Samsung, 24 Yıllık Liderliği Yıkmaya Hazır! | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Samsung, 24 Yıllık Liderliği Yıkmaya Hazır!

Screen-Shot-2016-10-17-at-11.45.11-AM-800x260.png

24 yıldır bir türlü sahibi değişmeyen liderlik koltuğu, görünüşe bakılırsa çok yakında Samsung'un eline geçebilir!

Geçtiğimiz 24 yıldır, Dünya'nın en büyük çip üreticisi Intel idi. Bunun oldukça büyük bir başarı olduğu söylenebilse de, görünene göre artık tahtın el değiştirme vakti geldi. Yapılan tahminlere göre Samsung, önümüzdeki çeyrek içerisinde Dünya'nın en büyük çip üreticisi haline gelecek ve Intel'in 24 yıllık konumuna yerleşecek.

Intel, 1993 yılında Pentium işlemcileri üretmeye başlamasından beri Dünya'nın en büyük çip üreticisi. Ancak son zamanlarda fiyatların ve bellek çipleri için talebin artması ile beraber Samsung bu farkı hızlı bir şekilde kapatmaktaydı.

bulletin20170501Fig01.png

Piyasa araştırma firması IC Insights başkanı Bill McClean'in söylediğine göre "eğer bellek piyasa fiyatları ikinci çeyrek boyunca sabit durmaya veya artmaya devam ederse" Samsung üst noktaya ulaşarak Intel'in yerine geçebilir.

Intel'in bu yılın ikinci çeyreğinde 14.4 milyar dolarlık çip satışı duyurması bekleniyor. Buna karşılık Samsung'un çip satışlarının ise yıl bazında %4.1 artarak 14.6 milyar dolara ulaşması bekleniyor.

Eğer bu durum gerçekleşirse Samsung için büyük bir başarı olacak ve Samsung, Intel'in tahtına geçebilen tek çip üreticisi olacak...

chip.com.tr

Samsung could displace Intel as the world’s biggest chip company in 2017 | Ars Technica

Guney korenin gelisimi tam orneklik..2001 yilinda maddi krizle bogusan coken ekonomiden dunya markasi onlarca firmasi teknoloji devi guney kore cikti.biz de hala sehir icinde insaat ranti pesinde kosalim.

Samsung'un her alanda gelişim göstermesi güzel bir şey lakin şu telefon olayını 2 modele indirmesi lazım bence. S ve Note serisi ile yola devam etmeli.

nasıl olacakmış o

intel daha geçen gün arizonada 7 milyar dolara star trek kaçkını bir fabrika kuracağıydı 3000 personelli ,belki de kurmuştur ..

Wowowow

Koskoca üst aklın merkezi olan ABD'li bir dev firma g.tümün içi kadar olan ülkeden çıkmış bir ülkenin markasına mı bırakacak liderliği ? G. Kore'yi çekememezlik yapmamışlar anlaşılan.

İntel'i geçer geçemez bilmiyorum ama şu haberi okuyunca içim cız etti... Saçma sapan komplo teorileriyle vakit geçireceğimize G.Kore'yi örnek alıp adam akıllı uzun vadeli planlar yapsaydık keşke... Yazık cidden.

Şirketlerin toplamı bir samsung etmiyor, nüfus artışıyla büyümeye devam; devam da nereye kadar...

Son düzenleme:
Samsung'un her alanda gelişim göstermesi güzel bir şey lakin şu telefon olayını 2 modele indirmesi lazım bence. S ve Note serisi ile yola devam etmeli.

Ülkeden ülkeye farkli modeller sunuyor Samsung. Bu konuda A ve J gibi serilerin iyi satis rakamlarina ulastigi söyleniyor. Opel, Volkswagen gibi markalar da Astra ve Golf disindakileri piyasadan cekmiyor, buda böyle her bütceye uygun tercihler sunuyor.

