SHÇEK ziyareti yapalım...!!! - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

SHÇEK ziyareti yapalım...!!!

Cevap: SHÇEK ziyareti yapalım...!!!

Plan nedir şu an ? Ben de gelmeye, yardımcı olmaya çalışırım. Arada sırada huzurevlerine gidiyorum, o insanları mutlu etmek paha biçilemez gerçekten.

Namık sen Bursa'dandın dimi. Ben diyorumki bu durum sadece İstanbulla sınırlı kalmasın mesela Bursadakiler toplanıp gidelim İstanbuldakilerde öyle yahut başka illerdekiler, bir İlle yapılmasın.

Ben İstanbul'dayım çoğunlukla ailem Bursa'da. Yine de Bursa'da da bu tip bir organizasyon yapılabilir çünkü Bursa'dan bir çok kişi var forumda. Abdullah Abi'nin önderliğinde Bursa'da da gidebiliriz.

Keza diğer iller için de geçerli bir durum. Eğer bu işi bir çok ilde yapabilirsek, güzel bir iş başarmış oluruz.

Bu durumda 2 il ön plana çıkıyor. İstanbul ve Bursa.

Bursa için gerekli izinleri ayarlayabilecek olan var mı?

Ben akabinde bağışları toplayacağım. Toplanan paranın yarısını İstanbul ekibine gönderirim.

Bu durumda 2 il ön plana çıkıyor. İstanbul ve Bursa.

Bursa için gerekli izinleri ayarlayabilecek olan var mı?

Ben akabinde bağışları toplayacağım. Toplanan paranın yarısını İstanbul ekibine gönderirim.

Ben Bursa için temaslara başlayacağım yarın...

Recep Altepe'nin Özel kaleminden yardım alabilirim...

Cuma'ya kadar haber verebilirim ağabey...

Ben de katılıcam. Nasıl yapıcaz. Banka hesabına para mı göndericez. Ben Kıbrıs'tayım. Bilgi verirmisiniz

Kesinleşmeden para toplamama taraftarıyım.

Sonrasında hem hesap hem de paypal bilgilerini yazacağım buraya...

Böyle bir konuyu nasıl görmedim bilmiyorum, Çocuk Esirgeme Kurumuna bu tarz yapılan ziyaretlere genel itibari ile izin verilmiyor. Verilmemesinin mantıklı bir sebebi var, çocuklar bu tarz organizasyonlarda kendilerini dışlanmış gibi hissediyor, organizasyon bittiğinde yanlız kalıyorlar. Bu onlar için bir yıkım ayrıca. Size tavsiyem, huzurevlerini ziyaret etmek daha mantıklı, onlar bu tarz ziyaretlere gerçekten muhtaç. (babam Sosyal Hizmetler İl Müdürü, çocukluğum yurt ve yuvalarda, arkadaşlarımla beraber geçti.) Para meselesine gelince, iyi niyetlisiniz, ama kesinlikle böyle birşey kabul edilmez, edilemez. Ordaki çocuklara dağıtmak için diyorsanız aşırı yanlış, kuruma katkı için diyorsanız, sosyal hizmetlerin ödeneği 25 milyon TL ve çocuklara harçlık veriliyor her ay, bayaa uygun bir harçlık. Eğer bağış yapmak istiyorsanız da bunu gizliden yapın. Dediğim gibi, huzurevleri gerçekten ilgiye muhtaç, bu tarz ziyaretleri oraya yapalım.

Bizde katılamasak bile kıtap olsun ne bıleyım defter olsun bıseyler gonderemezmıyız katılmamız sart mı?

Bizde katılamasak bile kıtap olsun ne bıleyım defter olsun bıseyler gonderemezmıyız katılmamız sart mı?

Sorun şu, hiçbir şeye ihtiyaçları yok arkadaşlar, benim demek istediğim, bu tarz ziyaretler çocukların psikolojisini bozduğu yönünde genel kanı var. Dediğim gibi, bence huzurevi ziyareti daha mantıklı.

Konu açılalı bir kaç ay olmuş, faaliyet planı ne durumda şu anda ? Ben de kesinlikle katılmak isterim. Maddi yardıma izin verilmez konusuna gelince, çok sıcak bakılmadığına ben de şahidim. Ancak örneğin biz üniversitedeyken bir proje yapmıştık bulunduğum ildeki SHÇEK ile, kütüphanesi yoktu yurdun kitap toplayıp/ satın alıp oldukça geniş bir kütüphane oluşturmuştuk. İlgili SHÇEK müdürünün yaklaşımına bakıyor bu durum biraz.

Bir an önce tarih kararlaştırıp ufak bir ekip neler yapılabileceğine dair bir ön ziyaret yapsak mı ?

Sorun şu, hiçbir şeye ihtiyaçları yok arkadaşlar, benim demek istediğim, bu tarz ziyaretler çocukların psikolojisini bozduğu yönünde genel kanı var. Dediğim gibi, bence huzurevi ziyareti daha mantıklı.

Bu boyutu kafamı kurcalayıp duruyordu.

Biz de ziyaret yapmayız, toplar para göndeririz. Olmaz mı?

Üst Alt