GSC Haber - Sermaye Artırımına İlişkin Yönetim Kurulu Kararı Açıklandı | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

GSC Haber Sermaye Artırımına İlişkin Yönetim Kurulu Kararı Açıklandı

1591c253a6f44ef1b5a7c00615bf46a5.jpeg

Yönetim Kurulu toplanarak aşağıdaki kararları almıştır:

Şirketimiz yönetim kurulu, bugün yapılan toplantısında gündem ile ilgili konuları müzakere etmiş ve yapılan müzakereler sonucunda aşağıdaki kararları almıştır.
Buna göre;

Şirketimizin finansal yapısının düzeltilerek güçlendirilmesi, likidite pozisyonunun iyileştirilmesi, sürdürülebilir ve karlı büyümeye destek olacak bir bilanço yapısının kurulması, bu kapsamda olmak üzere yasal gereklerin ifası amacıyla çeşitli adımlar atılması gerektiğini değerlendirilmiş ve yapmış olduğu değerlendirmeler ışığında:

1. Şirketimiz kayıtlı sermaye sistemine tabi olup, ana sözleşmemizin 7. maddesinin vermiş olduğu yetkiye istinaden, 108.000.000 Türk Lirası kayıtlı sermaye tavanı içerisinde kalmak kaydı ile, 21.645.000 Türk Lirası olan ödenmiş sermayemizin, tamamı nakden (bedelli) karşılanmak suretiyle %398,96 oranında arttırılarak 108.000.000 Türk Lirası'na çıkarılmasına,

2. Arttırılan 21.588.750 Türk Liralık sermayeyi temsil eden payların, A grubu ve nama yazılı olarak oluşturulmasına, 64.766.250 Türk Liralık sermayeyi temsil eden payların B grubu ve hamiline yazılı olarak oluşturulmasına,

3. Yapılacak sermaye artırımında (A) grubu pay sahiplerine (A) grubu, (B) grubu pay sahiplerine (B) grubu pay verilmesine,

4. Şirketimiz Esas Sözleşmesi'nin (7) Numaralı maddesi tahtında Yönetim Kurulu'na verilen yetki uyarınca, mevcut ortakların yeni pay alma haklarının 1 Kuruş (0,01 Türk Lirası) nominal değerli her bir pay için 0,01 Türk Lirası fiyattan (1 lot pay için 1 Türk Lirası nominal değer üzerinden) kullandırılmasına,

5. İşbu sermaye artırımında ihraç edilecek A grubu payların "borsada işlem görmeyen" nitelikte, B grubu payların "borsada işlem gören" nitelikte oluşturulmasına,

6. Mevcut ortakların yeni pay alma haklarının(rüçhan hakkının) kısıtlanmamasına, yine pay alma hakkı kullanım süresinin 15(onbeş)gün olarak belirlenmesine, bu sürenin son gününün resmi tatile rastlaması halinde, yeni pay alma hakkı kullanım süresinin, izleyen iş günü akşamı sona ermesine,

7. Yeni pay alma haklarının kullandırılmasından sonra kalan payların B grubu olarak; 2 (iki) iş günü süreyle nominal değerden düşük olmamak üzere Borsa İstanbul A.Ş. Birincil Piyasasında oluşacak fiyattan halka arz edilmesine,

8. Süresi içerisinde satılmayan halka arzdan arta kalan payların mevcudiyeti halinde, hakim hissedarımız Galatasaray Spor Kulübü Derneğinin, 07.03.2017 tarih ve 14 sayılı satın alma taahhüdü kapsamında, kalan payların satış süresinin bitişini takip eden 3(üç)iş günü içerisinde, halka arz fiyatının ortalama değerinden aşağı olmamak üzere, bedelleri tam ve nakden ödenmek koşulu ile satın alınması için taahhüdü veren hakim hissedarımıza başvurularak satışın bu şekilde tamamlanmasına,

9. İşbu sermaye artırımı işlemi için gerekli izinleri almak üzere Sermaye Piyasası Kurulu'na ve ilgili sair tüm resmi kurum ve kuruluşlara başvurulmasına, Kurul iznini müteakip diğer tüm iş ve işlemlerin ikmaline, sermaye artışı ile ilgili her türlü iş ve işlemin ifasına,

Oy Birliği ile karar verilmiştir.

KAP

İnsan gerçekten hayret ediyor, bizim yönetim bu yazıyı nasıl yazmış merak ettim epey terim falan var belli ki işinin ehli birileri yazmış, bizim yönetimin bu gibi işleri becerebildiğini bilmiyordum açıkçası.

Hayırlara vesile olur umarım, şahsen sıcak hissediyorum iyi bir şey gibi geldi bana.

Belli ki bir yerlerden talimat gelmiş böyle böyle yapın biz yardımcı oluruz diye :) Son günlerde baskı oldukça arttı öyle ki sucukçu ultralar bile bunlara ayar çekmeye başladı. Kulübün başında kalamazlarsa malum peşkeş süreci sekteye uğrayabilir. Birileri rahatsız olmuş.

Şu ana kadar sermaye arttırımı ile alakalı bir mevzu yoktu benim bildiğim kadarı ile en azından ben duymadım. Ne oldu da bir anda sermaye arttırımı ile alakalı bir karar çıktı? Burnuma pis kokular geliyor.

Üst Alt