan 4 almadı mı?

Başak çok kötüydü ya büyük maçlarda üstteki 7 takım arasındaki maçlarda 20 puan bıraktılar, Bu sezon Başağın şampiyonluğunun sebebi alttaki takımlara çok az puan vermesiyle oldu yoksa Trabzon büyük maçlarda çok daha iyiydi. Başakşehir büyük maçlarda o kadar kötüydü ki biz bile 7-8 eksikle iki maçtada çok daha iyi oynadık onlardan sadece şans yoktu.

Başak çok kötüydü ya büyük maçlarda üstteki 7 takım arasındaki maçlarda 20 puan bıraktılar, Bu sezon Başağın şampiyonluğunun sebebi alttaki takımlara çok az puan vermesiyle oldu yoksa Trabzon büyük maçlarda çok daha iyiydi. Başakşehir büyük maçlarda o kadar kötüydü ki biz bile 7-8 eksikle iki maçtada çok daha iyi oynadık onlardan sadece şans yoktu.
Çok kötüydü dediğin takım ilk 5 karşısında Tsden 1 puan az almış sadece.

Çok kötüydü dediğin takım ilk 5 karşısında Tsden 1 puan az almış sadece.
İlk 7 şampiyonluk yarışı verdi diye yorumluyorum ki sezonun ortası geçilirken herkesin ciddi şansı vardı, Burada sonuç Trabzon 21 Başakşehir 16 oluyor. Aralarında lig tablosunda 7 puan varken Başakşehir direkt rakiplerine çok daha fazla puan kaybetmiş durumda açık şekilde Başak alttaki takımlara karşı yaptıklarıyla şampiyon oldu. İlk 7 sıradaki takımlara karşı 12 maçta 16 puan çok kötü bana göre yani hiç şampiyon olacak bir performans değil hatta. Sadece sonuç olarak değil oyun olarakta bakarsam Başakşehir ciddi manada döküldü bu maçlarda.

İlk 7 şampiyonluk yarışı verdi diye yorumluyorum ki sezonun ortası geçilirken herkesin ciddi şansı vardı, Burada sonuç Trabzon 21 Başakşehir 16 oluyor. Aralarında lig tablosunda 7 puan varken Başakşehir direkt rakiplerine çok daha fazla puan kaybetmiş durumda açık şekilde Başak alttaki takımlara karşı yaptıklarıyla şampiyon oldu. İlk 7 sıradaki takımlara karşı 12 maçta 16 puan çok kötü bana göre yani hiç şampiyon olacak bir performans değil hatta.
Fener maçlarından dolayı oluşuyor o fark aslında ben de onları saymadım Şubatta havlu attılar diye.

Tsye kaybettiren son 6 maç aslında, 7 maçın 6sında 12 puan kaybetmek daha beter.

Bu sene zor maçların çoğunu aldık zaten.

%50 puanı yakalayamama sebebimiz çok beraberlik olması oldu.

Asıl sıkıntı son sıralardakilere kaybedilen puanlar oldu.

Agücü
Antalya
Kayseri
Rize gibi

Kgümrükten ise galibiyet bile alamadık.

Fb ve Bjk'yi eze eze yenip sampiyon olamamak üzücü oldu. O Bjk macinda da yazmistim frene basmamiz sampiyonluga mal olacak. 3-1 iken Bjk tamamiyle tukenmisti ve yaslanmisti. Frene bastik 4'u aramak yerine. Sezonun kirilma ani. Yuklenseydik elek gibi Bjk'ye bir tane daha atabilirdik rahatlikla.

Fb ve Bjk'yi eze eze yenip sampiyon olamamak üzücü oldu. O Bjk macinda da yazmistim frene basmamiz sampiyonluga mal olacak. 3-1 iken Bjk tamamiyle tukenmisti ve yaslanmisti. Frene bastik 4'u aramak yerine. Sezonun kirilma ani. Yuklenseydik elek gibi Bjk'ye bir tane daha atabilirdik rahatlikla.
Bizi Fener ya da BJK aynı durum da yakalasaydı 3 tane daha atardı. Sonuna kadar katılıyorum.

büyük maçlarda taktik fark yaratıp, küçük maçlarda yetenek sıkıntısına yenik düştük diyebiliriz. seneye feghouli-falcao'nun bez bağlamayan türünden 1-2 topçuyu takıma kazandırırsak küçük maçlarda kilidi açmakta da daha az zorlanabiliriz.

ts 4 bjkden 4 fb den 4 puan aldik
12/18 fena degil.

Fb ise tsden 6 bjkden 1 bizden 1 almis

bjk tsdan 3 bizden 4 fbden 4 almis

en iyisi biz ciktik

büyük maçlarda taktik fark yaratıp, küçük maçlarda yetenek sıkıntısına yenik düştük diyebiliriz. seneye feghouli-falcao'nun bez bağlamayan türünden 1-2 topçuyu takıma kazandırırsak küçük maçlarda kilidi açmakta da daha az zorlanabiliriz.

bence bu oyun tarzıyla alakalı aslında tek tek oyuncların etkisi de yok değildir ama azdır

şöyle anlatayım bu ligin futbol içi bir özelliği varsa o da hücumun her zaman daha etkili olmasıdır

hurra bir şeyden bahsetmyiorum ama özellikle büyük takımlar rakibi mutlaka içerde boğmalı çünkü rakiplerin kontra kaliteleri çok düşük ve savunmalar çoğunlukla sakar

galatasarayın ve terimin aslında geçmiş şampiyonluklarında bu vardır geretsde filan da bu vardır

bu sene nedense biz oyun olarak büyük maçlara daha yatkın ama en az 20 maçta işimize pek de yaramayacak bir oyunla oynadık

geçen sene de böyleydi

seneye hoca akalır ya da giderse de bu mantalite üzerine bir şeyler üretmek lazım

gelen yabancı hoca da hem böyle seçilmeli hem de ona anlatılmalı bu durum

mesela denizli ve malatya maçları 2011-2012 galatasarayının veya gerets galatasarayının elinde olsa en azından maçların ilk yarıları öyle mi olurdu

Yoktur; Şampiyonluklar derbilerle belirlenmez şampiyonluklar anadolu takımlarına karşı maçlarla belirlenir. Ne kadar az anadolu takımına puan kaybedersen zaten otomatikmen şampiyonluk potasında olabilirsin. Beni her sene fb yensin ben sezon sonu şampiyonluğa bakarım. Şampiyonlukta fikstür etkeni doğrultusunda bire bir etkileyecek zamanalamada değil ise, derbilerden ziyade küçük takımlarla olan maçlar belirler benim şahsi fikrim bu yönde.

Üst Alt