Haber Şenol Güneş: "İlk yarı öndekilere avans vermiş gibi olduk"

Uğur İz

Süper Moderatör
Yönetici
Süper Moderatör
Katılım
10 Mar 2013
Mesajlar
51,311
Tepkime Puanı
17,931
Puanları
523
Yaş
22
Konum
Zurna


Takımdaki bazı oyuncuların transferinin söz konusu olabileceğini söyleyen Şenol Güneş, “Bazı oyuncuların transferi söz konusu oluyor. Ben bu isimleri tutun desem de kulüpler ekonomik olarak oyuncuları tutamıyor. Bana deseler ki, bu değerli oyuncuya büyük para veriliyor ve bu parayla diğer oyuncuların parası ödenecek diye, ben kabul ederim. Transfer ayı bittikten sonra hiçbir şey konuşmamak gerekiyor. Bu dönemde gelen de olabilir giden de olabilir. O nedenle kalabalık geldik, gençleri getirdim. Ricardo’nun gitmesi konuşuluyordu ama burada kaldı. Şu anda Burak’ı forvete, Mirin’i savunmaya transfer ettik. Defansa bir isim daha alabiliriz belki” dedi.

“Mirin’i uzun süredir takip ediyoruz”

PSV’den transfer edilen Mirin’le ilgili olarak konuşan Güneş, “Mirin’i 2-3 senedir takip ediyoruz. O dönemde hem çok pahalıydı hem vermek istemiyorlardı. Şartlara bağlı dediğimiz durumdu. Ama bu dönemde ise fiyatı çok uyguna geldi bize. Bu sene oynamadığı için böyle bir durum oldu. Belki oynasaydı hiç alamayabilirdik. Çabukluğu ve tekniğiyle katkı yapacağını düşünüyorum. Onu daha iyi yere getirip uyum sağlaması için çalışacağız. İyi bir karakter. Şu anda elimizde oynayabilecek bir oyuncu olarak Mirin’i görüyorum. Defansta çok değişiklik yaptık. Şartlar bunu yaptırdı bize. Kaleci dahil savunma otursun, belki ön libero da otursun, geri kalanı değişebilir benim için. İnşallah bu oturursa iyi olacak. Adriano cezalı olduğu için ilk maçta yok. Necip de sağ bekte oynayabilir. Dorukhan biraz donuktu hazırlık maçında. Elimizdeki oyuncular bazen yer değiştirebiliyor. Defansa 2 yönlü oynayabilecek birini alabilirsek, ekonomik de olursa, iyi olur” diyerek sözlerini sürdürdü.

“Tolgay’ın takas edilmesini istemem. Satış olursa olur”

Eski oyuncuları Marcelo ile ilgili olarak konuşan Şenol Güneş, “Glovakci vardı Trabzonspor’da. Krakov’da Marcelo’yla beraber oynuyordu. Glovacki daha uygun fiyataydı. Marcelo, Hannover’e gitmişti. İlk başta vermediler bize ama sonrasında neredeyse bedavaya aldık. Tabi böyle ucuz olunca daha iyi oluyor” dedi. Son dönemde konuşulan Tolgay-Şener takasıyla ilgili sorulan soruyu da yanıtlayan Güneş, “Şener düzgün bir karakter. Ama şu anda böyle bir şey olmadığı için bir şey diyemem. Tolgay’ın Fenerbahçe ile görüştüğü söyleniyor medyada. Bana sorarlarsa önce para karşılığı vermek gerekir. Tolgay iyi bir oyuncu, bizden ayrılırsa, başka oyuncuyla takas etmeye gerek yok.
Orta sahada ileri yönlü Oğuzhan ve Ljajic var. İki yönlü olarak Atiba, Dorukhan, Necip ve Medel var. Hem sağ bek hem sol bek alınabilir. Adriano gibi bir oyuncu. Sonuçta Gökhan varken kimseyi oynatmam ben burada sakatlık olmadıkça. Şu anda iyi çalışıyor. Fatih de sağ bek, sol bek ve stoper oynadı. Tam mevki almaya başladı. Enzo Roco belki gidebilir. Zaten onun fiyatına Mirin’i aldık” ifadelerinde bulundu.

