Sıfır ve İkinci El Araç Tavsiyeleri - Sayfa 112 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Bu fiyata araba alanlar en hafif tabirle sazandır. Almayın ki düşsün bu gerizekalı piyasa, absürt sistem
Piyasada sisme 30 40 bin tl fiyat var alanlar bir sene gecmeden kafayi tasa vurur sifir arac miktarlari cogalip piyasa araca doyduktan sonra otomobil piyasadi dip yapacaktir Bu fiyatlari goren arac sahipleri eski fiyata donmemek icin cabalayacaktir

Yil sonuna dogru arac kampanyalari birde otv indirimi gelirse ciddi sifir arac satisi olacagindan 2021 de hem ikinci el hem sifir arac piyasasi krize girecektir haliylr fiyatlar bir anda firladigi gibi dibide gorecektir bu fiyattan araba alan super zekalarimiz bir anda 30 40 bin kaybedince bakalim nasil bagiracaklar

Piyasada sisme 30 40 bin tl fiyat var alanlar bir sene gecmeden kafayi tasa vurur sifir arac miktarlari cogalip piyasa araca doyduktan sonra otomobil piyasadi dip yapacaktir Bu fiyatlari goren arac sahipleri eski fiyata donmemek icin cabalayacaktir

Yil sonuna dogru arac kampanyalari birde otv indirimi gelirse ciddi sifir arac satisi olacagindan 2021 de hem ikinci el hem sifir arac piyasasi krize girecektir haliylr fiyatlar bir anda firladigi gibi dibide gorecektir bu fiyattan araba alan super zekalarimiz bir anda 30 40 bin kaybedince bakalim nasil bagiracaklar
her sene birileri söylüyor bu yazdığını daha fiyatların düştüğünü gören olmadı

Hersene araçların üzerine 30-40 bin TL bindirmemi oluyor olmuyor
Araç fiyatları dolar euro kuruna bağlı ufak ufak artıyordu böyle bir durum hiç olmamıştı.
Ötv zammında ciddi artış olmuştu şehir efsanelerine inanma hep artıyor düşüş olmadı demek
yanlış bir yorum rasyonel bakarsan hangi malın üzerinde spekülatif bir baskı olursa o fiyat er geç geri gelir
ve o sektör krize girer 1 yıl önce otomobil sektörü batıyordu galeriler iflas açıklıyordu sıfır araç satılmıyordu.
Çabuk unutmuşsunuz o günleri ötv indirimi ile birlikte 61.000.-TL fiat egea 1.2 fiyat aldığımı biliyorum.

rahat ol bir sene sonra bende burdayım döviz 8-9 TL lere gitmez ise bu fiyatlar er geç geriye gelecektir.
2013 punto 100.000.-KM 90.000.-TL edermi fiat bu aracın sıfırını üretse satacağı fiyat 110.000.-TL
7 Senelik araçla sıfır fiyat aynı rakama gelmiş daha nereye gidecek kartala 100.000.-TL mi isteyecekler
tepe noktası budur bundan sonrası mecbur aşağı yönlüdür.

Son düzenleme:
Hersene araçların üzerine 30-40 bin TL bindirmemi oluyor olmuyor
Araç fiyatları dolar euro kuruna bağlı ufak ufak artıyordu böyle bir durum hiç olmamıştı.
Ötv zammında ciddi artış olmuştu şehir efsanelerine inanma hep artıyor düşüş olmadı demek
yanlış bir yorum rasyonel bakarsan hangi malın üzerinde spekülatif bir baskı olursa o fiyat er geç geri gelir
ve o sektör krize girer 1 yıl önce otomobil sektörü batıyordu galeriler iflas açıklıyordu sıfır araç satılmıyordu.
Çabuk unutmuşsunuz o günleri ötv indirimi ile birlikte 61.000.-TL fiat egea 1.2 fiyat aldığımı biliyorum.

rahat ol bir sene sonra bende burdayım döviz 8-9 TL lere gitmez ise bu fiyatlar er geç geriye gelecektir.
2013 punto 100.000.-KM 90.000.-TL edermi fiat bu aracın sıfırını üretse satacağı fiyat 110.000.-TL
7 Senelik araçla sıfır fiyat aynı rakama gelmiş daha nereye gidecek kartala 100.000.-TL mi isteyecekler
tepe noktası budur bundan sonrası mecbur aşağı yönlüdür.
Bu ülkede hiçbirşey in fiyatı düşmez en iyi ihtimal sabit kalır.. Yalnız dediğin bir hususa katılıyorum alıcılar aşırı örsedşğş için satıcılar da akıl almaz fiyatlar istiyor.. Misal birebir aynı araca 280 yazan da var 310 yazan da 280 olanlar bitince yeni ilan koyan lan benim araba 310 ediyormuş deyip oradan i la na veriyor bu şekilde yeni piyasa 310 oluyor bunu bilen fırsatçılar hemen 320 ye çekiyor fiyatı böyle saçma bir döngü var.. Buradan yukarısı olmaz deme bu ülkede herşey olur ocak sonu 8 ayda 80 bin karla araç sattım o zaman da bunlar en üst seviyeler deniyordu şu an üstüne 50 bin daha koydu temiz belki daha fazlası..

Baz fiyatlar düşüyor ama döviz etkisinden dolayı bu hissedilmiyor.

Yine de ÖTV indirimi dönemlerindeki fiyatlar ikinci el araç fiyatlarına eşit.

Şu an piyasanın sıkıntısı ikinci eldeki şişkinlik, dünyanın hiç bir yerinde böyle bir ikinci el pazarı yoktur muhtemelen.

Eğer düşünen olursa Peugeot 2008 / 2016 model 1.6 e-hdi classic edition var satılık. Malum ilan sitesinde de ilanı mevcut.

Şu an 2. el araba alan zarar eder. Mecbur düşecek bu fiyatlar. Sıfır araçların fiyatları düşmeye başlayınca düşecek. Acil ihtiyaç varsa sıfır araç alın en azından.

Fiyatların düşüceğini hiç sanmıyorum coronadan önce de artıyordu düşecek diye bekleniyordu corona çıktı artış hızlandı fiyatların sabit kalması bile bana uzak bir ihtimal geliyor.

Üst Alt