Sarayın Sultanları İstanbul’da | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Sarayın Sultanları İstanbul’da

d6dc65c5ad8c4551a2af1d6014f31a96.jpeg

Galatasaray Kadın Basketbol Takımımız EuroCup Women zaferinin ardından bugün öğle saatlerinde Atatürk Havaalanı’na indi.

Yönetim Kurulu Üyemiz Prof. Dr. Nejat Güney, koçumuz Marina Maljkovic ve oyuncularımız Işıl Alben, Allie Quigley, Kaela Davis, Gizem Başaran, İrem Naz Topuz ile Merve Uygül ayaklarının tozuyla Galatasaray Televizyonu’na açıklamalarda bulundu.

Yapılan açıklamalar şu şekildeydi:

Prof. Dr. Nejat Güney: “Avrupa’da üçüncü kupa bu. Kadın takımımızın alması da bizim için ayrı bir güzellik oldu. İnşallah bu başarılarımız devam edecek. Önümüzdeki senelerde de kadrolarımızı güçlendireceğiz.“

Marina Maljkovic: “Dün biraz gergindik ancak bugün daha mutlu ve rahatız. Herkese çok teşekkür etmek istiyorum. Kaptan Işıl’dan en genç oyuncumuza kadar herkese teşekkür etmek istiyorum. Kupa yolu boyunca herkes bizim yanımızda oldu ve biz de bunu başardık. Sene içinde biraz sıkıntılar yaşadık ama takım olarak kalmayı başardık. Takım olmaktan vazgeçmemeye karar verdik. Herkes çok çalıştı. Maksimumumuzu verdik, savaşmaya başladık ve vazgeçmemenin ödülünü aldık. Bu başarıyı Galatasaray için kazandık.”

“Oyuncularım, Galatasaray takımının gelecekteki planlarının ne olması gerektiğini gösterdi. Yönetimimizdeki herkes sıkı bir şekilde çalışıyor. Sinan Erdem’deki taraftarımız da kadın basketboluna ne kadar önem verdiğini gösterdi.”

“Kulüp kariyerimdeki ilk Avrupa kupam. Ama daha gitmemiz gereken çok yol var. Umarım daha büyük başarılara imza atacağız bu kulüp için.”

Allie Quigley: “Çok mutluyum. Çok büyük bir mücadele verdik. İnanılmaz mutlu hissediyorum. Çılgınca geçen bir sezonu böyle kupayla taçlandırmak çok önemliydi. Venezia’da da inanılmaz taraftarımız vardı, onlara teşekkür ediyorum. Çok büyük bir takım galibiyeti oldu. İkinci maçta takım olarak herkes öne çıktı. Dolayısıyla bu kupayı takıma yazabiliriz. Şu anda tek konsantre olduğum şey Yakın Doğu Üniversitesi serisi. İyi bir form yakaladık ve bunu devam ettirebileceğimizi düşünüyorum.”

Işıl Alben: “Öncelikle çok mutluyuz. Evinde çok kuvvetli bir rakip vardı. Orada harika bir taraftarımız vardı aynı İstanbul’da olduğu gibi. Bununla beraber her deplasmanda da müthiş bir destek vardı. Onlara armağan olsun. Başkanımız ve yöneticilerimize desteklerinden ötürü çok teşekkür ediyoruz. Koç Maljkovic pes etmemize hiçbir zaman izin vermedi ve bizi motive etti. Avrupa’da üçüncü kupamız camiamıza hayırlı olsun. Çok şükür bu bana nasip oldu ama ben takımda olmasam da aynı duyguları hissederdim. Asıl olan Galatasaray biz gelip geçiciyiz. Saçlarım çok çabuk uzuyor ve kuaföre gitmeye üşeniyorum. Jelena, ‘Sezon bitene kadar saçına dokunmuyorsun ve her maç böyle bırakıyorsun. Kazanınca ben keseceğim’ dedi. Koç da sağ olsun biraz onun saçını da kestik İyi çalışırsanız eğer bu totemlerin önemi kalmıyor. Başarının sırrı iyi çalışmak. Allah da yardım edecek. Şükürler olsun kazandık.”

Kaela Davis: “Hala heyecanlıyım. Kazanarak kupayı almak istiyorduk ama yine de iyi bir maç oldu. Tempoyu elimizde tutarak kupaya uzandık. Babam da yanımdaydı. Ülkemden, babamdan uzak olmak, tanıdık olmayan bir duygu. Onun olması beni rahatlatan bir etkiye sahipti.”

Gizem Başaran: “Herkese çok teşekkür ediyorum. Başkanımıza ve yöneticilerimize de teşekkür ederiz.”

İrem Naz Topuz: "Çok mutluyuz. Kupa bizler için çok önemliydi. Çok çalıştık çok çaba sarf ettik."

Merve Uygül: “Çok mutluyuz bütün bir sene çalıştık ve çalışmalarımızın karşılığını aldık."

Kaynak: galatasaray.org

Moderatör tarafında düzenlendi:
Üst Alt