GSC Haber - Sermaye Artırımına İlişkin Yönetim Kurulu Kararı Açıklandı - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

GSC Haber Sermaye Artırımına İlişkin Yönetim Kurulu Kararı Açıklandı

Beklenen olmadi. Bunun bence iki sebebi var hatta uc

birinci sebep hisse onemli oranda zaten geri cekilme yasamisti

ikincisi spk nin onayi olur mu olmaz mi ikilemi var

ucuncusu satis tamamlanamadigi takdirde dernekce alinacagina yonelik bir madde okudum sonlarda

Hisseler her türlü düşecek bir miktar daha sonrasında bedelli sonrası bir kıpırdanma yaşanır.

Küçük yatırımcı bezdi ama artık gördüğüm kadarıyla.

~~~Burada yazdıklarım tamamen hayal ürünüdür~~~

Onemli degil bezsin, dar kagit zaten. Yargitay karari sonrasi para oraya kayar zaten ama esas bjk deki firlamaya bakin

Kağıt son dönemde öyle bir sat yediki RSI çökmüş tamamen.

Endeksin seviyesine bakarsak neredeyse Riva öncesi fiyatlarına döndü.

Bilmiyorum gerçi belki de bilerek yaptılar.

Kulüp için faydalı ancak yatırımcı için sıkıntılı bir karar. Neredeyse %400 bir sermaye artırımı olacak ve herkes kendi payını korumak için elindeki lot sayısını 4 kat artırmak zorunda... Ben SPK'nın sıkıntı çıkaracağını düşünmüyorum.

Madem bu kadar yatırımcı bir araya gelmiş bu olaya ne diyorsunuz?

Gayrimenkul bir yatırım aracı olmaktan çıkıyor ve vergi yükü mü yaratıyor?

8 mart 2017 gayrimenkul sertifikası mujdesi - gundem - ekşi sozluk

orada yatan değeri ekonomiye kazandırma çabası.tasarruflarımız bize yetmediğinden gayrimenkullerimiz üzerinden piyasanın kendi kendine fonlaması için yapılmış bir çalışma tabi aynı zamanda sürekli bir değerleme de söz konusu olacağı için artan değer üzerinden alınacak bir vergi kapısı.

bildiğim kadarıyla abd de ki mortgage sistemi de böyle işliyor.2008 krizi de burada ki aşrı değerlenme yüzünden çıktı

orada yatan değeri ekonomiye kazandırma çabası.tasarruflarımız bize yetmediğinden gayrimenkullerimiz üzerinden piyasanın kendi kendine fonlaması için yapılmış bir çalışma tabi aynı zamanda sürekli bir değerleme de söz konusu olacağı için artan değer üzerinden alınacak bir vergi kapısı.

bildiğim kadarıyla abd de ki mortgage sistemi de böyle işliyor.2008 krizi de burada ki aşrı değerlenme yüzünden çıktı
300 bine topraktan ev alıp 500 bine çıktığında vergi ödeyeceğiz en basit anlamda sanırım?
Vatandaşa sağlam girer bu halde..

300 bine topraktan ev alıp 500 bine çıktığında vergi ödeyeceğiz en basit anlamda sanırım?
Oradaki rant payını daraltmaya çalışıyorlar. 165 bine topraktan ev aldı arkadaş şu an 500 bin mesela burada ciddi bir gelir kalemi var bu parayı sana yedirmem diyorlar.

Yapmadığı tek hamle adamı bitirdi.Emre'yi almaması onu bitirdi.Bunda Azizin etkisi mutlaka vardır.

Maddi durumumuzda kalmamisti. Kewell, Baros, Meira alindi, ve birde zaten dönemin atstronomik kontralatlarindan Lincoln vardi. Riske girdik o transfer sezonu. Sonra emre dönecegim, deyince, ne bonservisinin ödeyebilecek, ne de Fenerbahce´nin Emre´ye ödedigi 3.5 milyon avroya yaklasabilirdik. kabul edelim ki, Aziz Yildirim o döneme göre, cok yüksek bir meblag gözden cikardi. Ki bana göre 2.5 verseydik, bize dönerdi.

