Şansal Büyüka: "Galatasaray Türkiye'dir" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Şansal Büyüka: "Galatasaray Türkiye'dir"

* 'Türk sporunun Batı'ya açılan penceresi', kargaşadan, kişisel hırslardan, rövanş duygularından, inanılmaz ve şaşırtıcı, insanı hayal kırıklığına uğratan sahneler sergiliyor

* Ünal Aysal'ı kaçırtmaya çalışmak G.Saray için felaket olur. Hukuk ne derse desin seçim kaçınılmaz. Artık inat etmeyin. Sözde değil özde G.Saraylı iseniz hemen kurtarın Türkiye'yi..!

Fenerbahçe ile Trabzonspor arasında müthiş bir şampiyonluk yarışı varken, benim manşetim Galatasaray. Çünkü, Galatasaray'daki gelişmeleri en az şampiyonluk yarışı kadar önemsiyorum...

'Galatasaray Türkiye'dir...'

Bu slogan Galatasaray yönetimine ait. Ben de aynen katılıyorum. Tıpkı diğer büyük takımlar, Türkiye'nin takımı olduğu gibi...

BÜYÜK ÇÖKÜŞ GERÇEĞİ

Madem Galatasaray Türkiye'nin takımı, madem 'Gerçekleri tarih yazar, tarihi de Galatasaray', o zaman bu kulübe, bu takıma destek olmak, bir an önce ayağa kalkmasını sağlamak hepimizin görevi...

2000 yılında Kopenhag Arena Stadı'nda Galatasaray'ın tarih yazışına bizzat tanık olmuş biri olarak, sonraki yıllarda gelen 'Büyük çöküşü' asla kabul etmiyorum, edemiyorum...

Görüyorum ki 'Ben Türkiye'yim' diyen kulüp, 'Tarih yazan kulüp', lig tarihinin en kötü sezonunu geçiriyor... Daha da önemlisi, 'Türk sporunun batıya açılan penceresi' kargaşadan, kişisel hırslardan, rövanş duygularından, inanılmaz ve şaşırtıcı, insanı hayal kırıklığına uğratan sahneler sergiliyor...

Adnan Polat Başkan'ın Aslantepe'nin tamamlanmasında, Riva projesinin ortaya çıkarılmasındaki olağanüstü gayretini ve çektiği sıkıntıları saygıyla karşılıyorum... Düzlüğe çıkmaya hazırlandığı bir ortamda Mali Genel Kurul'daki gelişmeleri içine sindiremediğini biliyorum...

BU KADAR HATA OLMAZ

Ama ortada da herkesin bildiği bir gerçek var... Futbolda bu kadar kötü gidiyorsanız, bu kadar yanlış yapıyorsanız, tarih yazan kulüp sizin yönetiminiz sırasında tarihinin en kötü sonuçlarını alıyorsa, kabul edelim ki, o koltukta kalmak mümkün olmuyor...

SORUN BİZZAT YÖNETİM

Adnan Başkan, bu kötü sonuçları hakemlere fatura ederek, bazı gazetecileri işinden çıkarttırmaya çalışarak, televizyoncuları genel müdürlerine şikayet ederek yükü, yanlışı ve bu yanlışın getirdiği ağır ve travmatik tabloyu başkalarına fatura etmeye çalışıyor...

Oysa bu girişimler kötü gidişi durdurmaya ne çare, ne de yeterli olur... Çünkü sorun hakemler, gazeteciler, ya da televizyoncular değil. Sorun bizzat bu yönetim...

Adnan Başkan, keşke yarıya yakını istifa etmiş bir yönetimle yola devam etme inadı yerine, genel kurulun isteğine uyup, ibra öncesi seçim kararı alsa ve 'Güven tazelemek' adına, yeni oluşturacağı bir liste ile seçime girseydi. Böylesi çok daha rahat, çok daha iyi olacak, büyük ihtimalle de başkan olarak yoluna devam edecekti...

G.saray'da bunlar yapılmadığı gibi şimdi işi mahkeme kapılarına götürüp 'Seçimi sürüncemede bırakmak' adına bir sürü 'Akıl almaz' işler yapılıyor...

Artık ne yaparsanız yapın, 'Ok yaydan çıkmış' durumda... Yani hukuk ne derse desin Galatasaray için seçim kaçınılmaz... Kaldı ki, istenirse seçimi hukuki kuralları içindez kılıfına uydurmak da mümkün...

ÖNEMLİ İDDİALAR VAR

İşin en kötü tarafı, seçime gitmemekte inat ettiğiniz sürece, hak etmediğiniz bir sürü iddia da her geçen gün biraz daha güçlenerek peşinizden geliyor...

Galatasaray derhal seçim yapmalı... O kişisel hırsları, rövanş duygularını, iddia edildiği gibi, varsa ticari ilişkileri bir tarafa bırakıp derhal seçime gitmeli... Adnan Başkan'ın bu seçime girme şansı var, yeniden aday olma şansı var, güçlü ve yeni bir yönetim yapıp 'Yola devam' etme fırsatı var. Bunu yapmak yerine, seçime gidişi engellemeye çalışmak, başkan adaylarının önünü tıkamak, hatta başkan adaylarından Ünal Aysal'ı 'Kaçırtmaya' çalışmak Galatasaray'ın felaketi olur... Gerçekten felaketi olur...

