Samsung Galaxy S8 ve S8+ Resmen Tanıtıldı! - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Samsung Galaxy S8 ve S8+ Resmen Tanıtıldı!

Ham fiyatından bile satılsa alım gücü diğer ülkelere göre kat kat düşükken neredeyse fiyatı kadar vergi biniyor üstüne. Yine de yok satar

Valla arkadaşlar 1 hafta önce lenovo p2 aldım 1600 e, telefon bildiğin makine. Cumartesi gece şarja taktım şuan hala yüzde 22 şarjım var, 13 saat 22 dakika saat ekran sürem olmuş.

Snapdragon 625
4gb ram
32 dahili hafıza
1080p ekran
5100 mah batarya

Yeterde artar

Ham fiyatından bile satılsa alım gücü diğer ülkelere göre kat kat düşükken neredeyse fiyatı kadar vergi biniyor üstüne. Yine de yok satar

Ben Amerikada LG V20 aldim 4 ay once $600'a. Turkiyede nasil bilmiyorum ama burda aylik odeme yapa biliyorsun, suanki borcum $500 dolar ama burda her yeni cika telefon ile promosyon veriyolar. V20'inin yaninda $150 degerinde kulaklik geldi, ondan once satistan kaldirilan Note 7 telefonu ile yine $150 degerinde hafiza karti gelmisti. Yani elimdeki telefona bu bedava gelen parcalar ile satip rahatlikla borcunu kapata biliyorsun 4 ay sonra. Ayni sekilde S8 fiyati $850 galiba, yaninda $150 degerinde sanal gercekli gozluk geliyormu. 1 sene kullanip aylik $28 liaradan zaten $300 odemis oluyorsun. Telefonuda gozlul ile $500 satsan her sen yeni telefon alabiliyorsun.. Bu konuda Turkiye harbiden cok kazik.

Ben Amerikada LG V20 aldim 4 ay once $600'a. Turkiyede nasil bilmiyorum ama burda aylik odeme yapa biliyorsun, suanki borcum $500 dolar ama burda her yeni cika telefon ile promosyon veriyolar. V20'inin yaninda $150 degerinde kulaklik geldi, ondan once satistan kaldirilan Note 7 telefonu ile yine $150 degerinde hafiza karti gelmisti. Yani elimdeki telefona bu bedava gelen parcalar ile satip rahatlikla borcunu kapata biliyorsun 4 ay sonra. Ayni sekilde S8 fiyati $850 galiba, yaninda $150 degerinde sanal gercekli gozluk geliyormu. 1 sene kullanip aylik $28 liaradan zaten $300 odemis oluyorsun. Telefonuda gozlul ile $500 satsan her sen yeni telefon alabiliyorsun.. Bu konuda Turkiye harbiden cok kazik.

ABD ile kıyaslanamaz zaten ama orta sınıf ve üstü her ülkenin alım gücü bizim kat kat üstümüzde yani Alım gücü derken Maaş-Ürün Fiyatları. Atıyorum orada bir asgari ücretli maaşının yarısına şu telefonu alabilirken, bizim ülkede bir asgari ücretli ham fiyatından bile alsa maaşının 2 katına denk geliyor ki vergiler vs maaşının 3-4 katı bu ürün.

Büyük bir Innovation ve yenilik yok.
Eski jenerasyon ile fark nerdeyse yok ... Finger ID yerine Face ID kullanmak için mı bu kadar para vericem ?

(Lenovo) Moto Z bence daha iyi bir seçim.
Modül Sistemi yeni ve güzel birşey.

Gerekdinde gerçek Kamera, Beamer yahut JBL Speaker takma imkanı sunuyorlar ve fiyatı daha ucuz.

310f4108c1042ed2eabeb5496e08013b.jpg

32908c0157076cb655170fbcdded51cd.jpg

Son düzenleme:
Büyük bir Innovation ve yenilik yok.
Eski jenerasyon ile fark nerdeyse yok ... Finger ID yerine Face ID kullanmak için mı bu kadar para vericem ?

