"Selçuk İnan, Alex'ten daha iyi" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

"Selçuk İnan, Alex'ten daha iyi"

"Selçuk İnan, Alex'ten daha iyi"

9 maç üst üste gol yemeyerek Gaziantepspor'un tarihine geçen Litvanyalı kaleci Karcemarskas, takımın kampında FANATİK'e samimi açıklamalarda bulundu

Gaziantep’in başarılı file bekçisi Karcemarskas ile takımın kamp yaptığı otelde samimi bir sohbet yaptık. Litvanyalı soğuk görünümüne karşın, tam tersi, esprili ve sıcak bir insan. Litvanya Milli Takımı kalesini de halen koruyan Karcemarskas ile özelini, takımın durumunu ve

birçok konuyu konuştuk. Geçen sezon son 9 maçta kalesini rakiplerine kapatan ve gol yemeyen başarılı file bekçisi ile sohbetimizden ayrıntılar.

Gaziantepspor’da birçok hoca ile çalıştın bu senin performasını etkiledi mi?

2.5 yıldır burdayım. Hoca değişiklikleri normal durumlar. Dinamo Moskova’da 8 yılda 10 hoca gördüm. Bu konuya alışığım ve performansımı etkileyeceğini düşünmüyorum.

Sezona iyi başladın, daha sonra bir düşüş oldu ve tekrar çıkışla kapattın, neler söyleyeceksin?

Bence bir kaleci için sadece önündeki savunma değil, takım oyunu önemlidir. Biz de zaman zaman takım oyunundan koptuk. İlk oynamaya başladığımızda herkes üzerine düşeni yapıyordu. Ben de başarılı oldum. Şimdi de Hikmet hoca ile o havayı yakaladık ve sezonu çıkışla kapattık.

29 maçta 25 gol, senin ortalamana göre normal mi?

Bence normal. Çünkü adet değil, yediğim gollerin kalitesi ve hatam olup olmaması önemli. Bir sezonda 10 gol yersiniz. Ama hepsi çok kötü yenilmiş gollerdir. Bir kaleci için daha kötü bir durumdur bu.

Gaziantep’te olmak nasıl bir duygu?

Ben ilk geldiğimde yabancı kontenjanı yüzünden 6 ay oynamadım. O zaman beni getiren Coserio moral izinleri verdi. Bir turist gibi birçok yeri gezme ve tanıma fırsatı buldum. Bu da benim için olumlu bir gelişme oldu.

2.5 sezondur seni en çok zorlayan takım, maç ve forvet hangileri oldu?

Genelde Trabzon maçları zor geçti ve hep kaybettik. O nedenle hücum hattı olarak Trabzon ve dolasıyısıyla da Burak diyebilirim.

Sence Volkan mı Muslera mı?

Volkan 10 yıldır bu ligde oynuyor ve kendini çok rahat hissediyor. Çok yetenekli ve iyi bir kaleci . Muslera’da benim gibi bir yabancı kaleci olarak ilk sezonunda çok başarılı oldu. Böyle bakmak lazım.

En kötü maçın hangisiydi?

En kötü maçlarım diyelim. Oynadığımız Trabzonspor maçlarıydı.

‘Bu golü yememem lazımdı’ dediğin maç var mı?

Arena’da Galatasaray’ı yendiğimiz 4-2’lik maçta yediğimiz 2’nci gol bana yakışmadı.

Takımdaki en iyi arkadaşın kim?

Popov ile çok iyi anlaşıyoruz ama diğer arkadaşlarla da ilişkim iyi olmuştur.

Geçen sezona bakarsak sence Alex mi Selçuk İnan mı?

Bence Selçuk İnan. Oynadı, oynattı, gol attı, atttırdı. Şampiyonlukta büyük payı var.

Yeniden Gaziantepspor’a dönersek takımın geçen yılki performansı için ne düşünüyorsun?

Bizim için 9’unculuk başarı olamaz. Tabii ki sıkıntılı dönemlerden sonra bunu yakalamak başarı gibi gözüktü. Ama kadro kalitemize göre ilk 8 de olmalıydık.

Başkan İbrahim Kızıl ve yönetimin yaşadığı krize ne diyeceksin?

