Şenol Güneş: "Bu takım 2021 Avrupa Şampiyonası'na ve 2022 Dünya Kupası'na gidecek" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
1602603552215.png

Türkiye A Milli Futbol Takımı'mızın UEFA Uluslar Ligi'nde oynayacağı Sırbistan maçı öncesi, teknik direktörümüz Şenol Güneş ve Cengiz Ünder açıklamalarda bulundu.

Şenol Güneş'in açıklamalarından öne çıkanlar şöyle;

"Almanya zaman zaman tökezlese bile kurumsal kimliğini çok iyi oturdu. Almanya gibi olmak istiyoruz. Bu takım galibiyetlere alışan bir grup. Fransa'yı yendiğimiz gibi iyi oyunlarımızı sürekli hale getirmeliyiz. Grupta Macaristan iki tane deplasman maçı kazandı. Topladıkları 6 puan puan durumunu etkiledi. Bizde lider takımdan bir puan aldık. Şimdi iki tane iç saha maçımız var, bunları kazanmak istiyoruz.

Umut veriyoruz. Bu takım 2021 Avrupa Şampiyonası'na ve 2022 Dünya Kupası'na gidecek. 5-10 yıla damga vurmasını bekliyoruz bu takımın.

Eleştirilerde doğrular varsa dinleriz, yoksa dinlemeyiz çöpe atarız.. Güzel ve doğru konuşmak için esasında sabrediyorum, şükrediyorum, dinliyorum, susuyorum, yeri geldiğinde cevap veririm diye düşünüyorum.

İrfan bizim için çok önemli bir oyuncu. Koronavirüsü nedeniyle bir açıklama yapmadık, kulübü de açıklamadı. Rusya'da kullanamazdık. Sonra kulüp idmanlarına katıldı ve hazırlık maçında oynadı. Rusya'da kullanamazdık. Başakşehir diğer kulüplerimiz gibi önemli bir kulüp. Milli Takım her şeyin üzerinde, ülkemizi temsil ediyoruz"

Rahmi Koç'a teşekkür

Şenol Güneş, toplantı sonunda vefat eden eski futbolcu ve teknik direktör Nevzat Güzelırmak ile foto muhabiri Hüseyin Kırcalı'yı andı. Güneş ayrıca kendisine mektup yazan işadamı Rahmi Koç'a da teşekkür etti. Şenol Güneş, "Almanya ve Rusya maçları sonrası Sayın Rahmi Koç, bana mektup yazdı. Geçmişte de yazardı. O takdirine layık olmak için çalışacağız. Rahmi Koç'a teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

Cengiz Ünder'in açıklamalarından öne çıkanlar şöyle;

"Ben her zaman hazırım. Oynamayı bekliyorum. Çok iyi çalışıyorum. Sonradan girmek, 11 oynamak hocamızın takdiri. Ne zaman forma şansı gelirse, elimden geleni yaparım.

Herkes eski performansımı konuşuyor ama sakatlıklardan sonra kötü bir performansım da olmadı. Pandemi öncesinde sürekli oynadım. Sonrasında oynamadım. Kötü oynamadım, iyi mücadele ettim, performansımın üstüne koydum.

Şimdi Leicester'dayım. Hedeflerimden biri Premier Lig'de oynamaktı. Hayalim, Premier Lig'de yıllarca oynamak."

Sabah

Önce geyinmeyi öğren..!

Şenol Güneş'in tur planı

Irfan Can corona'ya mi yakalanmis? Yeni ogrendim. Peki kulubu falan niye aciklamada bulunmamis Senol'un dedigi gibi?

Irfan Can corona'ya mi yakalanmis? Yeni ogrendim. Peki kulubu falan niye aciklamada bulunmamis Senol'un dedigi gibi?

Basaksehir bununla ilgili aciklama yapmisti mac günü Senol yanlis söylemis:

"A Milli Takım kadrosuna davet edilen oyuncumuz İrfan Can Kahveci’nin 1 Ekim 2020 Perşembe günü maske ve mesafe kuralları dahilinde aynı mekanda bulunduğu bir kişinin Covid-19 testinin pozitif çıkması üzerine konu A Milli Takım Sağlık Ekibi ve TFF Sağlık Kurulu ile paylaşılmıştır.

