Sıfır Puan Almamızı Neye Bağlıyorsunuz? | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Sıfır Puan Almamızı Neye Bağlıyorsunuz?

Cevap: Sıfır Puan Almamızı Ne' ye Bağlıyorsunuz?

akilsiz futbol anlayisindan... daha hala defans nasil yapilir bilmiyoruz, elin adami 2 gunde ogreniyor

Sadece hücumu düşünüyoruz. Ama nasıl hücum edeceğimizi bilmiyoruz. Bir düzen yok.

Ünal Aysal'a.

Cimri ve pinti yönetim anlayışına.

Hedefimiz Avrupa diyip, takımına Anadolu takımlarından transfer yapanlara bağlıyorum.

Ne konuşsak boş.

Türk futbolu yönetenler yüzünden şudur;

300110_10150372178074870_9206934869_8038641_72543794_n.jpg

Takım tecrübesiz ve en önemlisi takımda hücum yapmayı bilen adam yok bu yüzden gol atamamamız gayet doğal..

"Galatasaray her yerde kendi oyununu oynar" mantığına bağlıyorum. yani maalesef hoca

Başıma birşey gelmeyecekse ;

Sistem ve Fatih Terim demek istiyorum.

:asd:

katiliyorum, zaten Fatih hoca cok iyi bir teknik direktor olmasina ragmen 7 yildir mi ne toplam Galatasarayda daha 1 defa CL de tur atlayamamistir, LUCE 2 sene calisti 2 defa da tur atlatti ozeti bu. Hala Avrupa da nasil oynacagini bilmiyor hocamiz..

Zaten Turk hocalar bu yuzden Avrupa da basarisiz sonuclar aliyorlar, bakiniz trabzon, fener, bursa, bjk (ertugrul saglam, senol gunes, aykut kocaman)

Dengesiz/Gereksiz hücüm oyunu

Gerektiğinde adam gibi geri çekilip iyi alan savunması yapıp kontra atak kovalamama

Yanlış oyuncu seçimleri

Basit gol yeme ve yakaladığımız pozisyonları atamamıza bağlıyorum ayrıca telaşlı ve aceleci oynuyoruz.Biraz daha sakin oynamamız lazım.

02-12 yılları arasında Galatasaray'ı avrupa seviyesinden uzak tutan yönetimlere.

Ünal Aysal'a.

Cimri ve pinti yönetim anlayışına.

Hedefimiz Avrupa diyip, takımına Anadolu takımlarından transfer yapanlara bağlıyorum.

Ne konuşsak boş.

Türk futbolu yönetenler yüzünden şudur;

300110_10150372178074870_9206934869_8038641_72543794_n.jpg

güldürdü ama düşündürdü :D

transferler konusunda Türkiye' de ki büyük klüplerin çoğunda bir tutarsızlık, amaçsız trasfer politikası var. kimisi gider miolar verip oyuncu getirir yıldız diye ittirir. kimisi Avrupa' da orta seviyenin bile altındaki futbolcuları alır deli gibi kontrat paraları verir. bizde bu sene için kendi ligimizden transferler ile bir şeyler becermeye çalıştık ama burda Fatih Hoca' nın transferleri olarak bakabiliriz. (iyi veya kötü demiyorum) sadece yönetim ile bitmiyor bu iş. Avrupa' nın normal seviye klüplerinde bile scouting sistemi var. adamlar scoutlarının önerdikleri futbolcuları hemen hemen gözü kapalı alıp takıma kazandırıyorlar. Bizde scouting olayı cok farklı anlaşılıyor. örneğin Hoca' nın yardımcısı x ülkeye futbolcu izlemeye gidiyor kaç defa izlemeye gidilen ülkeden futbolcu aldığımız görüldü. bir ekip kurulur bu insanlar dünyanın belirli ülkelerinde 1 yıl boyunca futbolcuları takip ederler. sene sonunda raporlarını teknik heyete sunarlar. izledikleri oyuncuların potansiyellerini, şu anki durumlarını, takımın futbol sistemine uygunluğu hakkında bilgi verilir. ondan sonra istenilenleri karşılayan elemanlar için eksiklikler giderilir sonra transferi yapılır. en göz önündeki örnekler olduğu için söylüyorum Kagawa, Hulk gibi oyuncular 2-3 aylık bir izlenim ile Avrupa futboluna kazandırılmış değil. keşke bu sene başı önce buna önem verilseydi en azından seneye yapılacak takviyeler farklı olabilirdi.

Forvete bitirici ve yaratıcı bi adam almamak. Sol bek sorunu (yani transfer yanlışı) ve tabiki sakin değil telaşlı oyun anlayışımız. Daha akıllı oynamalıyız cl de.

Hepsinden var gibi. "Motivasyon" şıkkı olarak da aşırı motivasyon(sabırlı olmama ve stres) söylenebilir.

Üst Alt