Sayın Can Topsakal! Bu Galatasaray Ne Etti Size?


EYÜP YILDIZ / AJANSSPOR ÖZEL YORUM KAYNAK GÖSTERİLMEDEN KULLANILAMAZ!


Çocukluğundan beri hayatını basketbol salonlarında maçlarda geçiren ve artık gazeteci nosyonu da olan bir vatandaşım. He bir de Galatasaraylıyım, bu sebeple eleştirirken sitem etme hakkına da sahibim. Sizlere de böyle bir yazı yazdım.


Nepotizm Galatasaray'da!


Uzun süredir siyasette tartışılan bir konu var, imtiyaz sahibi insanlar, siyasiler vs... çeşitli pozisyonlara yönetici, bürokrat, müdür atarken, liyakata yani kariyer, başarı, yetkinlik gibi özelliklere bakmaları gerekirken bunu yapmıyorlar. Eş, dost, akraba gibi çevresindeki insanları kayırıp yetkin olmadıkları halde önemli görevlere pozisyonlara getiriyorlar. Yani nepotizm yapıyorlar.


Diyeceksiniz ki bunun Galatasaray basketbol şubesiyle ne ilgisi var? Çok ilgisi var sayın okuyucu, Galatasaray Odeabank yani Galatasaray erkek basetbol takımı şu an lig olsun Avrupa olsun çok başarısız bir giriş yapmış durumda ve bunun tam olarak nedeninin nepotizm yani adam kayırmacalıktan kaynaklı olduğunu söyleyebiliriz.


Erman Kunter, hangi özellikleri ve başarıları nedeniyle Galatasaray'a koç oldu?


Galatasaray Odeabank koçu Erman Kunter, Türk basketbolu için önemli bir isimdir. Kendisini çok severim, iyi bir basketbol adamıdır, büyük saygı duyduğumu da her platformda söylerim. Zaten söyleyeceklerim aslında onu çok ilgilendirmiyor. Bugün Can Topsakal bana gelse Eyüp gel Galatasaray'ı dolgun bir maaşla çalıştır dese bende büyük ihtimal şansımı denerim, hem Galatasaray'ı çalıştırma keyfini yaşarım hem de cebimi doldururum. Yani Erman Kunter'lik çok bir şey yok aslında.


Burada aslında birazcık Erman Kunter'in Galatasaray'ın başına nasıl geldiğini neden geldiğini konuşmamız gerekiyor. Erman Kunter, milattan önce olmasada bundan uzun yıllar önce Galatasaray'da iyi bir koçluk deneyimi yaşadı ve başarılı oldu, sonrasında Fransa'da uzun yıllar takım çalıştırdı. Özellikle Cholet ile 2010 yılında yaşadığı şampiyonluk kariyerinin zirvesi oldu. Peki buraya kadar güzel, ya 2010'dan sonrası?


2010'dan sonra Erman Kunter'in net bir başarısı yok, yada şöyle diyeyim, dilim varmıyor ama koç ondan sonra hep başarısız olmuş. Yani 2010-2017 arası düzenli başarısız olmuş bir Erman Kunter var. Özellikle Beşiktaş sezonunu da burada gözümüz önünde yaşanmıştır, oynattığı çağdışı hep beraber izlemiştik.. Gelin Erman Kunter'in Beşiktaş sezonuna bir bakalım!


Erman Kunter Beşiktaş'ta ne yaptı?


Erman Kunter'in, Beşiktaş'ın başında elde ettiği tek bir başarı var, o da sezon başı ''tek maç''ta Efes'i mağlup edip Cumhurbaşkanlığı kupasını alması dışında bir başarısı yok. Hatta lig ve Euroleague'de alınan kötü sonuçlar sonrası Beşiktaş taraftarlarının o dönem yaptığı isyanı hepimiz hatırlıyoruz. Koç 3 kupalı Beşiktaş'a dip yaptırmayı başarmıştı, yani öyle böyle değil inanılmaz başarısız olmuştu. Beşiktaş lig de kupada Euroleague'de her yerde havlu atmıştı. Sonrasında istifa etme gereği bile duymamıştı, Beşiktaş parasızlıkan çaresizce önce koçluktan alıp şube menajeri yaptı, sonra tazminatını denkleştirince görevine son verip gönderdi.