Belirtildiği üzere şüpheli temas sırasında tüm kurallara uyulmuş olmasına rağmen, risk alınmaması adına verilen ortak karar neticesinde oyuncumuz 6 gün süre ile izolasyonda tutulmuştur. Oyuncumuzun şüpheli temas günü, 2 gün sonrası ve 6 gün sonrası yapılan PCR test sonuçları negatif çıktiktan sonra A Milli Takim Sağlık ve İdari Ekipleri bilgilendirilmiş olup, oyuncumuzun milli takım kadrosuna tekrar cağrıldığı veya çağrılacağı yönünde tarafımıza resmi bir haber ulaşmadığı için oyuncumuz 7. günde takım antrenmanlarımıza katılmaya başlamıştır. Oyuncumuzun, izolasyon süresini doldurduktan sonra Kasımpaşa SK ile oynayacağımız hazırlık maçından iki gün önce yapılan testi de dahil olmak üzere 4 PCR testi negatif çıkmıştır.

Tüm süreç, sonuçlar ve bilgiler A Milli Takım İdari ve Sağlık Ekipleri ile anında paylaşılmıştır.

Kamuoyunun bilgilerine sunarız."

Güneş ayrıca kendisine mektup yazan işadamı Rahmi Koç'a da teşekkür etti. Şenol Güneş, "Almanya ve Rusya maçları sonrası Sayın Rahmi Koç, bana mektup yazdı. Geçmişte de yazardı. O takdirine layık olmak için çalışacağız. Rahmi Koç'a teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

Ulan ne yalaka herifsin sen :ROFLMAO:

O kontenjana girecez bizde ustat. Senol puan almayı biliyor. Rakibe gore oyun anlayisiyla cikiyor. Rakip kim olursa olsun tek plan hucum demiyor yani.

3 takimli olcakti gruplar demi yanlis mi hatirliom

Valla ustad daha şenolun bizle eşdeğer takımlara karşı ne yapmaya çalıştığını çözemedim.Buyuk maçlarda iyi de diğer maçlarda çöp.Rusya bizim yarı değerli kadro ile ilk yarı darma duman etti.

Valla ustad daha şenolun bizle eşdeğer takımlara karşı ne yapmaya çalıştığını çözemedim.Buyuk maçlarda iyi de diğer maçlarda çöp.Rusya bizim yarı değerli kadro ile ilk yarı darma duman etti.
Kupada gormek lzm ben senol gunese guveniyorum. Ulke icinde kendini gelistiren tek teknik direktor. Ve oyuncudan faydalanma konusunda da terim ile yarisir. Bursa zamanı cok istemistim bize gelmesini

Kupada gormek lzm ben senol gunese guveniyorum. Ulke icinde kendini gelistiren tek teknik direktor. Ve oyuncudan faydalanma konusunda da terim ile yarisir. Bursa zamanı cok istemistim bize gelmesini

Bence takıntılı bir adam.Oyunculardan verim aldığı kesin zaten.Ama hatırla beşiktaşlılar bile son döneminde yaka silkiyordu.Zaten kadronun eridiğini gördugu an tuydu.Bence çok da şanslı bir adam.Hem 2002 kadrosu hem de aldığı beşiktaş kadrosu çok iyiydi

Bence takıntılı bir adam.Oyunculardan verim aldığı kesin zaten.Ama hatırla beşiktaşlılar bile son döneminde yaka silkiyordu.Zaten kadronun eridiğini gördugu an tuydu.Bence çok da şanslı bir adam.Hem 2002 kadrosu hem de aldığı beşiktaş kadrosu çok iyiydi
Bence cok sanssiz bir adam. Cok farkli bir kariyeri olabilirdi. Bursa zamaninda cok takiplemistim kendisini. Bayagi iyi seyler yapti orada. Trabzonda da keza oyle. Besiktasta şlde lider cikmisti demi yanlis mi hatirliom?

Bir sure sonra yaka silkilmeyen td yok yaw. Fazla uzaga gitme. Bugun de deli gibi hocayi savunanlar yaka silkebiliyor konustuk gecen gun seninle :asd:

Üst Alt