Sevgili Ali ECE 'ye... | 8-0 üzerine | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Sevgili Ali ECE 'ye... | 8-0 üzerine

Sevgili Ali Ece ‘ye;

Beşiktaşk ‘ınızı bilmeyen yok. Buna rağmen rakip takım taraftarlarınca bile sevilen, takip edilen bir spiker ve spor yorumcusunuz.

Geçenlerde Lig Radyo ‘da 1992-93 sezonu son maçı ve 8-0 ile ilgili bazı yorumlarınız oldu. Bu yazıyı yazmak için çok gittim geldim, yazsam da yazmasam da Ali Ece ‘ye saygım eksilmeyecek, bari yanlış algılara kapılanlar doğruyu öğrensiler diyerek yazmaya karar verdim. 8-0’ın gerçek hikayesi şu şekildedir;

Son maçlara girerken puan durumları şu şekildeydi;

G.Saray: P: 63 A: 66 Y: 21 Av: 45

Beşiktaş: P: 63 A: 65 Y: 22 Av: 43

Yani Galatasaray’ın +2 averajı vardı. Eğer son maçta Galatasaray Ankaragücü ’nü 1-0 yense bile, Beşiktaş ‘ın şampiyon olmak için 3 fark yapması gerekiyordu (ki 3-1 yendi, 3 fark yapamadı). Eğer Galatasaray gol yiyerek tek farklı galibiyet alsa, Beşiktaş’ın Gençlerbirliği’ne 4 fark yapması gerekiyordu. Yani Galatasaray o gün kazanması, şampiyonluk için yeterli olmuştu.

Siz öyle ifadeler kullandınız ki, sanki “Galatasaray ‘ın o sene şampiyon olması için Ankaragücü ‘nü 8-0 yenmesi gerekiyordu ve 8-0 yenerek şampiyon oldu” gibi bir algı oluştu.

Oysa o yıl çöküş yaşayan Ankaragücü evinde çok çarpıcı yenilgiler almıştı. Bizim 8-0 yendiğimiz takımı, Beşiktaş, yine Ankara ‘da olmak üzere 6-0 ve hatta o yıl küme düşen Karşıyaka bile 5-0 yenmişti. Üstelik Galatasaray o yılın 2nci yarısında gerçekten çok üstün bir performans göstermiş, 9 kişi oynadığı maçta Beşiktaş ‘ın elinen kupayı almış, ezeli rakibi Fenerbahçe ‘yi deplasmanda 10 kişiyle 4-1 yenmeyi başarmıştı.

Beşiktaş ‘ın 2 maçta hiç gol yemeden 10 gol attığı takıma, Galatasaray 11 gol attı diye koparılan fırtına gereksizdir. Dolayısıyla lütfen geçmişi iyi bilmeyen, hatırlamayan genç arkadaşlarımızı yanlış bilgilendirmeyin. Aksi takdirde çabanız Beşiktaş ‘ı hazımsız ve antipatik göstermekten başka işe yaramayacak.

Sizi itibarımızı iadeye davet ediyorum. Size yakışanı da bu.

Abdullah TAŞAN

GSCimbom.com Admin

Cevap: Sevgili Ali ECE 'ye...

Abdullah abi 25 yaşından küçük bütün Beşiktaş'lılar ve diğer Beşiktaş'lıların da bir çoğu bu olayı aynen senin dediğin gibi biliyor. Yani biz o gün 8-0 kazanmalıydık ve 8-0 kazandık. Ben bunu bir çok Beşiktaş'lı arkadaşımdan duydum. Ben şok oldum gerçekten. Adamlar bu şekilde biliyormuş. Belki Ali Ece'de öyle biliyordur.:) Ne dersin?

Beşiktaş'lı adamla münakaşaya girmeye bile tenezzül etmeyin boşverin.Ona buna laf edip kendilerini bişey sanan topluluk hepsi bu.

kapak:)

bunun ustune hincal ulucun yazisinida ekleyince cok guzel bir

giris: abdullah abi

gelisme: hincal

sonuc caddede tepinenler

bunu bize ne diye ogrettiler

KOMPLOZISYON

Beşiktaş'lı adamla münakaşaya girmeye bile tenezzül etmeyin boşverin.Ona buna laf edip kendilerini bişey sanan topluluk hepsi bu.

Öyle demeyin. Kendisini çok takdir ederim. O benim Beşiktaş camiasına saygı duymama vesile olan kişilerden biridir. Bu yazıyı da, öfke ile falan yazmadım.

Bu yazıyı Ali Ece'ye mail atmalısınız bence.

Tabii ki Burak, atacağım.

İlk gittiğim futbol maçıdır 8-0'lık Ankaragücü maçı. Benim için daha bir özel olan bu maç hakkında sallayanlara her türlü cevabı veriyorum. Bilmeyen renktaşlarımız da bu yazıyla birlikte en güzel cevabı vereceklerdir. Galatasaray, mazisi tertemiz bir takımdır.

Öyle demeyin. Kendisini çok takdir ederim. O benim Beşiktaş camiasına saygı duymama vesile olan kişilerden biridir. Bu yazıyı da, öfke ile falan yazmadım.

Abi ismini vererek bu yazıyı bloguma koyabilirmiyim acaba? Hayr dersen saygı duyarım, sadece insanlar öğrensin, yazı okunsun amacım...

İstisnalar kaideyi bozmaz Abdullah hocam bunu herkes biliyor.Beşiktaşlılar genel olarak etrafa laf eden ve kendilerini onlarla aynı seviye olduğunu sanan kişiler.O yüzden yazdım ben onu.Hiç aldırmam yani beşiktaş'lı birinin bize ya da fenerbahçe'ye laf etmesine.Klasman farkı var arada.

Çok yerinde ve naif bir yazı olmuş ki kendisi de okuduğunda eğer yanlış anlaşılmaya mahal vermişse düzeltecektir diye düşünüyorum. Netice de kendisi Abdullah bey'in de söylediği gibi benim nazarımda taktire şayan bir yazardır. Tepkileri kişilerin özelliklerini göz önünde bulundurarak vermek gerekir. X yazar böyle bir şey söylese bunda art niyet arayabilirim ama söz konusu Ali Ece olunca daha itidalli davranmak gerekir ki iletide zaten öyle kaleme alınmış.

Ellerinize sağlık...

TRT 3'teki programında da sürekli bu maçı örnek gösteriyor, Zalad'ı hatırlatıyor. Neyse benim de sevdiğim bir yorumcu Ali Ece. Ama sürekli aynı örnek. Olmuyor ..

Sevgili Ali ECE'ye...

Tineri birak kardes. Beynin erimis.

Hayri Cund

GSCimbom.com hirbo

Adam tüm gününü kolaya kattığı votkayı içerek geçiriyor.

2 paketten fazla da sigara içiyor,iç organları ne haldedir bilemiyorum.

Ben kendisi ile 2 kere görüşme fırsatı buldum,her yerde böyle adam.

Ali Ece'yi ben çok severim.Düzgün adamdır ama burda yanlış yapmış.O öyle düşünebilir doğrusunu gösteririz olur biter...

Şöyle bilmeden insanlara-takımlara b.k atmak sattı gibi yorumlar yapmak kadar adi-şerefsizce bişey yok. Ali Ece'den beklemezdim açıkçası Uğur Meleke ile en sevdiğim yorumculardandır. Yaptığı yanlışın farkına varır umarım.

Ben yanlış biliyorsam düzeltilsin değil ise yazıya eklensin abilerim kardeşlerim

O sene Karşıyaka İzmirde Ankaragücünü 7-0 yendi

Üst Alt