Seneye "pembe" forma isteriz!! | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Seneye "pembe" forma isteriz!!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Bir pazarlama stratejisi olarak gecen yil Turuncu formayla baslayan 1 farkli renk Galatasaray formasi, bu yil icin rengini MOR a donusturerek hemen hemen herkesin kafasini karistirmis durumda..

Bir cok kose yazarimiz ise simdiden `MOR NE ALAKA?` aymazliginda laf ola beri gele yaziyorlar yazilarini..

Mor rengin nereden geldigi detaylica aciklanmisken..Bizim renklerimizle ne alaka sorusunun altinda aslinda HOMOFOBIK bir toplum olusumuz yatiyor..

Erkek adam MOR giymez tabi..Ne de olsa oyle buyuduk..deee bundan 10 yil once kendi gardirobumda PEMBE renge ait hicbirsey yokken..O gunde erkek adam PEMBE giymez denilirdi..Simdi kravat gomlek tisort erkekler tarafindan/benim tarafimdan da begenilerek giyiliyor..Bu MOR rengin kadinlara atfedilmis olmasi ise delikanliligi! yasadigimiz surec icerisinde bozuyor..

Mesela MOR yerine KOYU KAHVE UZERINE SUT BEYAZI bir forma olsaydi eminim bugun gazetelerde sadece `Pazarlama stratejisine devam eden Galatasaray`in bu yil ki formasi kahverengi` olacak yazili 2-3 sutun yazi gorurduk..Buna adim kadar da eminim..Yani AMACI -pazarlama stratejisini- unutarak aslinda rengin uzerine oyunlar oynuyoruz..

O zaman bende diyorum ki madem spor yazarlarimiz aslinda homofobik degiller, bizler ise hic degiliz, hatta bizle dalga gecen diger takim taraftarlarida degildir eminim..Masum bir sekilde renklerimizle NE ALAKA? diyoruz..O zaman seneye RENKLERIMIZDEN BEYAZ ve KIRMIZIYI birlestirip PEMBE bir forma cikartalim..

Herkes bu kadar kendine guvenliyken ve takiminin renklerinin karisimindan olusan gecen seneki TURUNCU rengini cok begenmisken, seneye yapin bu taraftara PEMBE bir forma STORE lari bosaltalim hep birlikte..Taraftar mutlu olsun yazarlar rahat etsin karsi takimlar soyleyecek soz bulamasin!!

Sevgi Saygi

Cevap: Seneye "pembe" forma ısterız!!

Kimse günlük hayatta sarı-kırmızı gibi çok dikkat çekici renkleri giymek istemez..

Mor gayet güzel forma beğenmeyenler almak zorunda değil...

Cevap: Seneye "pembe" forma isteriz!!

Çok yanlış bir tercih bana göre de.. İlgiden çok tepki gündemde..

Sarı rengini oldum olası sevmem sadece kırmızının yanında sarıya evet derim... Yalnız mor ne alaka ya asillik cesaret vs. hikaye bunlar... Umarım bazı önemli maçlara bu formayla çıkmayız, aksi durumda manşetleri tahmin etmek zor değil...

Forma tanıtımında futbolcuların yüzlerine bakmak yeterliydi herkes şaşırdı...!

Yine de zevk meselesi isteyen alır giyer, benim tercihim olmayacağı kesin...

İyi o zaman gidin çok beğendiğiniz Barça forması alın. Acaba bu forma bizde olsaydı nasıl çıngar çıkaraktınız ?

fc-barcelona-away-09-10.jpg

Ya morun bi alakası olması gerekmiyor..Hala anlamadı bu millet..

Ha tasarım ve seçilen morun renk tonu kötü ama yinede tam kararımı sahada görünce vericem..

Bazı arkadasların dedigi gibi mor forma aralarında en iyisi ama reklamlar ve düz olması formayı kötüleştiriyor renk meselesine gelirse ilk basta bence yadırgadım ama dünya degişiyor artık barcanın chelseanın manunun liverpoolun renkleriyle alakasız formaları coktur olacaktırda suna kızıyorum mor forma cıkarmıssın taraftara sormamıssın hepsini gectim peki niye bunu yamamak için yok galata yok cesur vs gibi seylerle süsleme yapmaya calısıosun.

Ben bu sene forma almıcam ama almaya niyetli olanlarında hevesini kırmayalım.

Bu forma aslında türk halkının ne kadar dar çerceveden hayata bakmakta ve yorumladığının göstergesi oldu.

Renklerden cinsiyet analizi yapar olmuşuz,koca koca adamlar bugun köşelerinden rakiplere mor renkle koz verdiğimizi yazmışlar, derbilerden sonraki olası manşetlerden bahsetme gereği duymuşlar. sürekli "elalem ne der" tarzı anlayış hakim ama gidip sorulsa "ne takıcam elalemi der" dili.

Bu teze göre Barcelona futbol kulubunde oynayan futbolcular erkek değil çünkü pembe forma giyiyorlar,pazarlamaları çok kötü pembe forma seçmişler (!!)

