Samsung ve Xiaomi'den Şarj Cihazsız iPhone 12 Ailesine Gönderme - Sayfa 8 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Samsung ve Xiaomi'den Şarj Cihazsız iPhone 12 Ailesine Gönderme

Onur Bey, bir önceki mesajınızda yazdığınız 'Android özgürlüktür, özelleştirmedir, ihtiyacın olan şeyi 1 milyon farklı yolla yapabilmektir, cihaza hükmetmektir.' cümlesi ile yukarıda boldladığım cümlenizin ne anlama geldiğini bilmeyen insanlarla IOS, Android, Donanım konularında anlaşmanız mümkün değil..

Android çok kasıyor diyen adam, kendisine verilenle yetindiğini bilmiyor ki ? Bu adamla neyi konuşup tartışacaksın ?

Herkesin tercihlerine zevklerine saygımız sonsuz tabi ki, ancak 15 Bin - 20 Bin TL'sına bir cihaz sattıktan sonra üstüne bir de şarj cihazına para istemek, insanı keriz yerine koymaktır.
İşin kötüsü; Apple denilen firma bir şeyi yapıyor ve o şey kullanıcı tarafından öyle kabul görüyor ki diğer firmalar da er ya da geç onu takip etmek zorunda kalıyor. Apple ilk kablosuz kulaklığını tanıttığında öyle bir algı yapıldı ki, sanırsın Apple icat etmiş. Halbuki bu kablosuz kulaklık olayını ilk adını bile bilmediğimiz Çinli firmalar yapmıştı. Apple'dan sonra ortalık kablosuz kulaklıklarla doldu ve artık kablolu kulaklıklara üvey evlat muamelesi yapılıyor.
Biri inovasyon yapar, Apple kendi icat etmiş gibi pazarlar, diğer markalar da takip eder. Maalesef durum bu.
Bu şarj aleti olayı da öyle olmaz inşallah abi.

İşin kötüsü; Apple denilen firma bir şeyi yapıyor ve o şey kullanıcı tarafından öyle kabul görüyor ki diğer firmalar da er ya da geç onu takip etmek zorunda kalıyor. Apple ilk kablosuz kulaklığını tanıttığında öyle bir algı yapıldı ki, sanırsın Apple icat etmiş. Halbuki bu kablosuz kulaklık olayını ilk adını bile bilmediğimiz Çinli firmalar yapmıştı. Apple'dan sonra ortalık kablosuz kulaklıklarla doldu ve artık kablolu kulaklıklara üvey evlat muamelesi yapılıyor.
Biri inovasyon yapar, Apple kendi icat etmiş gibi pazarlar, diğer markalar da takip eder. Maalesef durum bu.
Bu şarj aleti olayı da öyle olmaz inşallah abi.

En azından Samsung ve Xiaomi'nin bu konuyla dalga geçtikten sonra yapmamasını bekleyebiliriz. Onlarda bu yoldan giderse kendileri daha fazla madara olmuş olur.

Kablosuz kulaklık bir teknolojik gelişimdir. Kullanıp kullanmamak tamamı ile son kullanıcıya kalmış. 3,5 mm girişi kaldırdılar ama Type C girişinden kablolu kulaklık kullanabiliyorsun.

Şarj aleti olayı ise farklı. Sen bir cihaz satıyorsan (hele ki fahiş fiyatlara), o cihazının sürekli olarak çalışabilirliğini de sağlaman gerekir. En azından etik anlamda bunu yapman ve o cihazı tekrar çalıştırabilmek için ilave para istememen gerekir. Aksi halde insanları keriz yerine koymuş oluyorsun. İşin ironik yanı ise bu kerizliği mantıklı bulup, güzellemeye çalışan son kullanıcıların olması.

Bu şarj cihazının kutudan çıkmaması, ilaveten para ödenerek satın alınması mevzusunun hukuki bir mevzu olabileceğini düşünüyorum. İlla ki bu konuda hukuki yollara başvuracak birileri olacaktır.

Kacak et kesimi konusunda ortak paydada bulusamiyoruz sadece

RigidGoodJaeger-size_restricted.gif

Yeni iPhone alacak param olsa hiç düşünmez alırdım. Senelerce sorunsuz bir şekilde kullanılacak telefon. Bütün uygulamalar yağ gibi akıyor. Sosyal medya uygulamaları Android tarafındaki eşlerine göre 3 kat daha iyi çalışıyor. Yok şarj aletiymiş yok kulaklık girişiymiş. iPhone avantajları yanında devede kulak kalıyor benim için.

Zaten Android'in avantaj olarak sunulan tarafları benim ilgimi çekmiyor. Yok özgürlükmüş yok kişiselleştirmeymiş. Duvar kağıdını bile değiştirmeye üşenen adamım ikonlara tema yüklemekle launcher değiştirmekle falan mı uğraşayım? Hele rootmuş rom yüklemeymiş telefon oyuncak değil ki bu işlemleri niye yapayım? Telefonun kutudan düzgün çıkması gerekmiyor mu da beni teknik servis konumuna getiriyor? Android telefon kullanırken bir kere bile APK yüklemedim ihtiyacım olmadı. Side-loading benim ihtiyacım olan bir şey değil. Android özgürlük(?) sunuyor ama bunun karşılığında da tonla problem getiriyor. Zaten performans olarak sıkıntılı bir işletim sistemi. Hiç başımı ağrıtamam.

