Şampiyonlukta Büyük Maçların Önemi! - Sayfa 11 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Şampiyonlukta Büyük Maçların Önemi!

2.yarı iç sahada 3 maç 9 puan şart.

Fener derbisi en az 1 puan.

8 maçta 12 yapmalıyız. Başakşehir artık kazanmamalı.

Direkt rakibimiz fb ve bjk olsaydı derbilerde alınacak beraberlik bile rakip takımla puan farkını koruyacağı için makul sayılabilirdi.Ancak rakibimiz başakşehir ve bizim anadolu maçlarında nasıl puan kaybına tahammülümüz yok ise derbi maçlarında maalesef yok.Tabi 7-8 maçlık bir seri yakalayıp başakşehirin 4-5 puan önüne rahatlıkla geçeceğimizi düşünüyorum.Benim önceliğim uefa kupası.İnş Benfica’yı her iki maçtada üstün bir oyunla eleyip özgüven depolarız ve şanslı bir kura ile yolumuza devam ederiz.

Biz : 6 maç 6 puan
Başak : 7 maç 14 puan
Bjk : 6 maç 9 puan

Aslında Feneri dahil etmemek gerek bu yıl.

Yine dediğim noktaya geldik 12 puan bandının altı şampiyonluk şansımızı ortadan kaldırıyor.

@Keramettin TANRIVERDİ

Bence bu maçların önemini mutlak puan hesabıyla ölçmek çok doğru sonuçlar vermeyebilir.

Burada yapılması gereken büyük maçlardaki puan ortalaması ile bu maçlar dışındaki puan ortalamasını kıyaslamak olabilir.

Çünkü mutlak puan hesaplarının şampiyonluk üzerine etkisi konusunda en büyük aksi örnek son 20 yılın Fenerbahçe'si.

Biz : 6 maç 6 puan
Başak : 7 maç 14 puan
Bjk : 6 maç 9 puan

Aslında Feneri dahil etmemek gerek bu yıl.

Yine dediğim noktaya geldik 12 puan bandının altı şampiyonluk şansımızı ortadan kaldırıyor.

Etmek gerek,neticede alt sıralarda kalsa da GS-Bjk-Ts-Başakşehir dörtlüsüyle yaptığı maçlarda 6 beraberlik aldı sadece 2 mağlubiyet aldı.Kazanamasa bile bizi ve Bjk'yi iyi çelmeledi.

@Keramettin TANRIVERDİ

Bence bu maçların önemini mutlak puan hesabıyla ölçmek çok doğru sonuçlar vermeyebilir.

Burada yapılması gereken büyük maçlardaki puan ortalaması ile bu maçlar dışındaki puan ortalamasını kıyaslamak olabilir.

Çünkü mutlak puan hesaplarının şampiyonluk üzerine etkisi konusunda en büyük aksi örnek son 20 yılın Fenerbahçe'si.
Bu maçlarda en çok puan toplayan şampiyon demiyorum zaten konuda.

8 maçta 24 puan var 12 puan bandının altı gelirse şampiyonluk çok zor diyorum nitekim son 10 yıldır falan da bu durum geçerliliğini koruyor, belki daha da fazladır.

2016-2017'de de o kadar derbi kaybedip 8 maçta 1 puan almasak şampiyonduk mesela.

Dün @Alp Basma kardeşimizle kahve içip hoşbeş ederken Başakşehir, Beşiktaş, Fener ve Trabzona karşı oynanan 8 maçta 1 puan aldığımız gerçeği ile yüzleştik.​
Başımızda FT'nin olmadığını tarihe bakmazsızın direkt cümleden de anlayabilirsiniz.​

Biz : 8 maç 12 puan
Başak : 8 maç 14 puan
Bjk : 8 maç 9 puan

İyi seviyede puan topladık büyük maçlardan.

2 sezon kopya resmen.

Fb maçları ikisi de berabere.
Bjk dışarda mağlup içerde galip.
Ts de dışarda mağlup içerde galip.
Başakşehir de dışarda mağlup içerde galipti bu sene dışarda berabere oldu o da şampiyonluğu getirdi.

Seneye Fb'yi artık yenmek lazım ama.

2 sezon kopya resmen.

Fb maçları ikisi de berabere.
Bjk dışarda mağlup içerde galip.
Ts de dışarda mağlup içerde galip.
Başakşehir de dışarda mağlup içerde galipti bu sene dışarda berabere oldu o da şampiyonluğu getirdi.

Seneye Fb'yi artık yenmek lazım ama.
Bu yıl Trabzon 11 puan aldı bir de ekstra olarak. Başak'a da Fenerle Trabzon 10 puan verdi zaten.

Şampiyonluğun anahtarı, büyük küçük farketmeksizin içerideki maçlardan geçiyor.

40 bin seyirci ortalamasıyla 17 maç 51 puan için çıkacaksin başka yolu yok.

Büyük maçlara gelince,
Ev sahibi isen kesinlikle yenmek zorundasin, deplasman takımı isen yenilmen gayet doğal, 1 puan ise gayet muazzam bir avantaj.

Başakşehir ve Trabzonspor'u bu matematige katmiyorum çünkü büyük maçlar GS-fb ve bjk arasında oynanan maclardir.

Üst Alt