Sıfır ve İkinci El Araç Tavsiyeleri - Sayfa 113 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Hersene araçların üzerine 30-40 bin TL bindirmemi oluyor olmuyor
Araç fiyatları dolar euro kuruna bağlı ufak ufak artıyordu böyle bir durum hiç olmamıştı.
Ötv zammında ciddi artış olmuştu şehir efsanelerine inanma hep artıyor düşüş olmadı demek
yanlış bir yorum rasyonel bakarsan hangi malın üzerinde spekülatif bir baskı olursa o fiyat er geç geri gelir
ve o sektör krize girer 1 yıl önce otomobil sektörü batıyordu galeriler iflas açıklıyordu sıfır araç satılmıyordu.
Çabuk unutmuşsunuz o günleri ötv indirimi ile birlikte 61.000.-TL fiat egea 1.2 fiyat aldığımı biliyorum.

rahat ol bir sene sonra bende burdayım döviz 8-9 TL lere gitmez ise bu fiyatlar er geç geriye gelecektir.
2013 punto 100.000.-KM 90.000.-TL edermi fiat bu aracın sıfırını üretse satacağı fiyat 110.000.-TL
7 Senelik araçla sıfır fiyat aynı rakama gelmiş daha nereye gidecek kartala 100.000.-TL mi isteyecekler
tepe noktası budur bundan sonrası mecbur aşağı yönlüdür.
100 bine bir şey kalmamış. Seneye olur herhal.

Fiyatların düşüceğini hiç sanmıyorum coronadan önce de artıyordu düşecek diye bekleniyordu corona çıktı artış hızlandı fiyatların sabit kalması bile bana uzak bir ihtimal geliyor.

Korona öncesi de sıfır araç problemi vardı ama, bu yıl bir şeyler oldu Ocak ayında Nisana süre veriyorlardı sıfır araçlar için.

Korona sonrası iyice dağıldı piyasa.

Şu an hala sıfır araç sıkıntısı çok yüksek dolayısıyla ikinci elde fiyatı arz/talep belirler, şu an bu durumu yaşıyoruz. Çıktığı ülkedeki fiyatından daha pahalıya ikinci el satılıyor ülkede, bu ekonomik dengesizlik demektir.

Ev fiyatlarında da herkes artmaya devam eder diyordu, sayısız müteahhit battı son 2-3 yılda. Her piyasada çok şişme sonrası çöküş olur ha döviz artışı arabalarda bu etkiyi pasifize edebilir yine orası ayrı.

Korona öncesi de sıfır araç problemi vardı ama, bu yıl bir şeyler oldu Ocak ayında Nisana süre veriyorlardı sıfır araçlar için.

Korona sonrası iyice dağıldı piyasa.

Şu an hala sıfır araç sıkıntısı çok yüksek dolayısıyla ikinci elde fiyatı arz/talep belirler, şu an bu durumu yaşıyoruz. Çıktığı ülkedeki fiyatından daha pahalıya ikinci el satılıyor ülkede, bu ekonomik dengesizlik demektir.

Ev fiyatlarında da herkes artmaya devam eder diyordu, sayısız müteahhit battı son 2-3 yılda. Her piyasada çok şişme sonrası çöküş olur ha döviz artışı arabalarda bu etkiyi pasifize edebilir yine orası ayrı.

Olması gereken odur ama ben beklemiyorum düşüş.

Toyota fabrikasında çalışıyorum,Toyota aracı satın almak istersek eğer fabrikada üretilen modellere yaklaşık %10-15 personel indirimi uygulanıyor.
COROLLA 1.6 Flame X-Pack Multidrive S modeli
Tavsiye Edilen 2020 MY
Fiyatları (TL):190.400 aracın normal satış fiyatı.
Bize indirimli hali 166700 tlye geliyo.Sahibinden sitesindeki ilanlarda bu araçlara 200000-225000 arası rakamlar yazılıyor..0 araç piyasada olmadığından dolayı isteyen istediği fiyatı yazıyor ve piyasanın anasını ağlattılar.0 araçtan daha pahalıya 2.el araç satılan bi ülkede yaşıyoruz.2-3 ay araç beklemektense hemen alayım diye 30-40 bin fazla verip bu arabaları alan insanlar var akıl alır gibi değil.

