Şampiyonlukta Büyük Maçların Önemi! - Sayfa 10 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Şampiyonlukta Büyük Maçların Önemi!

Zaten ilk yarıdaki rezilliklerden sonra içeride 3'ünü de tokatlamazsak şampiyon olmayalım bir zahmet. O maçların hepsinde ezilmiş ve büyük itibar kaybı yaşamıştık. Ağırlığımızı yeniden kazanmak için 3 maçı da ittire kaktıra da olsa kazanmalıyız. Fb maçı için hiçbir beklentim yok ve kötü oynayıp kaybetsek de kızmam. Maçın mekanı malum.

Benim düşündüğüm şöyle bir şey ki en mantıklısı da bu: fbye Kadıköy'de kaybedip evdeki üç maçı da döve döve almak başka bir yol göremiyorum ben. Ha fb maçından beraberlikle dönersek ki dönemeyiz bence bu 3 maçtan birini kaybetme kredimiz olur.

Benim düşündüğüm şöyle bir şey ki en mantıklısı da bu: fbye Kadıköy'de kaybedip evdeki üç maçı da döve döve almak başka bir yol göremiyorum ben. Ha fb maçından beraberlikle dönersek ki dönemeyiz bence bu 3 maçtan birini kaybetme kredimiz olur.
Fener maçı sonucu ne olursa olsun, evimizde oynayacağımız 3 derbide de kaybetme kedimiz yok.

Kadıköy galibiyeti bu sene olacak. Aha da yazdım...
Aykut savunma oyunu ile çıkacak. Bizde hucum ile çıkıp şeytanın tüm bacaklarını kıracağız.

Kadıköy galibiyeti bu sene olacak. Aha da yazdım...
Aykut savunma oyunu ile çıkacak. Bizde hucum ile çıkıp şeytanın tüm bacaklarını kıracağız.

fenerin taktik bize ters aslında orta alanda savunmada çok pas hatası yapıyoruz attığımız goller genel olarak rakibin anlık hatalarına göre gelişen çabuk hücumlardan..Yerleşik savunmaya karşı sıkıntılarımız olduğu aşikar fb maçı düşünüldüğü gibi geçmez şeytaanın bacağını barosun uzatmalarda direk dönen topunda kıramadıktan sonra ben de artık kadıköy lanetine inanmaya başladım..

Büyük maçlara gelirsek kesinlikle önemi büyük ama şampiyonluğunu belirleyicisi değil.. Özellikle bu sezon Anadolu takımlarını tokatlayan ipi göğüsleyecektir büyük maçlarda(fb maçı dışında) aslanlar gibi oynayan başak bizle aynı puanda bi ise en kötü büyük maç performansını sergileyen kulübüz... Aslında büyük maçlar belli sezonlarda lige çok etki ederken belli sezonlarda pek etki etmiyor ..keramettin admirin deidği gibi eğer büyük maçlarda herkesin kaybı olursa sıkıntı yok ama bir kişi önüne geleni tokatlarsa önemi büyük

2-3 yıldır doğru düzgün derbi kazanamayan takımın 3 maçı da içerde kazanacağını düşünmek biraz ütopik geliyor bana şu an için. Hayırlısı bakalım.

D7Og41.jpg

Ama sorsan derbilerde puan almadan sadece Anadolu takimlarini yenerek sampiyon olabilirdik.

Bunu demek icin nasil bir kafa yasamak lazim anlam veremiyorum hala. Teoride haklilik payi olabilir ama pratikte böyle birsey imkansiz cünkü Anadolu maclarini firesiz gecmen imkansiz gibi birsey. Hele hele ligin ikinci yarisinda düsme kalma savaslari baslayinca.

Derbide maclari 6 puanlik maclar. Hem sen gücleniyorsun hem de direkt rakibinin puan almasini engelliyorsun. Hem sen moral kazaniyorsun hem direkt rakibinin moral kaybetmesini sagliyorsun.

Amacına ulaşan bir konu oldu zira yendiğimiz takımı bir nevi yarıştan kopardık.

Umarım bundan sonra 10 puan altına düşmeyiz bu tarz maçlarda.