Emre de Galatasaray´in yakin zamanda, o paralari ödeyebilecek seviyeye gelecegini ön göremedi. O günler düsünüyorduk, aceba bir oyuncuya 2 milyondan fazla verebilirmiyiz diye. O riske girebilirmiyiz diye. Bugün ise Kürekler ile para dagitiyoruz. Fenerbahce ise mali yapisi kusursuz, bir holding gibi pazarlaniyordu o dönemler.

Zaten yarim sene sonra, Meira´yi satmak zorunda kaldik, futbolcara para ödeyemiyoruz diye.

o değerlemenin vergisini ödemiyorlar orada bi haksızlık var zaten.

topraktan derken temelden bahsediyorsan orada bir şey olacağını zannetmiyorum.ama toprağın sahibi olup karşılığında bir sürü daire alan adam artık bir şey yapılmalı.bu iyice, piyasanın üretimin önünü tıkayan tasarrufları sıkıntıya sokan üretmek yerine insanları ranta teşvik eden bir hale geldi.

tanıdığım bir adam var sadece al sat yaparak tarla arsa alıp imar çıkmasını bekleyerek son 20 sene de yaklaşık 300 milyon tl servet yaptı.1 tane adam bu ya bi dükkan bir de tapu da işini takip edecek eleman.doğru dürüst vergi de vermez.bu düzenin bitmesi gerek artk

Bir ülkenin vergi sistemi, halkın düzenli vergi ödeyebilmesi o ülkenin gelişmişliğini gösteren en önemli etmenlerden bir tanesi. Ülkede o kadar çok sorun var ki nereden başlasan orası elinde kalıyor. İnsanların hektarlık arazileri var ve bunun tapusu da var ama devlet gıdım vergi kesemiyor, ABD'de o kadar arsan varken bırak serbest piyasada ki değerlemesini eğer tarım yapmıyorsan ya da bir şey ekip biçmiyorsan iliğini kurutacak kadar vergi alınıyor senden. Burada ise yıllardır bekliyor, niye bekliyor? Çünkü imar çıksın da oralara binaları döşeyip vurgun yapalım mantığında herkes.

Oradaki rant payını daraltmaya çalışıyorlar. 165 bine topraktan ev aldı arkadaş şu an 500 bin mesela burada ciddi bir gelir kalemi var bu parayı sana yedirmem diyorlar.

o değerlemenin vergisini ödemiyorlar orada bi haksızlık var zaten.

topraktan derken temelden bahsediyorsan orada bir şey olacağını zannetmiyorum.ama toprağın sahibi olup karşılığında bir sürü daire alan adam artık bir şey yapılmalı.bu iyice, piyasanın üretimin önünü tıkayan tasarrufları sıkıntıya sokan üretmek yerine insanları ranta teşvik eden bir hale geldi.

tanıdığım bir adam var sadece al sat yaparak tarla arsa alıp imar çıkmasını bekleyerek son 20 sene de yaklaşık 300 milyon tl servet yaptı.1 tane adam bu ya bi dükkan bir de tapu da işini takip edecek eleman.doğru dürüst vergi de vermez.bu düzenin bitmesi gerek artk
köşeyi dönen döndü vallaha.

bu arada gecekondu sahibi olup evinin değeri artan dar gelirli vatandaşı ordan dehlemek için de güzel bir yöntem gibi görünüyor.

Valla iyi mi kötü mü bilmiyorum ama

Bunları ciddi ciddi İbra kaygısı tuttu paçaları tutuştu bunlarda ne yapsakta milletin gözünü boyasak diye uğraşıyorlar benim anladığım

Konu 5 sene ust uste sermaye alt yapisi bozuk sirketlerle ilgili spk nin alma olasiligi olan kararlari engelleme amacli

Cok anlamam bu islerden ama 1 lot icin 1 Tl deger diyor aysal zamaninda 10 tl filan diye hatirliyorum bir de bedelli artisin parasini biz nasil verecekmisiz? Rivadan gelen parayi bankaya yatirdilar diye biliyorum.bize getirisi ne olacak acaba anlamadim hic

Üst Alt