(Lenovo) Moto Z bence daha iyi bir seçim.
Modül Sistemi yeni ve güzel birşey.

Gerekdinde gerçek Kamera, Beamer yahut JBL Speaker takma imkanı sunuyorlar ve fiyatı daha ucuz.

310f4108c1042ed2eabeb5496e08013b.jpg
Buyuk bir yenilik yok mu? Nasil yok? Sen eski modeller ile aradaki farki goremiyon mu?

Moto Z ile Galaxy ler kiyaslanamaz bile bu piyasada

Verstuurd vanaf mijn SM-G925F met Tapatalk

Son düzenleme:
Buyuk bur yenilik yok mu? Nasil yok?

Var mı öyle innovativ bir yenilik ?
Söyle ona göre yorum ve değerlendirme yapım.

Çoğu şey bilinen ve var olan şeyler.
Iris ve Face ID PC lerde bir kaç yıldır var. Onu bana yeni diye satamaz kimse. Haaa belki ilk kez Cep'e adapte edildi.. o doğru, lakin Innovation ve yeni alet aldıracak kadar bir yenilik değil BANA GÖRE.
Biraz fazla GPU, CPU al sana yeni telefon diyorlar.

Belki aynı sınıfta değiller Motor ve Galay...Ama Mods gerçek güzel yenilikler kanımca.

Konu burda kalite değil, Yenilik ve Inovasyon

Son düzenleme:
Var mı öyle innovativ bir yenilik ?
Söyle ona göre yorum ve değerlendirme yapım.

Çoğu şey bilinen ve var olan şeyler.
Iris ve Face ID PC lerde bir kaç yıldır var. Onu bana yeni diye satamaz kimse. Haaa belki ilk kez Cep'e adapte edildi.. o doğru, lakin Innovation ve yeni alet aldıracak kadar bir yenilik değil BANA GÖRE.
Biraz fazla GPU, CPU al sana yeni telefon diyorlar.
Sirf ekrani bile harika dizayn edilmis komple cihazin on tarafini kapliyor. Ekran kasa arasindaki cizgi bile belli degil bu kadar buyuk ekrani boyle bir boyut telefona sigdirmak bile buyuk basari. Irisscanner zaten yeni. Telefon software hardware uyumu icin biraz erken olabilir suanda bir yorum yapmamiza ama test sonuclarinda bile diger rakiplerin cok onunde.

Moto Z ler falan Samsung la rekabet edemez bile gercekci olalim. Ha fiyat konusuna gelirsek o biraz pahali ama yinede Iphone ve Google ile kiyaslaninca normal duruyor.

Son düzenleme:
Sirf ekrani bile harika dizayn edilmis komple cihazin on tarafini kapliyor. Ekran kasa arasindaki cizgi bile belli degil bu kadar buyuk ekrani boyle bir boyut telefona sigdirmak bile buyuk basari. Irisscanner zaten yeni. Telefon software hardware uyumu icin biraz erken olabilir suanda bir yorum yapmamiza ama test sonuclarinda bile diger rakiplerin cok onunde.

Moto G ler falan Samsung la rekabet edemez bile gercekci olalim. Ha fiyat konusuna gelirsek o biraz pahali ama yinede Iphone ve Google ile kiyaslaninca normal duruyor.

Software Hardware Konusunda Daima Nexus derim.

Third Party Apps yok. "Clean" Android.
Ya ben anlatamadım kendimi.
Alet elbet iyi ve kaliteli. Moto başka sınıfta, o da doğru.

Ama ben - ve bu berkide genel bir eliştiri - büyük Inovasyon adımları bekliyorum ve göremiyorum.
Ufak tefek yenilik getirip biraz da CPU ve GPU yükseltip pahalıya Telefonlar satılıyor.
Cihazın komple ön tarafı kaplı olsa ne yazar, kaplı olmasa ne yazar.

Yeni akü sistemleri
Esnek ve katlanabilir Display
Hologram / Beamer Sistemi

Vs

Bu tür yenilikler den bahsediyorum.