“Oğuzhan’ın yeteneklerini konuşmaya gerek bile yok”

İlk yarıdaki performansıyla eleştirilen isimlerden olan Oğuzhan Özyakup’la ilgili ifadeler kullanan Şenol Güneş, “Oğuzhan’ın yeteneklerini konuşmaya gerek yok. Sadece bunu sahaya yansıtması gerekiyor. Altın, çamura atsanız da altındır. Değeri kaybolmaz, sadece üzerindeki çamuru silmeniz gerekiyor. Oğuzhan ve Adem Ljajic’i birlikte oynattığımız zaman bir sıkıntı yaşadığımızı görüyorum. Burada dinamik oyuncuları tercih etmek durumunda kalıyoruz. Orta sahada Dorukhan, Atiba, Medel ve Necip de katkı yapacaktır. Oğuzhan ve Adem Ljajic’in hücumda biraz daha etkili olmasını istiyorum. Vagner de iyi oyuncu, Larin de burada çok iyi çalışıyor. Ama bunu sahaya yansıtmak gerekiyor. Güven biraz tutuk kaldı. Bu isimler sahaya yansıttığı zaman yeteneklerini, o zaman zenginleşiriz. Babel çok iyi çalışıyor burada, ondan da memnunum” diye konuştu.

“Orkan konusunda çok üzülüyorum”

Larin ve Fatih için birçok ekibin tekliflerinin olmasıyla ilgili sorulan soruyu yanıtlayan Güneş, “Larin için talepler vardı. Az paraya gidip orada oynamayacaksa, kalsın burada. Orkan iki takıma gitti. En çok üzüldüğüm konulardan birisidir. Gittiğiniz takımda gelişmeyi düşünün. Orkan için yine şikayetler geldi, oynamasını istiyoruz bir yerde. Fatih her takım için alınabilecek bir oyuncu. Tabii şartlar önemli. Burada eldeki oyunculara da bakmamız gerekiyor. Larin ve Fatih’i isteyen var. Utku ve Ersun var genç olarak elimizde. Anadolu’yu görmek lazım, oyun olarak sorumluluk almak gerekiyor” dedi. Takımda duran topları kimin kullanacağı konusuna da değinen tecrübeli oyuncu, “Duran toplarda Caner, Quaresma ve Ljajic var. Adem’in vuruşu iyi olduğu için gol beklentimiz var. Hücumda da sıkıntımız oldu bu sene duran topta, defansta da sıkıntımız oldu. Hazırlık maçında da bir duran topa vurdurduk, diğer duran toptan gol yedik. Takımda boy olarak da bir düşüş oldu” dedi.

“Bazı oyuncularımız oyunu hep kendisi kurmak istiyor”
Afyonspor ile oynanan hazırlık maçının ikinci yarısındaki oyundan memnun kaldığını söyleyen Güneş, “Defansın topu çabuk alıp öne aktarması, öndekilerin de hareketli olması gerekiyor. Afyon maçının ikinci yarısında bunu daha çok yapınca güzel oldu. Bazı oyuncularımız da oyunu hep kendisi kurmak istiyor ve çok top tutunca da kaybediyor” dedi. Takımdaki genç oyuncularla ilgili konuşan Güneş, “Bu arada bizimle şu anda kampta olmayan Rıdvan ve Erdoğan var. Diğer genç oyuncuları da oynattık arada. Mesela Ege, fiziği ve tekniği iyi olan bir oyuncu. Ancak biraz yavaş bir futbolcu. Kartal kısa boylu ama hareketli ve çalışkan bir oyuncu. Altyapıdan aldığım bir oyuncuyu orta sahada şu anda nasıl oynatacağım. Mesela Alpay sakat, oynatamadık onu” açıklamasını yaptı.

“6 puan daha alsaydık daha farklı olabilirdi”
İlk yarının kendileri adına kötü geçtiğini söyleyen Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, “Ama bunu silebilecek imkanımız var. Bunun tam tersini yaparak kötü görüntüyü silmek istiyoruz. Geçen sene de ikinci yarıda çok puan aldık ama ilk yarıda puan kayıplarımız oldu. İkinci yarıya yepyeni bir duyguyla başlayacağız. Öndekilere avans vermiş gibi ya da biz çok kötü yaptık, ikinci yarıda en iyiye ulaşmalıyız diyerek hareket etmeliyiz. Sivas ve Antalya maçı bizim için beklenmeyen sonuçlar oldu. Şu anda 6 puanınız olsaydı daha farklı olurdu. Anormal bir puan kaybımız var. Bunu konuşurken bile utanıyorum. İkinci yarıda her maç final şeklinde. Bunu puanla da hesaplamıyoruz. Bizim önümüzde çok takım var. Öndekileri geçmek istiyoruz” diyerek sözlerine devam etti.

