Samsung Galaxy Note 8 Tanıtıldı! - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Samsung Galaxy Note 8 Tanıtıldı!

fd4.gif

:asd22:

türkiyede yasayip bu paralari veriyorsaniz net zeka gerililigi vardir sizde
almanyada 5000 euroya cep telefonu alan kisiyi döverler lan

kolay kolay ayda 40 euro bile vermiyor burada millet bir telefona. s6yi 2 sene önce aylik 30 euroya alan bir kisi telefonu temiz kullandiysa kontrat bitiminde 200 euroya satar. ayligi 20 euroya gelmis oluyor yani ki o da 2.5 saatlik asgari ücrettir asagi yukari.

3-5 bin tl bir telefona vermek dengesizliktir türkiye piyasasinda.

Türkiye'de Samsung S8ler 3000 lira civarinda suan. O sirilmis fiyatlari bos ver. Ben mesela Almanya'da en üst düzey Samsung, HTC gibi telefonlari 350-450 Euro arasi sifira aliyorum. Cikis fiyatlarindan hicbir zaman birsey almadim, almam da. Hep yilbasina dogru fiyatlar o seviyelere bir sekilde geliyor.

Simdi sen kaliteli telefona alisinca bir alt segment telefonu eline alinca bile olmuyor. Telefonun acilmasi, browser performansi cok düsük olunca ne anladim ki o isten? Ben HTC 10 kullaniyorum, gidip Samsung A3 gibi Full HD bile olmayan, icinde 20 euroluk islemcinin oldugu telefonu bedava verseler sadece satmak icin alirim, kutusunu acip bakmam bile. Snapdragon 800 küsürleri kullanan biri Snapdragon 400 veya 600'lü telefonlardan kesinlikle memnun kalmaz. Benim icin en önemlisi islemcidir telefon alacaksam. Kamera falan ne kadar kullaniyorum ki? Hem en fazla megapikselli gibi, en fazla RAMli telefon diye sisirilen telefonlarin cogu balon. Bilgisayalarda bile 12GB ram varken gidip telefona 6gb ram falan koyuyorlar. adamin gülesi geliyor.

Bundan önce S5 kullaniyordum. Cogu zaman isiniyordu, sacmalayinca artik bataryayi cikarip tekrar takiyordum. Cogu zaman kafayi yiyordu. HTC'de bir kez yeniden baslattim aldigim günden bu yana kadar hic afallamadi. Ha 3000mh batarya elbette zayif kaliyor ama premium segment olarak satilan telefonlara hayvan gibi ram yükleyeceklerine 4000mah batarya koysalar helal olsun falan diyecegim de resmen kaplumbaga hizinda daha iyi bataryalar sunuluyor artik. 3300mah nedir. ram olunca hemen üstüne 3-5 ekliyorlar ama batarya.. bir üretici su 4-5binlik bataryayi premium telefonda sunsa devrim olacak neredeyse :asd22:
Hacı sen en üst seviye telefonları orada atıyorum max 450 dolara alıyorsan burda biz 5000 TL ödüyoruz gördüğün gibi. Yani 10 katından fazla. :)
Biz de isteriz elbette en kalitelisini kullanmak ama burada o iş baya tuzlu ki 5000 TL demek 3 sene onun taksidini ödemek demek. Çoğu kişi ayda 150 TL civarında ödeyerek tarifeye ek alıyor o Iphone 7, Note 7 vs gibi üst seviye cihazları. Çoğu kişinin zaten peşin alacak durumu yok. Yani aldığımız telefonlar zaten çabuk eskiyor, ancak en az 3 yıl sonra değiştirebiliyorsun. 3 koca sene. :)

Tabii lüxe alışan daha düşük modeli garipseyebilir ancak ben G4 de kullandım, şimdi GMD bile hala fazlasıyla işimi görüyor. Ki kaç yıl önce çıkmış telefon düşün. 1 GB RAM var. :) Pek bir downgrade hissine kapılmadım. Yani ortalama 800 TL'ye de TR şartlarında çiçek gibi telefonlar da var ve performansları da gayet iyi.

Son düzenleme:
Bu işi 7 seneden beri yapıyorum. Milletin cebi delik ama son model İphone olsun Samsung olsun alıyorlar.
İki senelik faturalı hat alıyor adam her ay fatura atiyorum 50 euro ödeyecek. Kasaya geçiyoruz 19 euro ön ödemesi var. Abi param yok onuda sen öde diyor.
O an dayak atasım geliyor.
Vermiyorum telefonu.
19 euron yok sen ne diye 1200 euroya imza atıyorsun.

Bu işler bildiğin gibi değil.
Adam prono hotline arıyor benim faturam niye bu kadar yüksek diye işçimi azarlıyor.
Çocuk beni çağırıyor.
Gelde adamı boğma.

Adamın teki geliyor telefonum aşırı yavaş diyor bir bakiyorum 98 sayfa açık hepsi prono.

Bir de şunlar var ya ben hiç internete girmiyorum 5 gb 10 günde bitiyor.
Onlarda aynı hepsi pronocu.

Galiba biraz doldum bugün

P9 Gscimbom Mobile

Bu işi 7 seneden beri yapıyorum. Milletin cebi delik ama son model İphone olsun Samsung olsun alıyorlar.
İki senelik faturalı hat alıyor adam her ay fatura atiyorum 50 euro ödeyecek. Kasaya geçiyoruz 19 euro ön ödemesi var. Abi param yok onuda sen öde diyor.
O an dayak atasım geliyor.
Vermiyorum telefonu.
19 euron yok sen ne diye 1200 euroya imza atıyorsun.

Bu işler bildiğin gibi değil.
Adam prono hotline arıyor benim faturam niye bu kadar yüksek diye işçimi azarlıyor.
Çocuk beni çağırıyor.
Gelde adamı boğma.

Adamın teki geliyor telefonum aşırı yavaş diyor bir bakiyorum 98 sayfa açık hepsi prono.

Bir de şunlar var ya ben hiç internete girmiyorum 5 gb 10 günde bitiyor.
Onlarda aynı hepsi pronocu.

Galiba biraz doldum bugün

P9 Gscimbom Mobile
İnsanlarla uğraşması gerçekten zor, kolay gelsin.

Üst Alt