Seneye Transferlerle Birlikte İlk 5'imiz Nasıl Olsun? | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Seneye Transferlerle Birlikte İlk 5'imiz Nasıl Olsun?

Seneye transferlerle birlikte ilk 5 imiz nasıl olmalı uygun ve mantıklı şekilde tartışalım

Not:Konu bjk maçından sonra değil daha önce açılmıştır..

Cevap: Seneye Transferlerle Birlikte İlk 5 imiz Nasıl Olsun

İlk kadro konuyu açtığıma göre benden gelsin.

Lakoviç

Gordon

Shipp

Ersan

Zaza

Savovic kalacaksa simdiki gibi olsun kalmayacaksa,

C Furkan Aldemir

PF XXX.X

SF Josh Shipp

SG Göksenin Köksal

PG Jamon Gordon

jamont gordon-lucas gordon-shipp(türk olacak)-joe freeland-zaza tabi türkiye ligi icin.

Zaza Pachulia bekleyen çok ama bu adamın son kontratının 4 sene için 19 milyon dolar olduğunu düşündüğümüzde bu transferin ihtimali çok düşükmüş gibi geliyor bana.

Spaonulis-Gordon-Ship-Ersan-Furkan

Aklımda olup çok fena istediğim bazı oyuncular.İlk 5'e harmanlamak zor geldi.Bunlardan 1'ini veya 2'sini alıp takıma monte edebilirsek süper olur.

Aaron Jackson(Bilboa)

Slaughter(Broose Basket)

Viktor Kryhapa(Cska)

Lior Eliyahu(Maccabi T.)

Macvan(Maccabi)

Georgios Printezis(Oly)

Freeland(Malaga)

Sonny Weems(Zalgirs)

lakovic muhtemelen gider sezon sonu 1 tane kendini şutunu yaratabilen bir kısa ve pota altında sağlam bir yabancı almak gerek.post oyununu iyi bilen ve kalıplı bir uzun.zaten andric-furkan-ilkan'da gelecek bir sağlam yabancıyla pota altı rotasyonunu sağlamlaştırırız.ilk 5 şu olur diyebileceğim oyuncular yok ancak bu seneden daha sağlam bir yapı olacağını düşünüyorum. göksenin-melih-furkan-tutku-caner-ilkan gibi yerli oyuncuların iyi performans göstermesi çok önemli.shipp'in de yerli statüsünde oynayacağını düşünürsek bu konuda pek sıkıntı yaşayacağımızı düşünmüyorum.yeter ki yapacağımız yabancı takviyeleri takıma ayak uydursun.jamon gordon ve luksa andric dışındaki yabancıların da önümüzdeki sezon takımda kalacaklarını pek sanmıyorum.

Bu konunun acilacagini huzun ile tahmin etmistim zamaninda

Yalnız Shipp 4 sene Türkiye'de oynayınca direk Türk statüsüne gecmiyor. Bunun için evrakları hazırlamak ve yetistirmek lazım. Suan için bir calısmamız yok galiba olsa gündeme gelirdi. Umarım Shipp'i Türk yapmayı basarırız.

Düzen oynayan takımlara fazla yıldız gitmez.

PG : Lakovic/Spanoulis

SG : Jamon Gordon

SF : Josh Shipp

PF : Ersan İlyasova

C : Zaza Pachulia

İddia ediyorum en az Final 8 oynar seneye gruplar ne olursa olsun.Büyük ihtimal de Final 4 görür bu kadro.Çok değil sadece 3+1 transfer

Zaza-Ersan-Spanoulis +Birkan Batuk +İlkan(kira sonu) gelirse seneye savaşmanın ötesinde bir takım izleriz.

PG:Gordon

SG:Göksenin

SF:J.Shipp (TR)

PF: Fotsis

C: D'Or Fischer

Bu tarz olabilir.4 numaraya başka isimlerde söylenebilir.

Haislip,Banicde olabilir.

Geçen Kirilenkoyu gördüm rüyamda,attığı top potaya yetişmiyordu.

