Samsung Galaxy S8 ve S8+ Resmen Tanıtıldı! - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Samsung Galaxy S8 ve S8+ Resmen Tanıtıldı!

TR fiyatı belli olmuş.

S8: 4399

S8+ 4999

asd.jpg

6GB RAM olacak diye aşırı duyum ve yalan bilgi verdiler 4GB RAM koymuşlar.

Samsung için aşırı büyük başarısızlık bu. Geçen sene çoğu üst segment telefonlar 4GB RAM'e geçti zaten.

Note 7 rezilliğini böyle mi örtecekler?

S7 EDGE'nin bataryası 3600mah S8 Plus'un bataryası 3200mah

Olmamış ABD'de o bedava fiyatlara satar ama Türkiye'de 4000TL kimse vermez buna.

7 Plus'ın hala rakibi yok piyasada.

TR fiyatı belli olmuş.

S8: 4399

S8+ 4999

4399TL'lik model; Telefonun vergisiz Türkiye'ye giriş fiyatı 770$ görünüyor. :D

Kısaca Samsung Türkiye aşırı fazla kâr marjı koymuş. ABD'de vergiler ile 750$'a satılıp kâr yaptıran telefonun, 1 konteynırdan fazla mal çekecek kafa ithalatçı için geliş fiyatı 600$ civarıdır hatta daha aşağıdır. Kısaca şöyle diyelim;

Bu telefondan adet başına 620TL ve üzeri kâr marjı var.

1586TL'de devlet alıyor. En az ama en az 2206TL boşa gidiyor yani.

Amerika'da şu telefon 4399$'a satılsa iç savaş çıkar Samsung binaları basılır.

Kepazelikten başka bir şey değil.

Bu telefona bu parayı veren adama her laf söylenir ama içimden...

6GB RAM olacak diye aşırı duyum ve yalan bilgi verdiler 4GB RAM koymuşlar.

Samsung için aşırı büyük başarısızlık bu. Geçen sene çoğu üst segment telefonlar 4GB RAM'e geçti zaten.

Note 7 rezilliğini böyle mi örtecekler?

S7 EDGE'nin bataryası 3600mah S8 Plus'un bataryası 3200mah

Olmamış ABD'de o bedava fiyatlara satar ama Türkiye'de 4000TL kimse vermez buna.

7 Plus'ın hala rakibi yok piyasada.

Ben sana 4 GB demiştim eski konuda heis. Sen 6 GB'ı bana taksalar bende uçarım demiştin. 4 GB ile uçmuş cihaz. Taktir etmen lazımken yine elestirmissin. :D

Yeni işlemci performansı ile mevcut bataryalar is gorur. Önce bi deneyelim sonra elestiririz.

Fiyatı konusunda Trde ki hicbir cihaz buna Iphone de dahil o paralar etmez. Yarısı bile zor ederler.

S7 edge ilk çıktığında 799 eurodan çıkmıştı. TR fiyatı 3299 TL idi. S8 750 dolardan çıkıyor ve TR fiyatı 4299 TL. Aslında bu olayın Samsung ile uzaktan yakından alakası yok.

S7 edge ilk çıktığında 799 eurodan çıkmıştı. TR fiyatı 3299 TL idi. S8 750 dolardan çıkıyor ve TR fiyatı 4299 TL. Aslında bu olayın Samsung ile uzaktan yakından alakası yok.
bugunku kur mesela 1 euro = 3.92 tl

799 euro dan satiliyor bu telefon Avrupa da, Turkiye de normal sartlarda 3132 tl eder. Ustune gelen vergiler midir nedir ama baya pahaliya kaciyor boyle.

Son düzenleme:
Evet 620TL ve üzeri kâr marjı koyarak bir durum yok onlarla ilgili sende haklısın. :)
Ülkeye giren telefona tam yüzde 50 oranında vergi ödüyorsun. 750x3.65 ten bu telefonun girişi yaklaşık 2750 lira. 2750:2 den yaklaşık 1375 lira vergi ödüyorsun. Dolar 2 tl olsa ve yüzde 25 vergi ödesen senin dediğin 620 tl ve üzeri kar marjı mıdır nedir onunla birlikte 2500 liraya denk geliyor.

Burada da aynisi demeyi cok isterdim paketlere gore ek odeme var 4300luk telefon 24 ay taksitle sisirilmis tarifeye ek ayda 240liradan asagiya olmaz

Üst Alt