Sezon Başı Yapılan Ağır Hatalar | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Sezon Başı Yapılan Ağır Hatalar

Önce gidenlere bakalım;

Onyekuru; gitmesi büyük hataydı, Diagne çöpüne 13 milyon Euro verip, 15 milyon Euro'ya Onyekuru'yu kaçırmak ağır eşekliktir, FFP falan kimse savunmaya geçmesin susun iki dakika adam olun.

Linnes; istekli ve iyi bir bek, hem sağ hem sol bek oynuyor ama Japonlar sevimlidir, başta AKP var Batı yerine Doğu'yu seçelim, yalakalık yapalım ayağına yediler.

Gelenlere bakalım;

Babel; BJK'nın artığı tek özelliği topu çekip şut atmak olan ancak 2. lig oyuncularının bile artık topu çekeceğinin bilmesi sebebiyle o özelliğini de kullanamayan yavaş ve geriye koşmayan vasat bir serseri.

Falcao; 3-5 tane akçomar taraftarın gazı ve baskısıyla, devamında AKP yandaşı zeka seviyesine göre parası ters orantılı bir yöneticinin şımarıklıklarıyla alınmak zorunda kalınan, futbol ömrü dolmuş, tek amacı para olan saçma bir adam.

Luyindama; Afrika'da kabile reyisi olacakken son an yanlışlıkla futbolcu olmuş, vasat birisi.

Marcao; neden futbolcu olduğunu kendisi de bilmiyordur, çünkü tesisatçı olacakken futbolcu olmuş.

Lemina; Karın kasında oluşan sürekli rahatsızlığı bilinerek kiralandı ve ilk 11 oynayacak diye güvenilerek alındı.

Seri ve Nzonzi; ikisi de iyi transfer ancak biris yavaş, diğeri stabil değil zaten kiralıklar yoruma gerek yok.

Rumen bebe iyi lafım yok niyeti iyi en azından.

Belhanda gibi vasat bir adam elden çıkarılmadı.

Kısaca takım çöp, FT'nin sistemi de yok, ikisi birleşince skandal oluşuyor.

Muslera ve Nzonzi takımı 0-0'a bağlıyor kaç maçtır.

Bir insan Muslera ve Nzonzi'yi neden eleştirir anlamam. Ayrıca Linnes ile AKP'nin ne alakası var. Linnes CHP Norveç Gençlik kolları başkanı falan mı ne yani ? Marjinal görünmek için saçma argümanlar kullanmaya gerek yok diye düşünüyorum.

Muslera ve Nzonzi sayesinde maclari 0-0 bitirebiliyoruz, yoksa onu bile beceremiyecegiz demis. Diger argumanlarinin yarisini ben de garip buldum. Diger yarisina ise katilabilirim.

Luyindama olmasa acaba PSG maçı kaç kaç olurdu veya fener maçı geçen sene geldiklerinde ortaya koydukları fark ciddiydi. Yalnız yazdıklarının çoğu absinthe içilip yazılmış gibi.

Bir insan Muslera ve Nzonzi'yi neden eleştirir anlamam. Ayrıca Linnes ile AKP'nin ne alakası var. Linnes CHP Norveç Gençlik kolları başkanı falan mı ne yani ? Marjinal görünmek için saçma argümanlar kullanmaya gerek yok diye düşünüyorum.

Orda ikisinin doğru düzgün oynayan isimler olduğunu onlar olmasa yenileceğimizi anlatmaya çalışmış sanırım.

Babel'e BJK artığı olarak bakmamak lazım. BJK'den direkt bize gelseydi bu tabir olurdu ama PL'de kendini ispatladı adam oynadığı oyunla , bitiremediği pozisyonlar biraz takımın pozisyona girememesinin oyuncular üstünde baskı yapmasında dolayı ama esas sorun Babel değil ama , Onyekuru'nun yerine aynı sisteme Babel'i adapte etmeye çalışmak. Diğer kenarda da çok hızlı gidemeyen bir isim Feghouli varken hele.

Sezon başı söylemiştim Babel tek forvet çıkmayacaksa her maç mutlaka Mor ya da Andone kanat olarak çıkmalı Feg ya da Babel'in yerine maçlara.

Luyindama
için söylenen başlı başına bir saçmalık. Takım gol atamıyor , en ağır Luyindama ve Marcao eleştiriliyor. Ligin en çok top uzaklaştıran stoperi , PSG maçında o değilde Maicon falan olsaydı ne konuşurduk kim bilir.

Marcao ise sporcu ruhlu bir adam değil , fiziğini çok bozdu sezon biter bitmez , yazın en ağır ben eleştirdim belkide. Mükemmel bir sol ayağı var , ama fiziğini ve zamanlamasını toplaması lazım ki bir miktar topladı.

Seri gene yanlış sistemin kurbanı , hızlı oynayan bir takımda vereceği tek toplar , mesela geçen seneki takımda hatta Garry'de gitmemiş olsaydı etkisini görürdük. Takımın kanatları ve on numarası bu kadar berbat oynarken Seri'yi başka başka işlerle bağdaştırmayın.

Ve bu arada sezon başından beri yatışta olan Feghouli'ye tek bir eleştiri bile yapmaman ilginç. Belhanda sakat , çene kırığıyla da olsa oynuyor , kupayı kazandırdı sene başında sonra felaketti tamam. Feghouli sakat falan da değil ama skandal oynuyor hiçbir üreticiliği yok fiziği düşüşte , sıfır eleştiri şu postta.

Üst Alt