Sıfır ve İkinci El Araç Tavsiyeleri - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Cevap: Sıfır Ve İkinci El Araç Tavsiyesi

Arkadaşım Fabia choice satıyor bana aslında. 10.000 peşin, ayda 1000 tl ile toplam 20.000'e. 2004 model. Kredi yok faiz yok. 97.000km de ve araba temiz. Metalik renk. Boya ve kaza yok.

Ne dersiniz?

Arkadaşım Fabia choice satıyor bana aslında. 10.000 peşin, ayda 1000 tl ile toplam 20.000'e. 2004 model. Kredi yok faiz yok. 97.000km de ve araba temiz. Metalik renk. Boya ve kaza yok.

Ne dersiniz?

Kaçırma. Hem arkadaşın olduğu için arabayı nasıl kullandığını bilirsin. Tanıdıktan araba almak her zaman iyidir. Fabiaların yakıtı da çok iyi.

Eyvallah. Biraz daha kırmya çalışacağım bakalım:)

Aslında Fiesta ya da Corsa düşünüyordum ama bu arabanın temiz olduğunu bildiğimden içim daha rahat olur.

Emre senin aran iyidir Citroen ile.

C4 beğendim. Exclusive paket almak istiyorum. Sıfır mümkünse. Az ihtimal de olsa 2.el de olur ama 15bin'i geçmemiş.

Test sürüşü yaptım. Yarı otomatik(MCP)-dizel ile. 1-2-3.viteslerde yığılma yapıyor hafifde olsa sarsıyor. Onun dışında beğendim. Bayii ile görüştüm 57bin istiyor (beyaz-opak boyalı full paket).

Ne diyorsun bu fiyat-araca ? Sıkıntı yaratır mı ? Malum Fransız ön yargısı... Babama danışmıyorum mesela bu konuda zamanında Peugueot 405SRI'dan çok çekti:)

Kapali kasa 2005 model temiz 1,3 corsa 12000 tl civarina bulabiliirsen eger 1000 tl. Verip arka tarafi actirirsin temiz temiz sehir icinde kullanirsin.Cok seri ve guclu.

Yeni C4 segmentinin en iyi aracı Golf ve Focus ile birlikte.

Test sürüşü yapmanı öneriyorum.

İç malzeme kalitesi, yol tutuş ve az yakma gibi başlıca çok iyi albenileri var.

Kabin içine hiç ses ve rüzgar da almıyor araç. :yenieek:

Üstte yazdım Emre izlenimlerimi. Test sürüşünü arkadaşın araçta yaptım. Confort+Plus paketinde bir MCP-Dizel ile. Oldukça beğendim. Eksi yanı şu idi, yarı otomatik MCP şanzuman 1-2-3.vites geçişlerinde yani belli bir devire kadar "yığılma" yapıyor. Öne doğru hafifte olsa belirgin bir şekilde atıyor sürücüyü. Bende şuan Focus Otomatik var. Onda öyle bir durum yok. Nadiren çok çok hafif ilk vites de yapıyor bunu.

C4 gözlemlediğim "+"'lar :

-Konfor 10/9

-Malzeme Kalitesi 10/8

- Tasarım 10/9

-Sürüş keyfi 10/7

-İvmelenme ve kontrol kabiliyeti 10/9

-Yalıtım 10/8

"-"'leri :

- Oto şanzumanın vites geçiş hissiyatı : 10/3

- Yığılma : 10/2

- Koltuk kalitesi : 10/5

Puan vermeden bir eksisi daha var. Navigasyonlu araç ya yok ya da çok gereksiz 2bin TL. Ancak o bölgede boşluk kalıyor ve görüntüsü kötü oluyor. F/P olarak iyi bir araç ancak daha uygun olabilirdi fiyatı. 57bin istiyorlar.

C segment ve dizel+otomatik her aracın fiyatı 55.000TL ve üstü o konuda yorum yapamam.

MCP şanzıman bana göre iyi ama nedense herkes 1 ve 2. vites geçişine takmış. Golf DSG gibi olmaz tabi ki. Navigasyon ise 200-300TL'ye elektronik bir marketten alıp takabilirsin.

O bölgeye tam uyumlu olmaz sanırım Emre. Bir de garanti dışı kalıyor elbette sorun değil. MCP şanzuman için yazılan 1 ve 2.vites deniliyor ancak ben test ettim 3.vitesde de hissettiriyor. Çok nüyük problem değil elbette. F/P olarak gayet iyi bir araç. Ancak 57 çok derken geçen sene bu donanım ile 51'e aldı insanlar. 1 yıl daha dolmadan 6bin üzerinde (yeni ÖTV ile birlikte) zam yaptı Citroen klasik "satılıyor dayayın fiyatı" mantığı.

Sanırım şu an tüm firmalar Eylül sonuna kadar ÖTV farkını almıyor. Bir de biraz bunaltarak 1-2.000TL daha indirim sağlayabilir veya aynı paraya bir iki fazla donanım ekletebilirsiniz araca. Bu biraz da müşterinin elinde oluyor.

Valla direttim. Ankara'daki diğer bayii ile görüştüm dün. Aynı fiyatı verdi. Gelin yardımcı olalım vs dedi. Bende kızdım böyle diyorsunuz fiyat aynı diyorsunuz diye. Yardımcı olacağım dedi. 55 bandında alınacak bir araç bence. Çünkü çok arttırmışlar 1 yıl dolmadan. İngiltere ve Almanya'daki bayii satış fiyatlarındaki kar üzerinden baktım bizdekiler epey kazanıyor yaklaşık 10bin tl kadar araç başına kemiksiz 55bin TL için diyorum bunu :)

2 hafta önce Citroen C4 HDİ SX aldım . Çok memnunum . 110 beygir 1.6 motor dizel. Tam bir yakıt cimrisi . Yakıyor diyemez resmen kokluyor :)

Peder tam olarak şu arabaya bakıyor ;

Citroen DS4 1.6 e-HDi DSport MCP..

Ben Citroen alana kadar i30 full+full alırım.

Citroen DS4 ile i30 gibi bir aracı kıyaslamak bence yanlış olacaktır. Kalite-yalıtım-güvenlik ve tasarım olarak bile.

Ayrıca, yol tutuşu olarak en iyi araç kendi sınıfında. Bunlar gerçekler. MCP şanzumanın da avantajları var elbette.

şaşırmanızın nedeni önce ki arabanızın motoruna bağlı olabilir :)

Yoo alakası yok önceden Passat vardı 2008 model . 2.0 motordu ama bunun kadar seri olamıyor. Konfor olarak harika passat ama Citroen de ondan aşağı kalır yanı yok içeri bir tane motor sesi bile gelmiyor dizel olmasına rağmen gittiğini anlamıyorum bir bakmışım şehir içi 80 olmuş araç diyorum ne oluyor :)

Üst Alt