Bu mu lan dedim bu mudur dedim,ağlamaya başladı:)

Ben kadronun fazla oynanması taraftarı değilim

Bir 3 numara bir 5 numara ziyadesi ile yeter

Basketbolda beraber oynamak çok önemli

Efesi görüyoruz

Ben kadronun fazla oynanması taraftarı değilim

Bir 3 numara bir 5 numara ziyadesi ile yeter

Basketbolda beraber oynamak çok önemli

Efesi görüyoruz

Lako yerine 2,bir 4 ve 5 numara yeter.

3 tane yabancı hamlesi bekliyorum ben Levent abi.

Shumpert gider malesef,Shipp Türk yapılacakki yapılmalı.

Şöyle bir kadro olabilir mesela.

PG:Gordon-Tutku-Ender

SG:J.Gordon-Göksenin

SF:Shipp-Caner

PF:?-Cevher

C: D'Or Fischer-Andric-Furkan

PF yi doldur veya Savovic olabilir.:D

gönlümüzden gecenleri yazmışız ama yazdıgımız isimleri takımlarının bırakacagına inanıyormusunuz arkadaşlar..? örnegin spanouılis(keşke gelse diyorum),neden bıraksın takımı..? printezis,freeland..adamlar iyi oynuyor bu sene,bu ikilide zor duruyor.luol deng derseniz,keşke nba de bir lokavt daha olsa..! ersanın ve zazanın ücretleri sanki bütcemizi aşacak gibi.jamont gordonu bende isterim ama bu transferin olması için cskanın hedef küçültmesi lazım.kriapa demiş bir arkadaşımız,adam yokken cska nın tüm sisteminin nasıl felc oldugunu gördük bizim macta,bırakırmı cska..!

diyeceksiniz ki bu ne karamsarlık,ama dogrusu bu ne yazıkki..! lakin efesin bu seneki başarısızlıgından sonra yapılanmaya gidecegini düşünüyorum.örnegin bizim oyun yapımıza cok uyan kinsey(hem sert ve bıktırıcı savunma hemde arada sayı atabilme) boşa düşebilir cok yararlı olacagı kanısındayım böyle bir transfer olursa.eger lafayette yi bırakırlarsa oda bizim için iyi bir transfer olacaktır.

takımdan kimler gitmeli derseniz,kesinlikle ilk sıraya savoviçi koyuyorum.kapasitesi belli,ne kadar iyi niyetli olursa olsun,eger hedef büyülteceksek bizim 4 numaramız o olmamalı.shumperti cok sevmeme ragmen artık işe yaramıyor gibi.lakoviç de kendisine ödenen yüksek ücretin tam karşılıgını veremiyor bence,özellikle savunma anlamında.evreninde takımda yeri olmadıgını düşünüyorum.bu oyuncuların gönderilip yerlerine daha kaliteli ve takım oyununa yatkınları alınmalı.ayrıca shipp türk yapılabilirse bizim için büyük kazanç olacaktır.ayrıca bazı arkadaşlarım gordonun gönderilebilecegini söylüyor,niye..?son yıllarda oyunu iki yönlü oynayabilen böyle kac oyuncu gördünüz galatasarayda..?

sonuç olarak başımızda oktay hoca varken ben bu takımdan birkac yıl içinde final bekliyorum avrupada..!

Lako yerine 2,bir 4 ve 5 numara yeter.

3 tane yabancı hamlesi bekliyorum ben Levent abi.

Shumpert gider malesef,Shipp Türk yapılacakki yapılmalı.

Şöyle bir kadro olabilir mesela.

PG:Gordon-Tutku-Ender

SG:J.Gordon-Göksenin

SF:Shipp-Caner

PF:?-Cevher

C: D'Or Fischer-Andric-Furkan

PF yi doldur veya Savovic olabilir.:D

Lakoviç konusunda ortadayım

Furkanı hep 4 olarak yorumlarım o sebeple 4 e Furkan Cevher seneye İlkan gelicek 4 yeter diye düşünüyorum

5 te Andriç tek kalıyor

Bide 3 numaraya Shipp ve Caner demişsin ama ,Shipp ten kalan sürede Caner biraz zayıf kalır kanaatindeyim

En fazla (Lako nunda yerinede olsun hadi ) 3 oyuncu takviyesi yeter

4. lüks ve gereksiz olur bence

Takım kimyası bozulmadan az ama öz takviye yapılmalı.Koç'a güvenimiz sonsuz zaten gerekeni yapar reis.

İn mahmuti we trust :tiphat:

Üst Alt