Sigaraya Zam Geldi – Yeni Sigara Fiyatları ve Fiyat Listesi - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Sigaraya Zam Geldi – Yeni Sigara Fiyatları ve Fiyat Listesi

Cevap: Sigaraya Zam Geldi – Yeni Sigara Fiyatları ve Fiyat Listesi

Almanya'da var Fransa da var. Onlar da kucuk ulke degiller. Almanya'da Turkiye'ye gøre cok gelismis bir sosyal sistem var Fransa'da da var. Ya zaten Turkiye'ye kakalanmak istenen sistem bu. Yaptirtirlar sana nukleer santrali. Buna bir guzel para verirsin. Ruslara gider paran. Ve belirli bir kullanim ømru var. Yaptirmasan gene gider. Iki sekilde de sømururler.

Temiz enerjiye yønlenmisler yønlen ona. Turkiye'de dalga mi yok ruzgar mi yok gunes mi yok. Hep birlikte gørecegiz bir de bu temiz enerji populer olacak sonra onlara para gidecek. Kala kala tek Fransa kaldi.

Ekstra Avrupa'da da sosyal devleti yikmak istiyorlar ve bu dogru degil. Sosyal devlet herseydir. Anadir babadir guvencedir sahipsizlerin sahibidir. Bunu da yikmaya calisiyorlar Avrupa'da. Danimarka mesala tuttular orda gøcmenleri ørnek verdiler dedilerki fazla vergi veriyorsunuz calismayanlar var iste bunlar yararlaniyor bla bla bu Rasmussenler zamaninda.

Fakat onun arkasinda øyle bir plan varki tum sosyal sistemi kiracak seyler var. O dususler falan sonra øyle bir noktaya gelirki sosyal devlet parcalanir tamamen sonunda. Almanya'da Avrupa'da niye binlerce isci memur sokaklara døkuluyor. Sebebi bu. Yani Avrupa'daki bu egilim de ørnek alinacak dogru bir egilim degil. Bana sana burdaki kimseye faydasi olmaz o tarz bir sistemin. Bir avuc insana faydasi olur o sistemin.

Turkiye'de iste bunu kolayca yapiyorlar. Øzellestirme øzellestirme haklari genisletmeme ( ki ne kadar yipranirsa yiprasin mesala bu konuda AB kriterlerini halen getiremedi Turkiye is ve is sagligi calisma kosullari cevre vs. vs. de ve bu noktada da az caba gøsteriyor ) Bos yere son yillarda o kadar Avrupali døkulmuyor sokaklara. Nankør falan degiller yani devlet onu yapmis bunu yapmis daha ne istiyorlar falan gibi bir durum yok.

Hak kazanilir. Niye bu durumda. Zamaninda mucadeleler varmis isci sinifi mucadelesi Sovyet tehdidi vardi ( daha cok ideolojik ) o sirada sosyal devlet cok fazla guclendi.

Dedigim gibi sosyal devlet kimsesizlerin kimsesidir. Bunun en ønemli yapilma kosullarindan biri de vergi.

Istanbul'da birisi anlatmisti. Garip bir vergi sistemi var. Mesala vergi diliminden kacmak icin iki sirket kuruyor. Birisi oldugunda cunku vergi yuksek dilime girecek hemen cøzum buluyorlar. Antalya'daki falan otellerin cogu kara para aklama ile mesgulmus. Birsey diyecegim yanlis anlasilacak. Avusturya'da simdi yasa varmis. Ilk is kuruyorsun bir yil mi ne vergi vermiyorsun ya da Belcika da olabilir emin degilim. Turkler tutuyor sirketler hep kapanip bir yil sonra baskasinin ustune geciyor. Tabi devlet arastiriyor ve buluyor. Biraz da insanin icinde olacak. Søzde milliyetcilikten gecilmez pasazadelere sorsan. Kuyumcusu da kaciriyor bakkali da kaciriyor cunku cogu fis bile vermiyor bunlarin ustune gidilmeli. Bir denetleme ile birkac ceza falan zaten o kulaktan kulaga yayilir. Bunlar zorlanmali ilk basta. Bunlar zorlanmadan arabaya zam ickiye zam elektrige zam zaten dikkat edin en cok kullanilan seyler bunlar. Bunlar olmazsa olmuyor iste.

