# Sebastián Coates Nión | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

# Sebastián Coates Nión

ebdc0m.png

Doğum Tarihi: 7 Ekim 1990

Uyruk: Uruguay

Mevkii: Defans

Forma Numarası: 19

Kulüp Takımı: Liverpool

Uruguay Milli takımının vazgeçilmez oyuncularından biri olan Coates, stoper mevkiinde görev alıyor. Aynı zamanda Uruguay Ligi takımlarından Nacional takımının formasını giyiyor. Copa America'da göstermiş olduğu istikrarlı performansı ile dikkatleri üzerine çeken oyuncu, Copa America 2011'in en iyi genç oyuncusu ödülünü almıştır. Copa America'da göstermiş olduğu performanstan sonra talipleri epey artmış durumda. Son zamanlarda her genç ve yetenekli futbolcu gibi Porto'ya transfer olduğu söylentileri çıksa da resmi bir açıklama gelmemiştir. Top hakimiyeti olan, yerinde hamleler yapabilen ve güçlü fiziği ile ön plana çıkan bir oyuncu olmasıyla birlikte, 1.96'lık boyu ile kornerlerde de rakip ceza sahasında etkili olan bir oyuncudur. Lugano'nun veliahtı olarak gösterilen Coates;

Bu sezon çıktığı 33 maçta 1 gol atıp, 4 asist yaptı. Maçların hepsinde ilk 11'de başladı ve 90 dakika forma giydi.

2009-2010 sezonunda ise yine 33 maçta forma giydi ve 2 gol atıp, 3 asist yaptı.

2008-2009 sezonunda yani ilk A takım sezonunda 5 Copa Libertadores maçına çıktı ve 1 gol, 1 asistle oynadı.

[video=youtube;6AC9utLcnSY]https://www.youtube.com/watch?v=6AC9utLcnSY[/video]

[video=youtube;rRz5FOJ-kPA]https://www.youtube.com/watch?v=rRz5FOJ-kPA[/video]

Cevap: # Sebastián Coates Nión

Coates bizim takıma cuk oturur şimdi.Bi de ileriye Pedro Leonu aldık mı tadından yenmez

Benim adam:p

Erhan ellerine sağlık. Bence Coatesi almamız lazım. Muslera'da ikna edebiliri. Böylece savunmada uyumlu olurlar.

Benim adam:p

Erhan ellerine sağlık. Bence Coatesi almamız lazım. Muslera'da ikna edebiliri. Böylece savunmada uyumlu olurlar.

Bende çok beğendim. Uyum konusu da ayrı bir avantaj tabi. Alırsak süper olur, aynı Lugano tarzında bir stoper..

Her ne kadar karakter olarak sevmesem de, her zaman Lugano gibi bir stoperimiz olsun istemişimdir. :)

Bende çok beğendim. Uyum konusu da ayrı bir avantaj tabi. Alırsak süper olur, aynı Lugano tarzında bir stoper..

Her ne kadar karakter olarak sevmesem de, her zaman Lugano gibi bir stoperimiz olsun istemişimdir. :)

Eee Lugano yetiştiriyor olsun o kadar :) Benimde dikkatimi çeken bir oyuncu ama Porto'ya transferi kesin diyorlardı.

servetten iyi hemde bu yaşta.

ama bende muhteşem bir stoper değil.ben daha çok stoperde atletik adamların olması taraftarıyım.

forlin gibi.

Yapmayın arkadaşlar Galatasaray'ın koca bir adı var ve bu 19 luk genç için ikna etmek gibi cümleler bizi küçültmekten başka birşeye yaramaz.

Genç oyuncu hangisi daha büyük bir kulüp falan diye bakmaz ki

Galatasaray'ın kaç tane genç potansiyelli oyuncuyu alıp büyük takımlara sattığına bakar... Ki bu bizde sıfır..

Malesef Portekiz takımları bu konuda bizden önde Güney Amerika ile Avrupa arasında köprü görevi görüyor ;)

Eee Lugano yetiştiriyor olsun o kadar :) Benimde dikkatimi çeken bir oyuncu ama Porto'ya transferi kesin diyorlardı.

Porto'ya transfer olduğu konusunda çok net bilgiler gördüm ama, resmi açıklama gelmemiş. Coates'in menajeri de Haziran ayında resmi bir teklif almadıklarını söylemişti. Bakalım ne olacak..

Bu tür genç yaşlarda ve bazen yedek kalmayı sorun etmeyecek yabancı bir stoper alınabilir. Nion geleceği olan çok iyi bir futbolcu. Semih Kaya ile de sözleşme uzatılsa hiç fena olmaz hani..

Güzel inceleme.. ;)

Konu başlıklarını askere gittikten sonra takip edemedim. Artık açtığım konulardaki futbolcu önerilerinin hepsini az, çok takip etmeye başladım. Sebastion Coates Liverpool'a transfer olarak attığı bu nefis gol ve performansıyla beni yanıltmadı. Souleymane Coulibaly, Adryan Tavares, Diego Rubio araştırmalarını da 3-5 sene içerisinde futbolun içinde görmemiz muhtemel bir olasılıktır.

[video=youtube;YsohDvTA62g]https://www.youtube.com/watch?v=YsohDvTA62g[/video]

Bu da Chelsea karşısında gösterdiği performans..

[video=youtube;6AC9utLcnSY]https://www.youtube.com/watch?v=6AC9utLcnSY[/video]

Üst Alt