Samsung Galaxy Note 10 ve Note 10+ Tanıtıldı | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Samsung Galaxy Note 10 ve Note 10+ Tanıtıldı

1565211233224.png
Merak edilen amiral gemileri Samsung Galaxy Note 10 ve Galaxy Note 10 Plus sonunda tanıtıldı.

SAMSUNG GALAXY NOTE 10 ÖZELLİKLERİ

Infinity-O
ekran deliğine yerleştirilmiş kamera tasarımına sahip 6,3 inç büyüklüğünde ve 2280 x 1080 piksel çözünürlüğünde FullHD+ AMOLED ekrana sahip Samsung Galaxy Note 10, gücünü Snapdragon 855'ten alsa da ülkemizde Samsung Exynos 9825 işlemcisini kullanan modeli satışa çıkacak. 8 GB RAM ve 256 GB / 512 GB / 1 TB depolama seçeneklerine sahip telefonda 45W süper hızlı şarj destekli 3500 mAh batarya bulunuyor.

16 MP ultra geniş açı kamera + 12 MP geniş açı kamera + 12 MP zoom kamera olmak üzere 3 arka kameraya sahip Samsung Galaxy Note 10'un ön tarafında ise 10 megapiksellik tek bir kamera bulunuyor. Telefonun 12 MP ana kamerası ise değiştirilebilir diyafram değerleriyle profesyonel fotoğraf makinesini aratmıyor.

1565211918960.png
SAMSUNG GALAXY NOTE 10 PLUS ÖZELLİKLERİ

Infinity-O
ekran deliğine yerleştirilmiş kamera tasarımına sahip 6,8 inç büyüklüğünde ve 3040 x 1440 piksel çözünürlüğünde QHD+ AMOLED ekrana sahip Samsung Galaxy Note 10 Plus, tıpkı Note 10 modelinde olduğu gibi gücünü Snapdragon 855'ten alıyor. Ancak ülkemizde yine Samsung Exynos 9825 işlemcisine sahip sürümü satışa çıkacak. 12 GB RAM ve 256 GB /512 GB / 1 TB depolama seçeneklerine sahip telefonda 45W süper hızlı şarj destekli 4300 mAh batarya bulunuyor.

16 MP ultra geniş açı kamera + 12 MP geniş açı kamera + 12 MP zoom kamera + derinlik kamerası olmak üzere 4 arka kameraya sahip Samsung Galaxy Note 10 Plus'ın ön tarafında ise 10 megapiksellik tek bir kamera bulunuyor. Yine Note 10 modelinde olduğu gibi bu telefonun ana kamerası da değiştirilebilir diyafram değerlerine sahip.

1565212017753.png
SAMSUNG GALAXY NOTE 10 5G ÖZELLİKLERİ

Samsung Galaxy Note 10 serisinin 5G modeline baktığımızda aslında ayrı bir telefon olarak karşımıza çıkmıyor. Samsung, bu telefonda Note 10 Plus ile aynı özellikleri kullanmış: Galaxy Note 10+ 5G'nin tek farkı ise cihaz üzerinde 5G modemin bulunması. Telefonun diğer bütün özellikleri Note 10+ modeli ile aynı. Ayrıca işlemci olarak Snapdragon 855+ modelini kullanan Samsung, böylelikle cihazı tam anlamıyla güçlü hale getiriyor.

1565212397446.png

PERFORMANS VE BATARYA

Samsung Galaxy Note 10, gücünü bazı bölgelerde kendi üretimi olan Exynos 9825’den alırken, bazı bölgelerde Snapdragon 855 ile sunulacak. 7 nm üretim süreci sonucunda ortaya çıkan 8 çekirdekli Exynos 9825 yonga seti ilk defa Note 10 modellerinde kullanılıyor. S10 serisindeki Exynos 9820 kıyasla büyük değişimler içermese de daha güçlü ve daha verimli olduğu söylendi.

Bunun altındaki sebebin EUV (aşırı ultraviyole litografi) teknolojisiyle üretilmesi gösteriliyor. Önceki modele göre işlem gücünde yüzde 33, grafik tarafında ise yüzde 45 artış olduğunun altı çizildi

1565212640398.png

GELİŞTİRİLMİŞ S-PEN

Galaxy Note serisinin olmazsa olmazı S-Pen, Galaxy Note 10 serisinde daha da geliştirilmiş bir şekilde karşımıza çıkıyor. Üzerinde 6 farkllı sensör bulunan S-Pen sayesinde kalemi ekrana dokundurmadan, sadece ufak hareketlerle telefonunuzu kontrol edebileceksiniz.

note10++++.png
SAMSUNG GALAXY NOTE 10 SERİSİ TÜRKİYE FİYATLARI

Resmi olarak yapılan açıklamaya göre Samsung Galaxy Note 10 Türkiye fiyatı 256 GB için 9.899 TL seviyesinde. Kullanıcıların Galaxy Note 10 Plus için ödemesi gereken Türkiye başlangıç fiyatı ise 256 GB için tam 11.399 TL olarak açıklanmış durumda.

Samsung Galaxy Note 10 serisi 21 Ağustos'ta satışa çıkacak.

Elektriği, suyu niye üretiyoruz ki acaba? Hükümetimiz dışarıdan satın alıp aynı vergi oranlarıyla vatandaşa satarak daha da çok kar edebilir. Adeta salaklık. Bulmuşun böyle halk daya kardeşim vergiyi. Çok insaflılar. Allah cennetinde saraylarla ödüllendirsin hükümet yetkililerimizi.

Zenginle fakirin ayırımının yapılacağı günlere geldik bu fiyatlarla. Telefon güzel fiyat tam hakettiğimiz gibi. Ama Samsung'a hiç ısınamadım ben oldum olası. Huawei'ye geçeceğim bir sonraki nesilde Apple fanı olarak.

Güzel cihazlar ama fiyatlar çok fena. Ne olacak böyle bilmiyorum...

Gerçi telefon fiyatının neredeyse yarısı vergiye gidiyor, o da ayrı bir tartışma konusu... :(

5 yıldır Note 4 kullanıyorum. Gittiği yere kadar da kullanırım. Bir telefona böyle paralar vermek manyaklıktan başka bir şey değil. Ha Note 13 çıkar, o zaman gider Note 10 alırım belki. Ama şu fiyatlara mümkün değil.

Note 5 kullanıyorum, şuan şu durumdayım;

tavuk%2Bcam.jpg

Yurt disinda yasamama ragmen buradaki fiyatlara bile almam bu cihazlari. Bir telefona bu kadar para yatirmayi mantikli bulmuyorum.

Türkiye sartlarinda ise zaten kelimenin tam anlamiyla bir soygun. Insanlara türlü türlü vergi dayayip ceplerindeki üc kurusa bile göz dikmisler, yazik günah ya.

Üst Alt