Amerika falan degilsiniz ki Amerika bile en buyuk 3. dunya ulkesi aslinda. O teknoloji falan yok serbest piyasada falan cøzulsun tamamiyla her is. Birakiniz gecsinler birakiniz ezsinler falan sistemi gelir. Liberalizm yok øzellestirme falan Turkiye'de mashallah hep yabancilara satiyor. Geliyor satin aliyor iscisini calistiriyor enerji ve vergi indiriminden faydalaniyor paralari kazaniyor ve o paralari da tekrar kendi ulkesine aktariyor. Bu sistemden fayda falan gelmez kimseye.

Bankalari karsilastirin mesala. Turkiye'de yabanci sermaye cok fazla banka uzerinde. Øzellestiriyorsan da duzgun øzellestir yabanciya kolay kolay satma. Vergi sistemini falan da duzelt. Bir de Allah rizasi icin ben utaniyorum ve cok uzuluyorum su asgari ucrete cøzum bir cøzum bulsunlar. Su isciler haklari genisletilsin. 12-13 saat sendika yok mesai ucreti yok vs. vs. bunlara daha fazla øzen gøsterilsin.

Bunlar duzelsin zaten o kadar dolayli vergiye de gerek kalmaz. Dolayli vergi arttirimi ya da temel kullanilan seylerdeki vergi arttirimi gene en cok fakir insanlari etkiler.

O iş mantalite meselesi Selen. Aynı konunun fake olanında benzer birşey yazmıştım. Vergi bilincini gelecek nesile aşılayacaksın çünkü bizden geçmiş. Dunyada gelişmiş ülkelerde olan şey bu ama bizde söyleyince hayalperest oluyorsun. Çünkü sistemin çarpıklığından yakınanların birçoğu dahi muhafazakar davranarak sisteme elletmiyorlar. Biz Turk halkı olarak aşırı muhafazakarız. Değişime açık falan değiliz. Değişime açık olanlar da sistemin dışında kalıp sonradan değişmesi halinde ilk ben girerim ümidiyle yaşayanlar. Yoksa TR'e faydalı 100lerce vergi sistemi gelir ama yeni nesillere bilinç vermezsen uygularım demek aşırı iyi niyete(saflığa) kaçar. 100 yıllık plan yapacaksın da öyle bir adam yok. Yaparım diyen yalan söyler inanmam artık çocuk değiliz şükür. :)

Özelleştirme'den niye çekiniyorsunuz ki...

Çalışmayan iş yapmayan kurum bu sayede çalışıyor...

Telekom satıldı dediniz kiralık çıktı...

İdo komple satıldı dediler 15 yıl işletme hakkı çıktı...

Devlet'de hantallık olmamalı...

Eğer işleyiş hızlanacaksa Özelleştirme hiç bir zaman sorun değildir...

İstisnaları ayırırım ama ben memur olupda iş yapan adam görmedim desem alınan olmasın ben kendisine denk gelmemişimdir.

bu vergi felan ne yahu zengine zaten dokunmaz bi şekilde aklıyor bilmem ne yapıyor cuzi şekilde kurtulup servetini dahada katlıyor olan alt kesime olur her zaman ki oluyorda işte

illa ülkenin gerçeklerini konuşucaksak buyrun

asgari ücret alan bi vatandaşın evlenip ev bark kurup geçinmesi mümkün mü?zaruri ihtiyaclarını karşılaması bile çok güç

ama oysa bir milletvekilinin bir mesleği olduğu halde bile meclise seçilip o koltuğa oturmasına ayda 8 bin lira para veriyoruz.

peki kimse soruyor mu bu adamlar aylık 8 bin liralık ne yapıyor diye?? ki onları da yine biz seçiyoruz??

bi yanda 650 lira bi yanda 8 bin lira en basitinden bakıcak olursak ??

bu nasıl bir dengesizlik??

emek iş gücünün felan ülkemizde zaten hiç bi kıymeti yok yıllardır bu böyle

eskiden almancılar gelirdi tatile her giden altında mercedesle dönerdi mesala :) ulan ben hep merak ederdim bunlar orda ne iş yapıyor acaba diye

Yahu vergi dairelerinde yahut telekom sıralarında ayakları çürümüş bir vatandaş olarak konuşuyorum...

