Samsung, Yeni 8K Televizyonunu Tanıttı | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Samsung, Yeni 8K Televizyonunu Tanıttı

the-wall-640x438.jpg

“The Wall” adındaki yeni televizyon serisi, içeriği 8K’ya dönüştürürken yapay zekadan faydalanıyor.

Henüz 4K teknolojisi tam olarak oturmamışken, 8K çözünürlüklü televizyonlar ortaya çıkmaya başladı. Samsung da CES 2018’de yeni teknolojilerle donatılmış, 8K çözünürlüğe sahip The Wall isimli televizyon serisini tanıttı.

146 inç (370 cm) boyutundaki televizyonda MicroLED teknolojisi kullanılıyor. Bu teknoloji sayesinde OLED’lerde gözlemlenen zaman aşımına bağlı renk bozulmaları yaşanmıyor. Ayrıca parlaklık değeri de OLED’lerin çok üstüne çıkabiliyor.

Yeni bir çözünürlüğe geçişte yaşanan en büyük problemlerden biri içerik bulunamaması. Samsung, bu problemi aşmak için bilindik bir yol izliyor, düşük çözünürlükteki içeriği gerçek zamanlı olarak yüksek çözünürlüğe dönüştürüyor. Fakat şirket bu upscaling işlemini gerçekleştirmek için yapay zeka teknolojisinden faydalanıyor.

8k-ai-640x384.jpg

Milyonlarca referans görüntünün bulunduğu veri tabanındaki görselleri inceleyen yapay zeka, detay yaratma, gürültü engelleme ve kenar düzeltme gibi işlemleri çok daha başarılı bir şekilde gerçekleştirebiliyor. Samsung bu teknolojiye “8K AI” adını veriyor.

technopat.net

qled qled dediler dandik bir sey cikti bu microled nedir bakalim
yine arkadan aydinlatma ile oluyorsa bir ise yaramaz
üst segment bir tv kusursuza yakin olmali abi
adam gidiyor tonca para gömüyor ama yine de isik sizmasi banding gibi sacmaliklarla ugrasmak zorunda kaliyor
oled disinda bunlarin hepsi hikaye simdilik

Samsung Galaxy S8+ / Tapatalk (^_^)

qled qled dediler dandik bir sey cikti bu microled nedir bakalim
yine arkadan aydinlatma ile oluyorsa bir ise yaramaz
üst segment bir tv kusursuza yakin olmali abi
adam gidiyor tonca para gömüyor ama yine de isik sizmasi banding gibi sacmaliklarla ugrasmak zorunda kaliyor
oled disinda bunlarin hepsi hikaye simdilik

Samsung Galaxy S8+ / Tapatalk (^_^)

Bu aralar herkeste bir Philips meraki görüyorum, Ambilight midir nedir herkes o özellige sahip olan Philips Tv ariyor.

Bu aralar herkeste bir Philips meraki görüyorum, Ambilight midir nedir herkes o özellige sahip olan Philips Tv ariyor.

ben de aldim türkiyede bir tane
tip olarak cok güzel duruyor alet
ambilight ile film izlemek falan daha farkli geldi ilk zamanlar
sonrasinda ise pek ilgimi cekmemeye basladi
isiklarin sadece tvde olmasindan dolayi olabilir belki

ilerde evlenirsem ama güzel bir philips oled alip oturma odasini lightstripes ve hue ile donatmayi düsünüyorum

https://www.youtube.com/watch?v=8fQnyhCeG-k

bunun gibi yani

bi de su olay var 8k acayip gereksiz bir sey 4k da öyle
ekrana tam önünden bakmadiginiz sürece fullhd ve 4k arasindaki farki göremiyorsunuz
tvlerde oldugu gibi bu sacmalik oyun konsollarinda da var
oyun yapimcilari misal su anda 4kya yogunlasmis durumda
onun yerine 1080p 60fps calisan oyunlar cikarsalar hepimiz icin cok daha iyi olur
ama o zaman da yeni konsol satamazlar iste

bi de su olay var 8k acayip gereksiz bir sey 4k da öyle
ekrana tam önünden bakmadiginiz sürece fullhd ve 4k arasindaki farki göremiyorsunuz
tvlerde oldugu gibi bu sacmalik oyun konsollarinda da var
oyun yapimcilari misal su anda 4kya yogunlasmis durumda
onun yerine 1080p 60fps calisan oyunlar cikarsalar hepimiz icin cok daha iyi olur
ama o zaman da yeni konsol satamazlar iste
valla 20 bin euroya kadar televizyon var piyasada. 70 ekran ve üstünü 2 bin euroya satıyorlar. Bir televizyona okadar para basmak ne kadar mantıklı onu bilemem. millet sony'de 3d arıyor, philps'te ambilight, samsung'da curved. lg de ise iyi fiyat arıyor

HTC U11 cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Üst Alt