Son düzenleme:
Ozaman Galaxy 9 da ne gibi yenilikler olur ? ... Mizah karışımı ile anlatım:

- Aynı alanda daha büyük Display. (Display:Alet Ratio)
- Daha güçlü GPU ve CPU
- Ses ile telefon açma sistemi ("Voice ID")
- "Hardware / Software Uyumu" Update
- 6gb RAM ( Büyük Reklam ile tanıtılır)
- bixby 2.0
- Iyi dizayn.

Yeni Galaxy 9: 950$

--------------------------------

Buna da tatmin olup alırsın ozaman ? Alper Altun

Son düzenleme:
lan 3 yil once samsung s4 aldik, ozamanlar 2500 tl falan odedim. simdi 4den 8e mi geldik :(
elalem telime guluyor, kardesim bunlar her 6 ay yenisini cikariyor. biraz hizli ilerlemiyormu hehe?

4399TL'lik model; Telefonun vergisiz Türkiye'ye giriş fiyatı 770$ görünüyor. :D

Kısaca Samsung Türkiye aşırı fazla kâr marjı koymuş. ABD'de vergiler ile 750$'a satılıp kâr yaptıran telefonun, 1 konteynırdan fazla mal çekecek kafa ithalatçı için geliş fiyatı 600$ civarıdır hatta daha aşağıdır. Kısaca şöyle diyelim;

Bu telefondan adet başına 620TL ve üzeri kâr marjı var.

1586TL'de devlet alıyor. En az ama en az 2206TL boşa gidiyor yani.

Amerika'da şu telefon 4399$'a satılsa iç savaş çıkar Samsung binaları basılır.

Kepazelikten başka bir şey değil.

Bu telefona bu parayı veren adama her laf söylenir ama içimden...

Vergileri ekleyince 4200'e gelmiyor mu ? Telefonda toplam %56 vergi var diye biliyorum bu rakam üzerinden hesaplayınca 4200 TL yapıyor.

Kirilmaz ekran yapmadiklari sürece eski bir s7 edge kullanicisi olarak cöp diyorum

Gesendet von meinem XT1580 mit Tapatalk

Ayrıca hangi akla Finger (el) ID yı kamera'nın okadar yanına yaparlar ?

Kim bilir kaç kere yanlışlıkla kamera ya değilcek. Böylece kamera lens de pislencek.
Bu mu muazzam (usability) dizayn ???
Hele Solak yahut büyük ellerin varsa bu durum daha vahim.

Nexus 6P de bu daha iyi çözüldü.
f96fa54b573ddf0e7d2d3f607d1b6219.jpg

Son düzenleme:
ben hala s3 kullanıyorum, kasma yapmasa bi 5 sene daha kullanırım. yeni telefon almam lazım da arkadaş insaf bu nedir. 5 milyara telefon mu olur? gelecek sene 6 olur. 3-4 seneye 10 milyara telefon satar hale geleceğiz.

Ozaman Galaxy 9 da ne gibi yenilikler olur ? ... Mizah karışımı ile anlatım:

- Aynı alanda daha büyük Display. (Display:Alet Ratio)
- Daha güçlü GPU ve CPU
- Ses ile telefon açma sistemi ("Voice ID")
- "Hardware / Software Uyumu" Update
- 6gb RAM ( Büyük Reklam ile tanıtılır)
- bixby 2.0
- Iyi dizayn.

Yeni Galaxy 9: 950$

--------------------------------

Buna da tatmin olup alırsın ozaman ? Alper Altun
Nasil Almancilar Golf 5 den 6 ya gecince daha iyi diyorsa, yarin da Golf 8 cikinca 7 den daha guzel diyecekse ayni bu da oyle.

Telefondan ne beklenir? Ucan hologramlar falan hikaye belki 10 yil sonra goruruz o tarz seyler.

Katlanabilir ekran insan telefonda niye ister onu da cozmus degilim, lego oyuncagi gibi gelir bana. ☺

Son düzenleme:
Üst Alt