Sergen Yalçın: "VAR'dan 5-6 puan kaybettiğimizi düşünüyorum" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

sergen-yalcn-beikta-tarsus-idman-yurdu-12172020_1qkfdv1r1b4l1wox0ud3txej3.jpg

Beşiktaş Teknik Direktörü Sergen Yalçın, Tarsus İdman Yurdu maçından sonra yaptığı açıklamalarda PFDK tarafından verilen cezaya ve VAR'a yüklendi.​
Ziraat Türkiye Kupası 5. turunda Misli.com 2. Lig temsilcisi Tarsus İdman Yurdu'na 3-1 üstünlük sağlayarak adını son 16 turuna yazdıran Beşiktaş'ın teknik direktörü Sergen Yalçın, maçtan sonra yayıncı kuruluşa verdiği röportajda aldığı cezadan dolayı sitem etti.​
Alanyaspor maçında yaptığı açıklamalar nedeniyle PFDK tarafından para cezasına çarptırılan Yalçın, "Bana sportmenliğe aykırı konuşmadan 36 bin TL ceza verdiler. Ben aykırı ne konuşmuşum? Kötü konuşmak veya hakaret etmek lazım ama ben futbolun doğasına dair konuştum. VAR sisteminden dolayı bize ne kararlar verildiğine bir baksınlar. Lehimize verilen bir karar görmedim. VAR'dan 5-6 puan kaybettiğimizi düşünüyorum. Bunu da söylemek hakkımız herhalde. Bir hafta önce Kasımpaşa maçında el pozisyonuna devam verip sonraki hafta benim aleyhime penaltı veriliyorsa, bir bakın pozisyonlara. Ceza sahası içinde hangisi el, hangisi penaltı, hangisi değil bilmiyoruz. Avantaj kuralından bizim oyuncuyu attın, sarı kart verdin, rakibe vermiyorsun, 'kuralda yok' diyorsun. Bana veriyorsun ama öbür maç rakibe uygulamıyorsun. Ben sportmenliğe aykırı ne dedim? Takımımın hakkını savunmak, maç kazanmak için çaba vermek kurallara aykırı mı oldu şimdi? Kenarda durup evimize mi gidelim? Konuşmadığımız, kenarda durduğumuz zaman bizim yerimize başkası gelecek. Konuşmalıyız, konuşmak zorundayız. Lehime ne verilmiş? Aleyhime verilenlere bak. Kaleciden 50 metre uzakta doğrudan kırmızı kart veriyor hakem, ne VAR'a ne bir şeye gidiyor" dedi.​
Sergen Yalçın, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında ise karşılaşmayı değerlendirdi. Turu geçmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirten Yalçın, "Türkiye Kupası bizim için önemli, en azından Avrupa'ya gitmek için bir kulvar. Çıkan kadro da bunun net göstergesiydi. Oyuncularımızın performansından memnunum. Pozitif oynadılar ve enerjileri iyiydi. Rakip de güzel mücadele etti, dostça bir maç oldu" ifadelerini kullandı.​
Fikstüre de değinen Yalçın, "4 günde bir maçlar oynanacak. Bu mücadele için yeterli oyuncu sayımız var. Lig zorlu ve uzun bir maraton. Mayıs ayının ortasına kadar zaman var. Başlangıçta sorunlar yaşadık ama performanslar yukarı çıkınca toparlandık. Şu an kötü durumda değiliz. Hedefimizi yakalayacak seviyedeyiz. Fizik ve güç olarak iyiyiz" değerlendirmesinde bulundu.​

bu sergen türk halkı olarak nadir sempati duyulan isimlerden biri böyle açıklamalar yaptıkça kendini bitirecektir

İnce ince kazandığın puanlar ne olacak?
Hakemler tüm mücadeleleri kargalara verip rakipleri oyundan düşüyorlar.

Başka GALATASARAY yok!
Üzmeyin taraftarı!

Üst Alt