Galatasaray 11
Başakşehir 14
Fener 10
Beşiktaş 11
Trabzon 6

Şurada bir takım 5-6 puan toplasa direk yarıştan düşmüş olacaktı, herkes çift haneye ulaşınca herkes yarışta kaldı. Başakşehir herkesin averaj kastığı Karabük maçı olmasa şampiyondu muhtemelen. Bu arada bu maçlar dışında topladığımız puan geçen sezondan sadece 1 puan yüksek, geçen sezon 63 toplamıştık bu sezon 64.

Eger benim bu sezon asla kabullenemedigim kasimpasa ve malatya genclerbirligi yenilgileri ile antalya beraberlikleri olmasa ikinci yarida kazanmak zorunda ciktigimiz 3 maca da beraberlik kredimiz olabilirdi

Yani biz esasinda bu sezon isi gereksiz zorlastirdik . Fb nin akhisar , gencler ve trabzon gibi ic saha kayiplari oldu , bizi iki kere yenemedi ama 3 puanla gecebildik

Sebebi ise bizim asagida yazacagim tablomuz

Sivas 3
Kasimpasa 3
Antalya 2
Gencler 3
Malatya 3

Burada kayip 14
Fb nin kaybi 2

Kabullenilebilir bir fark degil bu cop takimlara karsi

Sampiyon olmus olabiliriz ama bu uyariyi da yapmak lazim

Butun zor ic saha maclarimiza "son sans" seklinde ciktik bu sacma puan kayiplari sebebiyle

Trabzon , basaksehir , fb ve bjk puan kayiplari tamam olabilir , bir de o listeden sivasi sayabilirim .. gerisi tamamen sacmalik

11 puani resmen sactik , ki baska bir sezon telafisi olmayabilir

Ilkercim fb ye yenilsek sampiyonluk gidiyordu , berabere kalmamiza ragmen de maglubiyet kredimiz olusmadi

Pek tutmadi yani malesef

Hele bjk ye kaybetsek su an 3 on elemeli avrupa ligi katilimi kutluyorduk

Eger benim bu sezon asla kabullenemedigim kasimpasa ve malatya genclerbirligi yenilgileri ile antalya beraberlikleri olmasa ikinci yarida kazanmak zorunda ciktigimiz 3 maca da beraberlik kredimiz olabilirdi

Yani biz esasinda bu sezon isi gereksiz zorlastirdik . Fb nin akhisar , gencler ve trabzon gibi ic saha kayiplari oldu , bizi iki kere yenemedi ama 3 puanla gecebildik

Sebebi ise bizim asagida yazacagim tablomuz

Sivas 3
Kasimpasa 3
Antalya 2
Gencler 3
Malatya 3

Burada kayip 14
Fb nin kaybi 2

Kabullenilebilir bir fark degil bu cop takimlara karsi

Sampiyon olmus olabiliriz ama bu uyariyi da yapmak lazim

Butun zor ic saha maclarimiza "son sans" seklinde ciktik bu sacma puan kayiplari sebebiyle

Trabzon , basaksehir , fb ve bjk puan kayiplari tamam olabilir , bir de o listeden sivasi sayabilirim .. gerisi tamamen sacmalik

11 puani resmen sactik , ki baska bir sezon telafisi olmayabilir

O zaman 26 maçta 78 alıp şampiyon olalım yav, böyle bir durumun gerçekleşme ihtimali çok düşük.

Zaten ben tudorun baslangicina guvenerek 90 puan civari bekliyordum

Bu maliyette bir kadro ile cok anlasilmaz bir puan olmazdi

Bjk 85 aldi bu ulkede , city 100 puan aldi (4 mac fazla ile) , 90 a tekabul eder sanirim bizim mac sayisina gore , hem de PL de

2003 ve 2006'da kadro kaliteleri düşüktü diğer takımların. 85 ve 83 puanlar öyle geldi.

City konusunda EPL modern futbolun çok gerisinde kalan bir ülke, o yüzden yıllardır vasat durumdalar. Pep'i çözmeleri için biraz zamana ihtiyaçları var.

Üst Alt