Sarı Mikrofon | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Sarı Mikrofon

Üç kere ağza su çekiliyor ya; ben birkaç kere yanlışlıkla dört kere çektim. O gün bugündür yanlış alıp günaha gireceğime hiç gusül abdesti almıyorum!
Gunumuz sartlarinda sadece dus almak seklinde revize edilmesi gereken bir gelenek gibi duruyor update sart

Ben de bir gozlemci olarak hep dusa girip masturbasyon yaptiktan sonra alinan gusul kabul olur mu diye merak etmisimdir

Aptal bir soru
Cevap verenler aptal

Sarı Mikrofon da toplumu rezil etmekten prim kazanan salak bir oluşum.
source.gif

islamadan öncede araplarda olan bi adet gusül abdesti diger bi cok adet gibi

pek zannetmiyorum , "gusül abdesti" ifadesi türkçe konuşan müslümanların bir abuklaması sadece. gusl sözcüğü arapçada yıkamak demek , mesela gusl el cemal, "deveyi yıkamak", yani sözcüğün kendisi direkt dini bi ifade değil. dolayısıyla vudûnun (türkçede onun yerine farsça olan ab-dest/el-suyu kullanılıyor) doktrinal bir buyruk haline getirilmesinden hareket edilirse , arapların çöl toplumu olmaları hasebiyle bedensel temizliğe/hijyene ilk etapta yabancı olduklarını düşünmek makul olanı., ki bilindik abdestteki ritüeller (üçlemeler vs) falan da yahudilikten geliyor..

pek zannetmiyorum , "gusül abdesti" ifadesi türkçe konuşan müslümanların bir abuklaması sadece. gusl sözcüğü arapçada yıkamak demek , mesela gusl el cemal, "deveyi yıkamak", yani sözcüğün kendisi direkt dini bi ifade değil. dolayısıyla vudûnun (türkçede onun yerine farsça olan ab-dest/el-suyu kullanılıyor) doktrinal bir buyruk haline getirilmesinden hareket edilirse , arapların çöl toplumu olmaları hasebiyle bedensel temizliğe/hijyene ilk etapta yabancı olduklarını düşünmek makul olanı., ki bilindik abdestteki ritüeller (üçlemeler vs) falan da yahudilikten geliyor..
Olabilir ama ben öyle bi şeyler okumuş ve dinlemiştim hacta mesela islamdan önce olan bi adet sonrada devam ettirmişler maksat ticaret durmasın

Üst Alt