Telekom'da 10 yıl öncesine kadar telefon kaydı yaptıramak üçgün sürüyordu niye...?

Keyfi gelecekte beyfendi/hanımefendi'lerin öyle...

Bir imza için adamın çayının bitmesini bekledim...

Geçtim yandaşını zartını zurtunu...

Şaka gibi özelleştirme yapıyorlar Tekeli 200 milyon a sattılar daha sonra alan adam 2 milyar dolara sattı bir çok fabrika da aynı şekilde şimdi gözlerini hastane bahçelerine metrobüslere diktiler özelleştirme yapıyorlar başka ülkelerde borç azaltır bizde arttırıyor

Dünyanın hiçiryerinde borcu azalan ülke olamaz. Sistem borç üzerine dayalı(Tr değil global sistem) Her ülke para bastığında Merkez Bankasına borç yazar. Bankalar borç esasıyla yaşar. 100 Tl mevduatı olan banka 90Tl kredi verebilir daha sonra sattığı paranın zorunlu karşılık olan kısmını tutup aldığı geri ödeme ile kabataslak 80-70-60 vs diye gider. Yani reel 100 tl bir anda sanal olarak 1000Tl'e yakın bir rakam olur.Ortada olmayan parayı millete kullandıra kullandıra çıkıyor krizler. Global kriz üretim azlığından falan mı çıktı zannediyoruz yoksa? Tüm dünya karşılığı olmayan parayı birilerine sattı. Yanılmıyorsam ABD borç tavanı 15 trilyon dolara yakın bir rakam. Ha bu sistemin sahibi yok,(bence siyonizm) ve amaçları herkesi köle haline getirmek. Biz farklı bişey uygulayabilirmiyiz? Hayır, gülerler :)

Yahu vergi dairelerinde yahut telekom sıralarında ayakları çürümüş bir vatandaş olarak konuşuyorum...

Telekom'da 10 yıl öncesine kadar telefon kaydı yaptıramak üçgün sürüyordu niye...?

Keyfi gelecekte beyfendi/hanımefendi'lerin öyle...

Bir imza için adamın çayının bitmesini bekledim...

Geçtim yandaşını zartını zurtunu...

Ben öğrenci olduğum halde sırf askerlik şubesindeki sivil memur mesaisi bittiğinde benim işlemimi halletmediği için haftasonunu alıkoyularak geçirdim.

Amerikadan 3 günde gelen postam, postacının keyfi yüzünden istanbul-sakarya 10-15 günde geldi.(defalarca)

Danimarka'ya 70 milyon nüfusu verelimde baksın bakim o fiyatlarla Selen hanım...;)

Bakalim. Almanya'ya bakalim Fransa'ya bakalim hatta ekonomik krizde olmasina ragmen Italya'ya bakalim. Haklarina bakalim sosyal devlet anlayislarina. Yani su vergi sistemini savunuyorsan Alemdar sana zaten birsey demem. Bu haksizligi savunuyorsan diyecek birsey yok.

O zaman surekli 3. dunya ulkesi olarak kalmaya mahkumsun zaten. Hep ise gelen seyler ørnek alinip ise gelmeyen seyler ørnek alinmayip bu sefer adi Ankara kritlerleri konulursa.

Bak halen o ulkelere gidenlerin cogu dønmuyor.

Ne olur Danimarka 70 milyon olsa. Almanya olur. Fransa gibi bir sey olur. Turkiye gibi olmayacagindan eminim ki o kucuk mucuk dediginiz Isvec falan sistemi her zaman dunyada ørnek gøsterilir. Hos ben cogu noktada o sistemlerin bile haksizligina karsiyim.

