Serdar Aziz: "Kulübüm için en iyisini yapmak için söz veriyorum"


f4b8f96356ec48ae9f18eb792785bb3d.jpeg

Galatasaray'ın yeni baba olan stoperi Serdar Aziz, Slovakya'da devam eden yaz kampına katıldı. Galatasaray Televizyonu'ndan Deniz Gülen'in sorularını yanıtlayan Serdar Aziz şöyle konuştu:

"SORUMLULUK SAHİBİYİM"
Babalık müthiş bir duygu. İlk kez tadıyorum. Allah isteyen herkese nasip etsin. Yaman Ali ile çok kısa bir süre birlikteliğimiz oldu; eşim doğum yaptıktan sonra kampa katıldım. İnşallah kamp sonrası uzun zamanlar geçireceğiz. Herkes ona göre hayatımın şekilleneceğini söylüyor. Umarım bana ve aileme şans getirir. Sorumluluk sahibiyim, Yaman Ali'nin doğumundan sonra bu daha da arttı.

"DESTEK VEREN HERKESE ÇOK TEŞEKKÜRLER"
Takıma katılalı bir yıl oldu. O bir yılı hatırlamak dahi istemiyorum. Zor süreçler, zamanlar oldu. Büyük umutlarla buraya gelmiştim. Hedeflerimden bahsetmiştim ama istediğim gibi bir yıl olmadı. O günleri unutmak istiyorum. Takım için de istediklerimizi yapamadığımız bir sezon oldu. Ama bu sene benim ve takımım açısından iyi olacağını düşünüyorum. Çok şükür sakatlığım geride kaldı; her şeyi atlattım. Yener ağabey bana çok destek oldu. Bana destek veren herkese çok teşekkür ediyorum. 6 ayı aşkın bir süre oldu. İdman yaptım ama takım düzeyinde değildi. Ameliyat olmadan sorunu atlatmak ise benim için daha önemliydi. Şu anda antrenmanlarımı yapıyorum.

"HOCAMIZI VE TARAFTARIMIZI MAHCUP ETMEK İSTEMİYORUM"
Hocamız beni yeni yeni tanımasına rağmen benimle çok yakından ilgileniyor. Ben de hem hocamızı hem de taraftarımızı mahcup etmek istemiyorum. Yeni bir transfer gibi kulübüm için en iyisini yapmak için söz veriyorum. Hocamızla kısa bir toplantı yaptım. Benden istediklerini bana anlattı. Ben de onun istediklerinin en iyisi yapmak için söz verdim. Juventus'ta önemli isimlerle birlikte oynadı. Bunun avantajını biz de defans oyuncuları olarak yaşıyoruz. Saha içinde bir an olsun durmuyor; tecrübelerini aktarıyor. Hocamızın yardımcı olmak istediği konularda onu dinliyoruz; bize çok katkısı olduğunu ve olacağını düşünüyorum.

"HOCAMIZ İYİ ANALİZ EDİYOR"
Oyuncu bazen istediği şeyleri yapamadığında hocamız bunu iyi analiz ediyor ve bunu güzelce anlatıyor. Defans oyuncusuyuz, tabii ki duracağımız yer ve yapacağımız işler çok önemli. Hocamız bunları aktarıyor ve onu dinleyip isteklerini yerine getirmeye çalışıyoruz.

"REKABET ORTAMI ARTIYOR"
Maicon'u Porto'dan hatırlıyorum. Sert ve güçlü. Önemli bir transfer. İnşallah takıma katkısı olur. Rekabet ortamı artıyor. Bu ortamın kulübe ve bize faydalı olacağını düşünüyorum. Arkadaşlık ortamı da güzel. Yeni gelen arkadaşlarımızın da çabuk adapte olması için elimizden geleni yapıyoruz. Rekabet sadece stoper bölgesi için değil diğer pozisyonlar için de olacak.

"GALATASARAY BİR DÜNYA MARKASI"
Geçen seneyi istediğimiz yerde bitiremedik. İnşallah bu sene 3 kulvarda da istediğimiz hedeflere ulaşırız. Güzel bir başlangıç yapıp bu süreçten sonuna kadar ligde, kupada ve UEFA'da şampiyon olma inancıyla devam etmemiz gerekiyor. Bizde bu güç var. Galatasaray bir dünya markası. Çok çalışmamız gerektiğini biliyoruz; zaten antrenmanların temposu da çok yüksek. Bunun faydasını göreceğimizi düşünüyoruz.

"FORMAYI ÇOK ÖZLEDİM"
Allah'tan sadece sağlık diliyorum. Gerisinin geleceğini biliyorum. Kendime inancım tam. Toparladığım anda başıma talihsiz sakatlıklar geldi. Yaşadığım şeyler kolay değil; düşmanımın başına gelmesini istemeyeceğim şeyler yaşadım. Sakatlık olarak değil, psikolojik olarak da yıprandım. Galatasaray ve Milli Takım formasını terletmeyi çok özledim. Sahamızda taraftarımızın huzuruna ve milli duygularla sahaya çıkmayı çok özledim.

"GÜZEL BİR TAKIM OLDUK DAHA DA GÜZEL OLACAK"
Burası çok büyük bir camia, taraftarlarımız güzel şeyler hak ediyor. Onları mahcup etmeyip onların ilgisine cevap vermek istiyoruz. Güzel bir takım olduk daha da güzel bir takım olacağız. Biz elimizden gelenin en iyisini yapacağımızın sözünü veriyoruz. Onlar da bizi desteklesin biz de gereken cevabı sahada vereceğiz.

galatasaray.org
 
Geçen sene akılda kalan haraketi fener maçında yaptığı hata ve sonrasında penaltı. Şu adama 4.5 k euro verdik şaka gibi kefil Nazif'ten tahsil etmek lazım.
 
Şimdilik mangaldan uzak dur gözüne bir şey kaçınca otomatik olarak futbol hayatın bitiyormuş, Semih Başgan öyle dedi.
 
Serdari seviyorum, ama sözlesmesine opsiyon koymadan, 4 yillik 2 milyondan sözlesme imzalayan yöneticiyi asmak gerekiyor. Eger sakatlinirsa uzun süreligine ya masi inecek, yada sözlesmesine fesih hakki konacak, bir opsiyon gerekliydi.

Serdar cok saglam bir oyuncu saha icinde, ama bu sakatlik sorunlarini takimin basina bela ediyor. Ramos olsa, bir oyuncu ile ilgili sezon plani yapamiyorsan, zarar verir kulübe.
 
Serdari seviyorum, ama sözlesmesine opsiyon koymadan, 4 yillik 2 milyondan sözlesme imzalayan yöneticiyi asmak gerekiyor. Eger sakatlinirsa uzun süreligine ya masi inecek, yada sözlesmesine fesih hakki konacak, bir opsiyon gerekliydi.

Serdar cok saglam bir oyuncu saha icinde, ama bu sakatlik sorunlarini takimin basina bela ediyor. Ramos olsa, bir oyuncu ile ilgili sezon plani yapamiyorsan, zarar verir kulübe.

oyuncuyu alirsan o maddeyi koyamasin ama birdaha böyle sakatlik yasarsa yani agir bir sakatliktan bahsediyorum capraz bagilari kopmasi gibi ozaman feshi hakki degil dogrudan tesekkür edersin. oyuncu kendide anlayis gösterir cok örnekler vardir böyle.
ins. saglikli kalir.
 
Üst Alt