“Sivasspor’dan Douglas’ın adı geçti”
Avrupa Ligi’nden elenmelerinin de ilk yarı değerlendirmesiyle ilgili bir konu olduğunu söyleyen Şenol Güneş, “Maçlara bakınca tarif edilen bir tarafı yok. Bu oyun tarzıyla, bu kadar puan kaybı olmamalı. Sivasspor’daki Douglas’la daha önce konuşuldu ama sonrasıyla ilgili bilgim yok. Sağ bek stoper bir oyuncu var, bunu alabilseydik, daha iyi olurdu. Bu oyuncunun alınabilmesi için de elden oyuncu gitmesi gerekiyor. Fatih için Sivasspor dışında başka takım da var. Sivas’ı daha çok istiyor ama. Bizden herkes kolay adam alıyor ama biz kimseden bu kadar kolay adam alamıyoruz” dedi.

“Babel varsa sol açığa başka adam almam”

Babel ve Adriano’ya yeni sözleşme önerilmesiyle ilgili olarak konuşan Şenol Güneş, “Bazı oyuncuların gidip gitmemesi kulüp ve onlara bağlı olarak değişebilir. Babel bizim için önemli bir oyuncu. Kendisiyle de konuştum. Buraya aitsen buradasın. Gitmek istiyorsan da sen bilirsin. Bu bir karar meselesidir. Adriano da öyle. Babel’den ilk yarıda istediğimizi almadık. Ben elimde Babel varken, sol açığa adam almam. Yürekten de oynuyor. Yüzde 100’ünü vermesi gerekiyor ikinci yarıda. Bazı insanlar olduğu yerde mutlu olurlar” dedi.

“Serdar Aziz beğendiğim bir oyuncu”

Galatasaray’da satış listesine konulan Serdar Aziz’in çok iyi karakterde olduğunu söyleyen Şenol Güneş, “Serdar Aziz iyi bir karakter ve iyi bir oyuncu. Galatasaray’daki durumu nedir bilmiyorum. Ben de aramadım henüz. Zamanında takımda görmek istediğim için aramıştım ama sonrasında Serdar’ı Galatasaray’a sattılar. Son durumunu bilmek gerekiyor. Sakatlığı var mı yok mu bakmak gerekir. Belki böyle bir transfer olur. Ama dediğim gibi transferi yönetim yapıyor. Transferin kar-zarar hanesi var. Siz daha iyi bilirsiniz yönetimle görüşüp. Ben yönetimle görüşmek için randevu alıyorum” dedi.

“Fabri gelirse sevinirim”

Son olarak Fulham’da mutsuz olan Fabri’yle ilgili olarak sorulan soruyu yanıtlayan tecrübeli teknik adam, “Fabri’nin mutsuz olduğunu ben de duydum. İyi bir karakter. Gitmesine üzüldüm, gelirse de sevinirim. Başkanın takdirine bırakıyorum. Başkanımız büyük başkan, istediğini alır” diyerek basın toplantısını tamamladı.

Bein Sports
 

Ahmed Arif Kesen

10 Numara!
Katılım
11 Tem 2009
Mesajlar
14,957
Tepkime Puanı
1,865
Puanları
358
Yaş
36
Güvendiği bir şeyler var.
Bunlara 2.yarı fenerin yaptığı gibi 17 de 16 filan yaptirirlar

________________________________
Bitsin artık şu lanet transfer dönemi!
TOLGAY,TÖRE,SELEZNOV,ONUR,gibiler geleceğine kimse gelmesin daha iyi.
Altyapı bize yeter.
 

Buğra Ay

Aslan Üye
Katılım
5 Tem 2012
Mesajlar
9,503
Tepkime Puanı
804
Puanları
288
Yaş
31
Güvendiği bir şeyler var.
Bunlara 2.yarı fenerin yaptığı gibi 17 de 16 filan yaptirirlar

________________________________
Bitsin artık şu lanet transfer dönemi!
TOLGAY,TÖRE,SELEZNOV,ONUR,gibiler geleceğine kimse gelmesin daha iyi.
Altyapı bize yeter.
Hiç bir şey yaptiramazlar geçen sezon 4.olan takımın hocası bu konuşan
 

Hidayet Sarıdağ

Nerede kalmıştık...
Şef Gümüş Kıvrım
Katılım
29 Haz 2015
Mesajlar
23,786
Tepkime Puanı
14,675
Puanları
363
Konum
♔ Galatasaray & Fatih Terim
Güvendiği bir şeyler var.
Bunlara 2.yarı fenerin yaptığı gibi 17 de 16 filan yaptirirlar

________________________________
Bitsin artık şu lanet transfer dönemi!
TOLGAY,TÖRE,SELEZNOV,ONUR,gibiler geleceğine kimse gelmesin daha iyi.
Altyapı bize yeter.
Sen böyle demeye devam et başakşehir malı götürecek.
 