Mehmet Kızıl çok iyi bir insan ve bu suçları işlediğine inanmıyorum. Kısa süre içinde de bu badireden kurtulacak.

Hikmet Karaman geldi, neler değişti?

Öncelikle grup çalışmasını benimsetti. Takım ruhunu canlandırdı. Zaten iyi bir kadroyduk. Ardından da başarılı sonuçlar geldi. Bu, hocanın sistemine bizi çabuk adapte etmesinden kaynaklandı.

Geçen sezon takımdaki en başarılı isim kimdi sana göre?

Kesinlikle Sapara. Müthiş oynadı. Özellikle Hikmet Karaman ile tavan yaptı. İnşallah tekrar aramızda olur. Sonra da (gülerek) Popov...

En beğendiğin kent Türkiye’de?

Antalya’yı çok seviyorum. (Burada esprili bir şekilde gülerek) Antalyaspor başkanına mesaj, belki beni alır.

Fanatik

Cevap: Selçuk İnan, Alex'ten Daha iyi!

Kesinlikle daha iyi.Hem ofans var hem defans.Alex sadece oyunun 1 yönünü iyi oynayabiliyor.

alexin yaşının ilerlemesinden dolayı sahip olduğu muazzam bi oyun görüşü var, bi tek o konuda selçuğu geçer

bu saçma kıyaslamalardan bıktım. alexin kendisi bile ben forvetim dedi.ama ekstra bi forvet alex.selçuk ise GS için herşey demek.

Alex ofansif orta saha, Selçuk merkez orta saha. Selçuk oyunun iki yönünü de iyi oynamakla yükümlüyken Alex sadece ofans yönünde iyi oynamaktan sorumlu. Xabi Alonso ile David Silva'yı karşılaştırmak kadar yersiz bi karşılaştırma bu. :ka21:

Alex yıllar önce mükemmel bir futbolcuydu, hala öyle. Fakat şu an Selçuk ile kıyaslanacak kadar değil. Selçuk daha iyi, ve dahada iyi olacak inşallah.

Fenerbahçe 10 yıldır şikeyle başarı elde ettiği için atılan gollerin yapılan asistlerin kaçı Alex'in başarısı bilemeyiz bu yüzden Selçuk'la karşılaştırmak doğru olmaz zira Alex'in avrupada bi icraatini göremedik henüz.

Katılmıyorum bu ülkede bana göre Hagiden sonra en iyisi Alextir(benim izleyebildiklerim içinde)

Şuan ikisini karşılaştırmak haksızlık olur. Selçuk alexin yaşına geldiği zaman alex kadar katkı sağlarsa. O zaman tamam diyebilirim. Fenerbahçede tepeden tırnağa futbolcu ve beyefendi diyebileceğim tek futbolcudur Alex..

Adamlara malzeme veriyorsunuz. Alex kim, Selçuk kim Allah aşkına. Selçuk şurada 2 yıldır oynuyor, çok çok iyi oynuyor ama Alexle karşılaştırmak neyin nesi. Adam Hagi 'den sonra Türkiye 'ye gelmiş tartışmasız en büyük futbolcu. Alex, Brezilya milli takımının 10 numarasıyla kupa kaldırırken Selçuk lise mi okuyordu ne yapıyordu 17-18 yaşlarında ergendi.

Alex ile Selcuk farkli tur oyuncular.Kiyaslanmalari dogru degil.Alexle Hagi kiyaslanir mevki ve ozellikler olarak .Orda da Hagi bir adim onde.

Kim gelse Alex'le kıyaslanıyor,yeter.

Selçuk'un kalitesinin kıyasa bile gerek olmadığı ortada.

Bu,Alex'in adını yüceltmekten başka halta yaramayan bi durum.

Katılmıyorum bu ülkede bana göre Hagiden sonra en iyisi Alextir(benim izleyebildiklerim içinde)

yeterince izleyememissin o hal :ka21:

ayriyetten Selcuk ve alex'in alakası yok stil olarak Selcuk 10 numara digil bi kere net bir #6/8 midfielder. ha teknik/oyun dersen alex'in 5 meziyeti varsa Selcuk'un saymakla bitmez yapabildikleri.

Üst Alt