Sayın Can Topsakal hadi cevap verin!


Yukarıda size uzun uzun Erman Kunter'in, Ergin Ataman sonrası Galatasaray'ın başına geçebilecek durumda olmadığını bence şüpheye yer kalmayacak şekilde anlattım. Şimdi Can Topsakal acaba koçta ne buldu da onu takımın başına geçirdi? Erman Kunter'in ismi Galatasarayla anılınca, bütün camia gelirse felaket olur basketbol şubesi biter uyarısı yapmıştı nitekim daha sezonun başı olmasına rağmen Galatasaray fecaat durumda ve berbat bir basketbol oynuyor. Bu duruma düşüleceği belliydi., Eurocup'ta 3. sınıf takımları bile yenemeyen bir Galatasaray var, ligde ezeli rakibinin 3. kadrosuyla ezdiği bir Galatasaray var. Şimdi diyeceksiniz ki bütçe yok! Be kardeşim Galatasaray 4 milyon dolar bütçeli bir takım! Peki 4 milyon dolarlık basketbol oynayabiliyor mu? Bütçe mazereti hatta yalanı bu durumu açıklamıyor!


Sayın Can Topsakal soruyorum!


Erman Kunter'i son dönemde sürekli başarısız olmuşken neden koç yaptınız? Liseden sıra arkadaşınız olması dışında geçerli bir sebebiniz var mı?
Galatasaray, doğru düzgün basketbol oynamıyor, set hücumları yok, savunma rezalet farkında mısınız?
Erman Kunter, rakip koçların maç içindeki taktiksel değişikliklerine hamlelerine karşılık veremiyor, farkında mısınız?
Ezeli rakibiniz Galatasarayla alay ede ede 3. kadrosuyla kendi evinizde yenerken üzüldünüz mü?
Eskiden Galatasaray'ın maçları olduğunda sosyal medyada Yenilmez Armada gündem olurdu, şimdi Galatasaray basketbol takımı konuşulmuyor, kimsenin umurunda değil. Yenilmez Armada'nın reytingini sıfırladınız mutlu musunuz?
Taraftar salona gelmiyor, taraftarı kaçırdınız hedeflerinizden biri de bu muydu?
Eurocup'ta şampiyon olan takım 4 maçını da kaybetti, bu başarısızlık size ne hissettiriyor?
Galatasaray, Fenerbahçe ve Efes'ten sonra ligin en iyi bütçelerinden birine sahip ama 3 kuruşluk basketbol oynayamıyor. Sebebi sizce koç olabilir mi?
Başarısız oldunuz, istifa etmeyi düşünüyor musunuz?
SAYIN CAN TOPSAKAL BEYEFENDİ! SAHİ BU GALATASARAY NE ETTİ SİZE?
NOT: Bu yazıyı okuyanlar arasında yetkili bir abi varsa lütfen bunu Galatasaray başkanı Dursun Özbek'e de okutsun.


EYÜP YILDIZ / AJANSSPOR ÖZEL YORUM KAYNAK GÖSTERİLMEDEN KULLANILAMAZ!

- - - Flood Önleme Sistemine yakalandınız :) - - -

725391.jpg
 
Moderatör tarafında düzenlendi:
herkes menfaat peşinde. Ermanın koç olmasının mantıklı bir izahı yok. Paşalar ceplerini dolduruyor. Topsakal çok uğraştı Atamanla. Şimdi kına yaksın müsait yerine. Başarısızlık hocaya veya oyuncuya değil, Topsakal`a aittir.
 
Üst Alt