Halim Kırıkçı

10 Numara!
Katılım
12 Ocak 2011
Mesajlar
14,929
Tepkime Puanı
2,139
Puanları
358
Yaş
34
Adam ağlamış yahu ağlamış zimbaci hocam.feda diyoruz menemene dönüyoruz diyor Türkçesi
 

Keramettin TANRIVERDİ

"Bizi sevenleri üzmeyelim baba"
Yönetici
Administrator
Katılım
18 Tem 2009
Mesajlar
46,187
Tepkime Puanı
26,808
Puanları
523
Burak'tan daha iyisi Suarez gibi bir şey duydum sanırım bunama belirtisi.
 

Serhat Uras

Kırmızı Üye
Katılım
24 Tem 2017
Mesajlar
921
Tepkime Puanı
274
Puanları
83
Yaş
36
Söylediği tek doğru şey Mirin'i uygun bir fiyata aldıkları.
 

Mahir Koç

Malı Arap Faik'ten alıyorduk
GalataSarayı Efendileri
Katılım
6 Şub 2017
Mesajlar
16,017
Tepkime Puanı
10,981
Puanları
298
Konum
Kenetlen! Başka Galatasaray Yok!
Geçen sene "suni puan farkı" diyenleri bugün göremiyorum!

Çok mutluyum bize gerçekten böyle hocalar gelmiyor. Yedinci olduğumuzda bile haddimizi bilip öyle konuşuruz. Yedinciyiz yapacak bir şey yok! Neyse ki böyle konuşanların sonu daima hüsran olmuştur.
 

Ali Kenan Atay

Parçalı Üye
Katılım
25 Haz 2014
Mesajlar
1,757
Tepkime Puanı
46
Puanları
158
Yaş
38
yönetimle arasında problemler var herhalde.

siz yöneyimte konuşup sorun ben randevu alıyorum diyor :)
 

Tarık Arslan

Tecrübeli Üye
Katılım
22 Kas 2008
Mesajlar
3,133
Tepkime Puanı
685
Puanları
313
Yaş
32
Ulan bu da ne saçma bir adammış. Filozof diye yediriyorlardı bu küfürbazı millete.
 

Osman Arabacı

Tecrübeli Üye
Katılım
27 Kas 2008
Mesajlar
2,345
Tepkime Puanı
217
Puanları
263
Yaş
35
Manşeti okuyup haberi okumadan yazanlar var. Adam bütün oyuncularını onore etmiş satın bundan bişey olmaz dememiş en yeteneksizini bile değerli göstermiş. Aklıma fatih hocanın pireyi deve yapıp serdar azizi piç etmesi geliyor bizim hocanın zerre umrunda değil kulubün ekonomik zararı filan varsa yoksa ego okşansın serdar gitsin sol bacaklı chedjou gelsin vs vs.. Bjk ve fiko şunu çok iyi yapıyor bir oyuncu bir takımda süre alamayınca fiyatı düşüyor ama kaliteli oyuncu bundan emin olunca az oynamış formsuz vs demeyip alıyorlar. 500 bine aldıkları Marcelo 8 milyona sattılar terim olsa asla aldırmazdı hızlı değil vs diye. Birde mırın kırın etmemek lazım ama bu 500 e aldıkları mirin bizim 8 kat fazla verdiğimiz brezilyalıdan iyi çıkarsa terime transfer yasağı konulup hakkında kulübü alenen zarara uğratamaktan hesap sorulmalı.

SM-C5010 cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi
 

Sarper Yıldırım

Baba Gündüz
Katılım
1 Eyl 2012
Mesajlar
36,423
Tepkime Puanı
3,385
Puanları
478
Yaş
32
Manşeti okuyup haberi okumadan yazanlar var. Adam bütün oyuncularını onore etmiş satın bundan bişey olmaz dememiş en yeteneksizini bile değerli göstermiş. Aklıma fatih hocanın pireyi deve yapıp serdar azizi piç etmesi geliyor bizim hocanın zerre umrunda değil kulubün ekonomik zararı filan varsa yoksa ego okşansın serdar gitsin sol bacaklı chedjou gelsin vs vs.. Bjk ve fiko şunu çok iyi yapıyor bir oyuncu bir takımda süre alamayınca fiyatı düşüyor ama kaliteli oyuncu bundan emin olunca az oynamış formsuz vs demeyip alıyorlar. 500 bine aldıkları Marcelo 8 milyona sattılar terim olsa asla aldırmazdı hızlı değil vs diye. Birde mırın kırın etmemek lazım ama bu 500 e aldıkları mirin bizim 8 kat fazla verdiğimiz brezilyalıdan iyi çıkarsa terime transfer yasağı konulup hakkında kulübü alenen zarara uğratamaktan hesap sorulmalı.

SM-C5010 cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi
Kesinlikle,hala Serdar olayını aklım almıyor.
 
Üst Alt