Bu ülkede hiçbirşey in fiyatı düşmez en iyi ihtimal sabit kalır.. Yalnız dediğin bir hususa katılıyorum alıcılar aşırı örsedşğş için satıcılar da akıl almaz fiyatlar istiyor.. Misal birebir aynı araca 280 yazan da var 310 yazan da 280 olanlar bitince yeni ilan koyan lan benim araba 310 ediyormuş deyip oradan i la na veriyor bu şekilde yeni piyasa 310 oluyor bunu bilen fırsatçılar hemen 320 ye çekiyor fiyatı böyle saçma bir döngü var.. Buradan yukarısı olmaz deme bu ülkede herşey olur ocak sonu 8 ayda 80 bin karla araç sattım o zaman da bunlar en üst seviyeler deniyordu şu an üstüne 50 bin daha koydu temiz belki daha fazlası..
Neden evlerin fiyatları iki sene aşağı yönlü gitti ev fiyatlarıda bir ara aşırı şişmişti sonra geri geldi Ben zaten fiyatı düşecek demiyorum.Üzerindeki şişirme fiyat kalkacak diyorum eskisi gibi c segmente arabayı 40 bine alacağız demiyorum
Ama kıçı kırık 2013 puntoda 85 bin değil taş çatlasa 55 bin civarı bir araç bu aracı 85 bin den alanları ben kışın göreceğim.
tekrar eski seviyelerine döndüğünde direk zarar yazacak

Fiyatların düşüceğini hiç sanmıyorum coronadan önce de artıyordu düşecek diye bekleniyordu corona çıktı artış hızlandı fiyatların sabit kalması bile bana uzak bir ihtimal geliyor.
Ben bunu defalarca anlattım.Kredi faizleri 3,05 lere kadar çıktığında kimse araç almıyordu geçen sene bu zamanlardı araç firmaları araç üretmediler stokları bitirmek istediler Yıl sonu faiz indirimi üstüne ötv hurda indirimi derken millet araçlara saldırdı tüm stokları eritti 2020 ocakta zaten bu artış başladı nedenide stok sıkıntısıydı tam araç üretimine başlayacakken corona patlayınca fiyatlar bu absürt seviyelere döndü Bu fiyatlar sürdürülebilir asla değil

otomobil piyasası için senin ikinci el aracını satıp ikinci el araç alman hiç önemli değil katma değeri sıfır onlar sıfır araç satışlarına önem verirler Sıfır araçlar bollaştıkça göreceksiniz peugeot 208 gibi kıçı kırık arabayı 150 bine kitlemeyecekler normal fiyatı olan 110-120 bin bandına geri dönecek zamanla ikinci elde geriye gelip rayına oturcak.

Sıfırını 120 bine gören sıfır alırım ne alcam ikinci el diyecek şu anda da insanlar bunu diyor ama galeride araba olmadığı için ikinci el araç satanların eli kuvvetli galeride araç olursa o ikinci eldeki ölü soyucuların halini görücem

Toyota fabrikasında çalışıyorum,Toyota aracı satın almak istersek eğer fabrikada üretilen modellere yaklaşık %10-15 personel indirimi uygulanıyor.
COROLLA 1.6 Flame X-Pack Multidrive S modeli
Tavsiye Edilen 2020 MY
Fiyatları (TL):190.400 aracın normal satış fiyatı.
Bize indirimli hali 166700 tlye geliyo.Sahibinden sitesindeki ilanlarda bu araçlara 200000-225000 arası rakamlar yazılıyor..0 araç piyasada olmadığından dolayı isteyen istediği fiyatı yazıyor ve piyasanın anasını ağlattılar.0 araçtan daha pahalıya 2.el araç satılan bi ülkede yaşıyoruz.2-3 ay araç beklemektense hemen alayım diye 30-40 bin fazla verip bu arabaları alan insanlar var akıl alır gibi değil.
İşin asıl saçma yanı kasko bedeli aracın piyasa değerinden daha düşük hale geldi

Bu gün araç kasko değeri (tsb.org) ile arabam.com fiyat teklif listesine baktım güncel olarak.Neredeyse arada 9-10 bin TL fark var.Ben alırken kasko fiyatı neyse(bana göre gerçek değer) o fiyattan almıştım 6 ay önce ve arabam.comda fiyat değeri aynı idi,ancak şimdi böyle bir fark oluşmuş.Bu da aracın gerçek değerinden neredeyse%10 fazlası (ki bu rakam sahibinden.comda daha da yukarı çıkıyor). Araç alacak arkadaşlara yardımcı olması için paylaştım.Sifir araç eksikliği, üretimin aksaması, pandemi, faizlerin düşmesi, nüfus patlaması ile arz talep dengesinin bozulması gibi sebepleri arkadaşlar zaten yazmışlar.

Bugün T-Roc geldi sonunda.
Şu corona yüzünden 2 ay bekledim.
BMW 530 D Touringin siparişini de verdim.
3 hafta sürmez dediler, ben kaba hesap 1 ay diyorum.
Artık 3 sene BMW'ciyiz.

Gscimbom mobil

Üst Alt