Haksizlik var bazi yerlerde onlari bile savunuyorsun ya pes Alemdar. ( Abraham beni andi herhalde :)

Dünyanın hiçiryerinde borcu azalan ülke olamaz. Sistem borç üzerine dayalı(Tr değil global sistem) Her ülke para bastığında Merkez Bankasına borç yazar. Bankalar borç esasıyla yaşar. 100 Tl mevduatı olan banka 90Tl kredi verebilir daha sonra sattığı paranın zorunlu karşılık olan kısmını tutup aldığı geri ödeme ile kabataslak 80-70-60 vs diye gider. Yani reel 100 tl bir anda sanal olarak 1000Tl'e yakın bir rakam olur.Ortada olmayan parayı millete kullandıra kullandıra çıkıyor krizler. Global kriz üretim azlığından falan mı çıktı zannediyoruz yoksa? Tüm dünya karşılığı olmayan parayı birilerine sattı. Yanılmıyorsam ABD borç tavanı 15 trilyon dolara yakın bir rakam. Ha bu sistemin sahibi yok,(bence siyonizm) ve amaçları herkesi köle haline getirmek. Biz farklı bişey uygulayabilirmiyiz? Hayır, gülerler :)

Eğer üreten bir ekonomin olursa dışa bağımlı olmazsan krizden daha az etkilenmezmisin ? Türkiye tamamen dışa bağımlı olduğu için ithalata dayalı olduğu için 2009 daki krizden EN FAZLA etkilenen ülke oldu ben o yıllar %14 ten daha fazla küçülen bir ekonomi görmedim büyüyorsun büyürken borcunda rekor biçimde artıyor Yunanistan da aynı Arjantinde,Özelleştirme yapılır yapılmaz demiyorum ama bu kadar ucuza satılmaz kar eder etmez kar eden kurumlarda satılıyor Kim ne derse desin gelecekte veya yakın zamanda bizde borçlarımızı ödeyemiyoruz diye Yunanistan gibi iflas bayranı çekme eşiğine geleceğiz 8 yılda 75 milyar dolar cari açık yapılmaz

Alacaklari ne kadar o devletlerin ? Alacak verecek hesabi da yapmak gerekir. Norvec kasasinda cok para var. Ulkede bir felaket olursa falan diye ayirdiklari. Yani bakalim alacak ve vereceklerine Almanya'sinin Fransa'sinin. Zaten orda bile tablo ortaya cikar cogu 3. dunya ulkesinden cok fazla alacaklari oldugu ve onlari iyice batakliga surukledikleri.

Turkiye'de kriz oldu iyi hatirliyorum Berlin'de bir tane bankaci vardi. Iste konu ekonomik krize geldi. Anlatmisti Turkiye batmaz batirmazlar fakat cok da cikartmazlar. Cunku Turkiye'nin Deutsche Banka bilmem ne kadar borcu var Deutsche Bank Avrupa ekonomisinden bilmem ne oranina sahip Turkiye'den gelemeyecek para suna sebep olur sonra o bankadaki gerileme suna sebep olur vs. vs.

Zaten dedigim gibi borc ve alacaklarina da bakmak lazim devletlerin. Ve denge ibre ne tarafta Turkiye'de de ne tarafta diye.

Eğer üreten bir ekonomin olursa dışa bağımlı olmazsan krizden daha az etkilenmezmisin ? Türkiye tamamen dışa bağımlı olduğu için ithalata dayalı olduğu için 2009 daki krizden EN FAZLA etkilenen ülke oldu ben o yıllar %14 ten daha fazla küçülen bir ekonomi görmedim büyüyorsun büyürken borcunda rekor biçimde artıyor Yunanistan da aynı Arjantinde,Özelleştirme yapılır yapılmaz demiyorum ama bu kadar ucuza satılmaz kar eder etmez kar eden kurumlarda satılıyor Kim ne derse desin gelecekte veya yakın zamanda bizde borçlarımızı ödeyemiyoruz diye Yunanistan gibi iflas bayranı çekme eşiğine geleceğiz 8 yılda 75 milyar dolar cari açık yapılmaz

Ne üretmeyi düşünüyorsun ki? Sanayi biteli çok oldu hacı. Kaldı ki dediğine kıyasla üreten ekonomimiz var fakat senin deyimini tersine çevireyim. Enerjide dışa bağımlı olduktan sonra 1 kuruşa araç mal edip 1 milyar kuruşa satsan ne yazar ki?