Çok komikmiş gerçekten espri dehası arkadaş
boş yapma.

akp o kadar yol yaptı , sanayi ve teknolojiyi geliştirdi elbet çip teknolojisinde de büyük markalardan birini yaratacaktır.Bunu ben demiyorum devlet büyüklerimiz diyor :

Turkiye'nin ilk cip fabrikasının temeli atıldı - Teknoloji Haberleri

[FONT=pt_sansregular]ASELSAN ve Bilkent Üniversitesi'nin ortaklığında kurulan savunma, uzay, haberleşme ve enerji sektörleri için teknolojilerin geliştirileceği Türkiye'nin ilk çip fabrikası "AB-MikroNano" şirketinin temeli Bilkent yerleşkesinde yer alan Bilkent Cyberpark Teknokent bölgesinde düzenlenen törenle atıldı.[/FONT]

[FONT=pt_sansregular]Törene, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Savunma Sanayii Müsteşarı İsmail Demir, ASELSAN Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Canpolat, TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Yücel Altunbaşak, Bilkent Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Abdullah Atalar ve davetliler katıldı.

[/FONT]
[FONT=pt_sansregular]"Galyum nitrat temelli çip teknolojisini paranız olsa da alamazsınız, değerinin ne kadar olduğu önemli değil" diyen Yılmaz, Türkiye'nin ihracatının 2002'de 36 milyar dolardan 150 milyar dolara çıkarak üç kattan fazla arttığını vurguladı.[/FONT]

[FONT=pt_sansregular]Ancak 2023'de 500 milyar dolarlık ihracat hedeflerinin bulunduğuna işaret eden Yılmaz, "Bunu başarabilir miyiz? Başarırız ama nasıl. Yüksek katma değerli ürünleri mutlaka üretmemiz lazım" diye konuştu.

Şimdi soyadın gibi Saygılı ol bakalım.

Tek devlet Tek Millet , Kararımız Evet ![/FONT]

Son düzenleme:
boş yapma.

akp o kadar yol yaptı , sanayi ve teknolojiyi geliştirdi elbet çip teknolojisinde de büyük markalardan birini yaratacaktır.Bunu ben demiyorum devlet büyüklerimiz diyor :

Turkiye'nin ilk cip fabrikasının temeli atıldı - Teknoloji Haberleri

[FONT=pt_sansregular]ASELSAN ve Bilkent Üniversitesi'nin ortaklığında kurulan savunma, uzay, haberleşme ve enerji sektörleri için teknolojilerin geliştirileceği Türkiye'nin ilk çip fabrikası "AB-MikroNano" şirketinin temeli Bilkent yerleşkesinde yer alan Bilkent Cyberpark Teknokent bölgesinde düzenlenen törenle atıldı.[/FONT]

[FONT=pt_sansregular]Törene, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Savunma Sanayii Müsteşarı İsmail Demir, ASELSAN Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Canpolat, TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Yücel Altunbaşak, Bilkent Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Abdullah Atalar ve davetliler katıldı.

[/FONT]
[FONT=pt_sansregular]"Galyum nitrat temelli çip teknolojisini paranız olsa da alamazsınız, değerinin ne kadar olduğu önemli değil" diyen Yılmaz, Türkiye'nin ihracatının 2002'de 36 milyar dolardan 150 milyar dolara çıkarak üç kattan fazla arttığını vurguladı.[/FONT]

[FONT=pt_sansregular]Ancak 2023'de 500 milyar dolarlık ihracat hedeflerinin bulunduğuna işaret eden Yılmaz, "Bunu başarabilir miyiz? Başarırız ama nasıl. Yüksek katma değerli ürünleri mutlaka üretmemiz lazım" diye konuştu.

Şimdi soyadın gibi Saygılı ol bakalım.

Tek devlet Tek Millet , Kararımız Evet ![/FONT]

2023'ü bekleyin diye ironi yaptı zannetmiştim, adam ciddiymiş :asd:

Üst Alt