Yeni iPhone alacak param olsa hiç düşünmez alırdım. Senelerce sorunsuz bir şekilde kullanılacak telefon. Bütün uygulamalar yağ gibi akıyor. Sosyal medya uygulamaları Android tarafındaki eşlerine göre 3 kat daha iyi çalışıyor. Yok şarj aletiymiş yok kulaklık girişiymiş. iPhone avantajları yanında devede kulak kalıyor benim için.

Zaten Android'in avantaj olarak sunulan tarafları benim ilgimi çekmiyor. Yok özgürlükmüş yok kişiselleştirmeymiş. Duvar kağıdını bile değiştirmeye üşenen adamım ikonlara tema yüklemekle launcher değiştirmekle falan mı uğraşayım? Hele rootmuş rom yüklemeymiş telefon oyuncak değil ki bu işlemleri niye yapayım? Telefonun kutudan düzgün çıkması gerekmiyor mu da beni teknik servis konumuna getiriyor? Android telefon kullanırken bir kere bile APK yüklemedim ihtiyacım olmadı. Side-loading benim ihtiyacım olan bir şey değil. Android özgürlük(?) sunuyor ama bunun karşılığında da tonla problem getiriyor. Zaten performans olarak sıkıntılı bir işletim sistemi. Hiç başımı ağrıtamam.

Bunlar gercekci degil.

Senin dediklerinin aynilarini bazi isgalci ulkelerin basinlari isgali hakli gostermek icin sayisiz uydurma sebep yaratirlar kamuoyulari yesin diye, seninkiler de ona benzemis.

2 sini sikca kullanan biri olarak en ufak hiz farki yok. Kameralari biraz daha iyi ve bu 11 e kadar sarj dayanikliliklari kotuydu. Iphone yeni toparladi sarj isini. Ama simdi de sarj aletine kirmizi kart gostermis apple! :)

Uygulama hiz farklari varsa nanometrelerle olcmen lazim, anlaman imkansiz.

Kalite cok yakin ama sorun su ki fiyatlar da yaklasti.

Android tarafi da fiyatlari artiyor xiaomi 10 pro lar da 8.500 tl lere dayanmis. Abd de 12 promax da 1100 dolarken, bizim ulkede xiaomi 10 pro da 1100 dolar civari!!

3 kat daha iyi çalışan ne yav?

Sosyal medyaya roketle mi bağlanıyorsun, abartma bu kadar.

Android özgürlük(?) sunuyor ama bunun karşılığında da tonla problem getiriyor. Zaten performans olarak sıkıntılı bir işletim sistemi. Hiç başımı ağrıtamam.

o günler baya eskide kaldı yalnız.. performans olarak bir yavaşlama veya sorun yaşatmıyor android'lerde. yaklaşık 3 sene önce huawei mate serisi bir model almıştım, yoğun kullanımda bile halen 1.5 gün şarjı dayanırken performans olarakta en ufak bir yavaşlama yok cihazda.. açıkçası yıllardır aynı cihazı kullanmaktanda biraz sıkıldım, bir sorun olsada değiştirsem artık diyesim geliyor bazen..

apple'ın cihazlarına kolay müzik yüklemek, veri transferi ve maçları izleyebilmek için illegal uygulama indirmek gibi işler pek yapılamıyor bildiğim kadarıyla. o yüzden iphone'ların yanına bile yaklaşmıyorum yıllardır..

3 kat mı, lol.

Bunlar gercekci degil.

Senin dediklerinin aynilarini bazi isgalci ulkelerin basinlari isgali hakli gostermek icin sayisiz uydurma sebep yaratirlar kamuoyulari yesin diye, seninkiler de ona benzemis.

2 sini sikca kullanan biri olarak en ufak hiz farki yok. Kameralari biraz daha iyi ve bu 11 e kadar sarj dayanikliliklari kotuydu. Iphone yeni toparladi sarj isini. Ama simdi de sarj aletine kirmizi kart gostermis apple! :)

Android telefonla paylaşılan çamur gibi instagram / whatsapp / facebook story'leri geliyor aklıma.. Sosyal medya üzerinden iş yapan biri iPhone kullanmak zorunda sırf bu yüzden bile.

Android telefonla paylaşılan çamur gibi instagram / whatsapp / facebook story'leri geliyor aklıma.. Sosyal medya üzerinden iş yapan biri iPhone kullanmak zorunda sırf bu yüzden bile.

Hani 2 telefonu sıkça kullanmasam yiycem bunu.
Fiyatlar da, kalite de yaklasti.

Apple macbook ve imac lerde bariz ustun.

Ama telefonda bahsedilen ustunlugu baya hurafe.

Resim kalitesi iphonelarin biraz daha iyi o kadar.

Üst Alt