BABAMIN OĞLU DEĞİL

Ünal Aysal'ı hiç tanımam... Yıllar önce rahmetli Özhan Canaydın Başkan'ın Sheraton Oteli'ndeki seçim kokteylinde tanıştık ve ayaküstü 30 saniye birbirimize hatır sorduk... Sonra da geçen hafta Lig TV'deki kapsamlı ve özel röportajında bir araya geldik...

Diyeceğim o ki, Ünal Aysal 'Babamın oğlu' değil... 'Ahbap-çavuşluğumuz' hiç yok... Ama bakıyorum, adamın seçimi kazanma şansı fazla, iddialı, sabırsız... Vaat yerine, sabır yerine 'Hemen, şimdi, derhal' diyor... Çıtayı Türkiye ile sınırlı tutmuyor, Galatasaray'a Avrupa'yı işaret edip 10 yıl önceki şanlı şerefli adresi gösteriyor...

Yapar, yapamaz, o bilinmez. Ama büyük oynamaya niyetli. Bu şans verilmeli, bu fırsat yaratılmalı. Hem de zaman yitirmeden. En geç, daha önce ilan edilen 14 Mayıs'ta seçimi yaparak.

KÖTÜLÜK YAPAMAZSINIZ

Keşke bu seçime Adnan Polat başkan da girse. Keşke yarıya düşmüş yönetimi yerine, yeni ve gerçekçi bir yönetim oluşturarak iddialı biçimde ortaya çıksa. Bütün bunları saygıyla karşılar, elimizden geldiğince destek oluruz...

Ama Galatasaray için en kötüsü, Galatasaray'ın kabusu, kendini mahkeme kararlarına bağlamak olur. Seçimi ertelemek olur. 'Galatasaraylıyım' diyen bir Allah'ın kulunun, Galatasaray'a bu kötülüğü yapmaya hakkı olamaz...

EN KÖTÜ SEÇİM BİLE

Adnan Başkan seçim için potansiyel başkan adayı olarak duruyor. Ünal Aysal'ın ciddi bir şansı var. Prof. Mehmet Helvacı'nın ekibinde, başta Prof. Dr. Dursun Buğra olmak üzere gerçekten çok seçkin isimler var. Şuna çok inanıyorum... En kötü seçim bile, Galatasaray'ı, mahkeme sürecinde uğrayacağı zarara asla uğratmaz...

Ne işi var Galatasaray'ın mahkeme kapılarında... Ne işi var Galatasaraylı'nın birbiri ile mahkemede hesaplaşmasına... Biz Galatasaray'dan mahkeme haberlerini değil, Avrupa'ya uzanacak yolda gelecek zafer haberlerini bekliyoruz... Aslantepe gibi bir futbol mabedinin Avrupasız nasıl da öksüz kalacağını düşünüyoruz...

SÖZDE DEĞİL ÖZDE OLUN

Yapacağınız tek şey var... Cim-Bom'a gönül veren herkesin yapacağı tek şey var... Sözde değil, özde Galatasaraylı iseniz, bir kez daha söylüyorum, kişisel çıkarlarınızı, rövanşist duygularınızı, varsa ticari ilişkilerinizi unutacaksınız, bir kenara bırakacaksınız ve her şartta 'Önce Galatasaray' diyeceksiniz...

Madem 'Galatasaray Türkiye'dir'... O zaman kurtarın Türkiye'yi... Milletin sizden beklediği budur.

Cevap: Şansal Büyüka: Galatasaray Türkiye'dir.

ÖNEMLİ İDDİALAR VAR

İşin en kötü tarafı, seçime gitmemekte inat ettiğiniz sürece, hak etmediğiniz bir sürü iddia da her geçen gün biraz daha güçlenerek peşinizden geliyor...

Galatasaray derhal seçim yapmalı... O kişisel hırsları, rövanş duygularını, iddia edildiği gibi, varsa ticari ilişkileri bir tarafa bırakıp derhal seçime gitmeli... Adnan Başkan'ın bu seçime girme şansı var, yeniden aday olma şansı var, güçlü ve yeni bir yönetim yapıp 'Yola devam' etme fırsatı var. Bunu yapmak yerine, seçime gidişi engellemeye çalışmak, başkan adaylarının önünü tıkamak, hatta başkan adaylarından Ünal Aysal'ı 'Kaçırtmaya' çalışmak Galatasaray'ın felaketi olur... Gerçekten felaketi olur...

.

Polat gerçekten böyle bişeyler yapıyorsa ne denir ki , allahından bul derim başka da bişey diyemem :(

Cevap: Şansal Büyüka: Galatasaray Türkiye'dir.

Şansal önce ligtvdeki yorumcularına ve spikerlerine çeki düzen versin..Fb maçında kendilerini çok belli ediyorlar.

Üst Alt