Sanat, Sanat İçin mi Yoksa Toplum İçin midir? | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Sanat, Sanat İçin mi Yoksa Toplum İçin midir?

?

• Kullanılan toplam oy
    12
  • Anket kapatılmış .
130320171504075574633.jpg

Yıllardır üniversite amfisi dahil hiçbir mecrada sonuca varamadığımız bu tartışmaya GSC'de net bir sonuca varırsak intihar ederim :D

benim için cevabı çok açık; Sanat, sanat içindir. Toplum anlasın diye seviyeyi düşürmek sanatın ve sanatçının değerini düşürür.

Ayrıca; Kulak için kafiye mi? Göz için kafiye mi? diye ankette istiyorum :)

Sanatın sanat için olduğu yerler vardır da, sanat sanat içindir mottosu daha çok sanat icra etmek istese de sanatçı yeteneğine sahip olamayan, bu nedenle düz kağıdın ortasına bir çizik atarak "ben burada şunu bunu anlatmak istedim" siz ne anlarsınız cahiller demek suretiyle üste çıkmaya çalışan sözde sanatçıların uydurması gibi geliyor.

Şimdi bu sanat işini çok karıştırdılar aouvv bilemiyom ya hakketen şimdi toplum ya da en azından o eser ile bir bağ kuran bireyler topluluğu yok ise o eser tek başına ne ifade eder bu da ayrı bir ilginç o yüzden bilemiyorum altan.

Bazı sanatlar vardır toplum olmadan bir işe yaramaz, bazı sanatlar vardır sadece kişinin kendi bileceği, kavrayacağı..

Bence değişkenlik gösterir duruma göre.

Üst Alt