Su an her konuda bizi barcelona'yla kıyaslamaktan geri kalmayan basın neden bu konu da acaba sessiz?

Globalleşen bir dünyada yerel düşünmek,hareket etmek ne kadar getiri getirir ?

Anlamadığım nokta şu , bir sürü anket var değişik sitelerde , mor forma hepsinde önde gidiyor.Ama hala 1-2 kişi "istemezük" diyor.

Bazı arkadasların dedigi gibi mor forma aralarında en iyisi ama reklamlar ve düz olması formayı kötüleştiriyor renk meselesine gelirse ilk basta bence yadırgadım ama dünya degişiyor artık barcanın chelseanın manunun liverpoolun renkleriyle alakasız formaları coktur olacaktırda suna kızıyorum mor forma cıkarmıssın taraftara sormamıssın hepsini gectim peki niye bunu yamamak için yok galata yok cesur vs gibi seylerle süsleme yapmaya calısıosun.

Bu konuda bende elestirimi yaptim bence haklisin..En azindan su reklamlari koymamayi dusunebilirlerdi..Ancak burada da aklima acaba Ulker ile yapilan sozlesmemiz geregi yapmak ZORUNDA mi kaldik? gibi bir soru geliyor..:rolleyes:

Bu konuda bende elestirimi yaptim bence haklisin..En azindan su reklamlari koymamayi dusunebilirlerdi..Ancak burada da aklima acaba Ulker ile yapilan sozlesmemiz geregi yapmak ZORUNDA mi kaldik? gibi bir soru geliyor..:rolleyes:

Ülker reklamı ve türk telekom reklamı olacak cunku babasının hayrına sponsor olmuyorlar ama yazılar o kadar özentisiz o kadar basitki mukemmel bi tasarımda olsa o yazı onu bozucak cinsten yani dizayn desen hicbişey yok beni fıtık eden noktalar oralar heleki o tanıtım gecesi sinir krizi gecirdim desem yeridir arzu hanım bilir saollsun sakinleştirmişti beni:)

Ülker'le yapılan sponsorluk anlaşması gereği taraftar formalarında reklam var o Yüzden yüklü miktarlar verildi:)

Ülker reklamı ve türk telekom reklamı olacak cunku babasının hayrına sponsor olmuyorlar ama yazılar o kadar özentisiz o kadar basitki mukemmel bi tasarımda olsa o yazı onu bozucak cinsten yani dizayn desen hicbişey yok beni fıtık eden noktalar oralar heleki o tanıtım gecesi sinir krizi gecirdim desem yeridir arzu hanım bilir saollsun sakinleştirmişti beni:)

Ülker Konusunda sana bu sefer katılıyorum:)

Parçalı ve beyaz forma da Kırmızı Ülker yazısı renk olarak uyuyor ama Mor formaya kırmızı yazı hoşuma gitmedi. beyaz veya koyu mor olsaydı daha şık olabilirdi .

Ülker Konusunda sana bu sefer katılıyorum:)

Parçalı ve beyaz forma da Kırmızı Ülker yazısı renk olarak uyuyor ama Mor formaya kırmızı yazı hoşuma gitmedi. beyaz veya koyu mor olsaydı daha şık olabilirdi .

Aldınmı forma veya alıcakmısın?

Ben burda muhalefetim ama ılımlı muhalefet:) yazdıgım gibi iyiki gecen sene forma almısım

Yav bu mor formayı beğenmeyen herkese aynı muamele yapılıyor. Eleştirince illa "erkek mor giymez" akımının mı temsilcisi oluyoruz. Ben zaten takımıma sahip çıkmak adına almak isterim ama olmamış bu morun tonu ve parlaklığı, yoksa her renk olabilir yeterki tasarım+ton güzel seçilsin, daha pastel renkler kullanılsın. Ha bir de ne alaka durumu var, niye mor gibilerinden, bu eleştirilere de hak vermek lazım. Pazarlama stratejisi dersiniz bir kısmı beğenir bir kısmı beğenmez, amma tutup ta illa tarihsel bir bağ kuracağız diye maymun durumuna da düşülmez, hiç yapılmasaydı o tip bir açılım daha çok saygı duyardım. Yarın bir gün Florya da yemyeşil, o zaman yeşil forma yaptık derseler yiyecekmiyiz? Açıkçası böyle zorlamalar yaparak çıkarımlarda bulunmak, bana her konuda olduğu gibi bunda da itici geliyor.

Aldınmı forma veya alıcakmısın?

Ben burda muhalefetim ama ılımlı muhalefet:) yazdıgım gibi iyiki gecen sene forma almısım

Aldım:) mor forma aldım ama maçlara onlarla gitmeyi düşünmüyorum.

Bu sebeble 1 tane geçen sezon forması aldım ve istediğim baskıyı yaptırabildim:)

Bir tane Rijkaard forması yaptırdım kendime:)

Turuncu da düzdü be Murat :eek: Güzeldi ama.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt