Şener Özbayraklı'nın Maaşı Belli Oldu - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Biz beğensek ne, beğenmesek ne?. Bana son 10-15 yılda piyasaya çıkıp da beğendiğiniz yerli bek oyuncularını sayın bakalım, bir elin parmaklarını geçebilecek misiniz!. Öyle alt liglerden, alt yaş gruplarından filan diye ahkam kesmek hiçbir değer ifade etmiyor bu durumda. Bizim ligde bek oynamak çok zor; takımların organizasyon becerisinin düşüklüğü en çok bek oyuncularını zorluyor...

Hayırlı olsun, bu rakamlar doğru ise makul bir anlaşma olmuş. Zeki' yi örnek vermiş ve alınması mümkün olsa bile beklentileri karşılamasını çok da garanti görmediğimi belirtmiştim. İzlanda maçındaki performansını Şener sergilemiş olsa neler neler söylenirdi...

Bizim altyapıdan Şener kadar bek çıkmıyorsa 6 farklı yaş kategorisinde şampiyon olmanın alemi ne? Yıllardır Galatasaray'ın altyapılarda şampiyon olduğunu duyarız, Ozan Kabak'a kadar çıkardığımız son adam akıllı oyuncu Çolak Emre'ydi. Artık şu altyapıyı şampiyon olma hülyalarından vazgeçip oyuncu yetiştirebilecek-geliştiribilecek isimlere emanet etmek lazım. Her sene Ozan Kabak çıkacak diye bir şey yok da insan dalga geçtiğimiz Sabri'den bu yana hiç yoktan onun yarısı kadar bir topçu çıkarırdı bu saate kadar. Sonra Şener gibi adamı bile ikna etmek için paradan fazlasını kullanamıyorsun işte. Halbuki bu kazmalara ŞL'de 21 kişilik kadroya girmek bile lütuf olmalı.

''Bana son 10-15 yılda piyasaya çıkıp da beğendiğiniz yerli bek oyuncularını sayın bakalım, bir elin parmaklarını geçebilecek misiniz!''...

Bir önceki mesajımda bunu dedim ya ben deneyeyim; Sabri(!)-Gönül-Uğur Uçar-HAK-Caner-Şener-Zeki...İyimser davranınca bile tablo bu. Daha zorlasam İsmail Köybaşı' nı filan saymam gerekecek, tövbe estağfurullah!...

Zeki' yi unutmuşum, ekledim...

Son düzenleme:
Harbiden lan altyapıdan şener kadar oynayacak biri bile çıkamıyosa hem de yıllarca, altyapıya para harcamanın gereği yok ki. Ben oldyğuna inanıyorum ama demekki her sektörde olduğugibi burda da farklı şeyler dönüyor birileri pohpıhlanıp birileri geri itiliyor. Her alt yaş kategorisinde 20 futbolcu desen 5 kategoride 100, 10 yılda 1000 ftblcu eder ve şener kadar oynayabilecek biri yok ha!

Nasıl mantık bu ya...

Altın yapıda sağ ben çıkmıyor diye alt yapımı kapatılır?

Başka mevkilerde çıkıyor işte az çok. Ozan kabak ve Arda Turan'ın satışları zaten son 30 yılın altında yapı masrafının denk gelmiştir.

Yeterince yatırım yapmıyoruz diye dert yanıyorum ki hocanın gelişi ile ciddi iyileştirmeleri oluşuyor yavaş yavaş.

Şu yeni tesislere geçiş olsa bide. Yeni tesis işi ne oldu harbi yahu

Ne kadara oynamaliydi mesela?
Ömer'in 800K kazandığı bir takımda?

Ömer'in 800 almadi ondan sonra geleceklerin de en az o kadar almasini gerektirmez. Bu mantiga göre takima gelen her yeni futbolcu takimdaki mevcut oyuncular kadar para kazanmali.

Onun alinmasi da sacmaydi, sonunun böyle olacagi daha gelmeden belliydi. Sener'i istemiyoruz ama o en azindan zaman zaman kendini Fenerbahce de kanitlamis birisi.

Bana soru sormadin.

Cevap vereyim yine de, karakterini ve sahadaki hakemi aldatmaya yönelik hareketlerini göz ardi edersek futbolcu olarak Gökhan Gönül derim.
Daha nasıl sorayım ki, ortaya sorduğum bir soruya atfen söylediğim yeterince açık değil mi, etme lütfen?!...Gökhan da numaracı-sahtekar diyelim, e başka kimseyi söyleyemiyorsan benim dediğime gelmiş olmuyor musun peki?...

Sen var mi diye sordun ben de bir isim söyledim. Daha ne istiyorsun. Tek soru tek cevap.
Cevabına katılırım, Can; Gönül benim de çok beğendiğim bir futbolcudur, önceki sayısız mesajımla sabittir. Ancak Şener' i yerine dibine gömüp, herhangi bir alt lig/alt yaş gurubu bek oyuncusunun ondan daha verimli olabileceğini savunmana ne demeli?...

Ha, onu da söyleyeyim; GG, Şener' den net daha iyi futbolcu olsa da 34 yaşında, Şener ise 29. Biri gidiyor, diğeri tam kıvamında!...

Ömer'in 800 almadi ondan sonra geleceklerin de en az o kadar almasini gerektirmez. Bu mantiga göre takima gelen her yeni futbolcu takimdaki mevcut oyuncular kadar para kazanmali.

Onun alinmasi da sacmaydi, sonunun böyle olacagi daha gelmeden belliydi. Sener'i istemiyoruz ama o en azindan zaman zaman kendini Fenerbahce de kanitlamis birisi.
Ömer'in 800K aldığı yerde, Şener 500K'ya oynar mı? O parayı zaten herhangi bir anadolu takımından da alır. Hem de gider 11 oynar. Şener için 900K bana göre TR skalasına göre de, takım skalasına göre de normal bir rakam.

Gelsin topbaşı yapsın.
Maaşı normal tam kıvamında.
Yıllarca Sabri izledi bu gözler. Aradaki çöpleri sayamam bile.
50 maç oynayacağız illa ihtiyaç olacak.

Gscimbom mobil

Üst Alt