Onuda geçtim devlet eliyle herşeyiyle sıfırdan birşeyler (mesela; uçak, araba,silah) üretilip ihraç edilse bugün herşeye karşı çıkanlar neye karşı çıkıyorsa o günde ona karşı çıkarlar. (baştaki hükümetin rengi farketmeksizin) Hatta ileri gidip devlete komünist derler :D

Alacaklari ne kadar o devletlerin ? Alacak verecek hesabi da yapmak gerekir. Norvec kasasinda cok para var. Ulkede bir felaket olursa falan diye ayirdiklari. Yani bakalim alacak ve vereceklerine Almanya'sinin Fransa'sinin. Zaten orda bile tablo ortaya cikar cogu 3. dunya ulkesinden cok fazla alacaklari oldugu ve onlari iyice batakliga surukledikleri.

Turkiye'de kriz oldu iyi hatirliyorum Berlin'de bir tane bankaci vardi. Iste konu ekonomik krize geldi. Anlatmisti Turkiye batmaz batirmazlar fakat cok da cikartmazlar. Cunku Turkiye'nin Deutsche Banka bilmem ne kadar borcu var Deutsche Bank Avrupa ekonomisinden bilmem ne oranina sahip Turkiye'den gelemeyecek para suna sebep olur sonra o bankadaki gerileme suna sebep olur vs. vs.

Zaten dedigim gibi borc ve alacaklarina da bakmak lazim devletlerin. Ve denge ibre ne tarafta Turkiye'de de ne tarafta diye.

Dünyanın her ülkesinde ibre terste. Senin devlet diye saydığın ama aslen Avrupanın ağzına tıka tıka doyurduğu prenslikler hariç.

Neyse ne konu çok dağılmış suçlu olmadan evvel sigara 100 lira olsa ne yazar ben bırakamadıktan sonra der ve kaçarım. Bol muhabbetler iyi geceler renkdashes. :)

Ortada para var fakat cogu ulkede ibre terste ilginc birsey olsa gerek. Buyuk bir celiski :) nasil oluyor anlamiyorum da her neyse.

Ya arka sayfada birisi simdi dønup erindigimden isme bakmak istemiyorum øzetlemis aslinda. Yazmis ya 650 TL yuhhhhhhhh. Ben baska da birsey demiyorum. Memurlar 1300-1400 falan. Sistem nasil gelirse øyle isler. Su savunmalar Turkiye degismez falan ki uretim sinirli bunu herkes biliyor ne demek o zaman gucleniyoruz merkez ulkelere katiliyoruz kocaman bir yalan.

Danimarka'da siyasal bilimler fakültesinde mi okuyorsun ya da mezun musun? Yoksa direk politikayla mı içli dışlısın Selen? Bir de bu enerjiyi nerden buluyorsun? Buradaki RedBull, Burn falan alayı tırt. Orada farklı bir içecek, yiyecek falan mı var? İsveç'te, Norveç'te ayak üstü marketlere göz gezdirmiştim gerçi, belki kör anıma denk gelmiştir..

Son bir sey ekleyim de herkese iyi geceler. Hollanda kucuk falan da 40.000 kisi istiyor IT icin. Ve bunun yarisini Turkiye'den alacak. Øyle iste gelir alir gider ve urettigi seyleri de satacak pazari bulur. Diger taraftan da YØK baskani aciklama yapar bazi sayisal bølumleri kapatacagiz diye ki bunlarin icin de ønemli bølumler de var. Eeee fizikciye kimyaciya is alani yaratamayip ne oldugunu ve ne ølctugunu halen anlayamadigim bir sinavla memur olmaya zorlarsan tabi hepsi issiz gezer. Fizikciler ve kimyacilar falan saksida yetisiyor ya. Bu gidisle Tunus gibi olur zaten. 800.000 universite mezunu memur olmak icin sinava giriyor ve bu sayi bøyle giderse eminim bir kac yil icinde 1 milyonlari asar 1.5 milyonlara gelir ve halen de universite aciliyor. Binlerce universiteli issizle dolar ortalik. Planlama vs. vs. hepsi ortada zaten.

Neyse herkese iyi geceler. Tartis tartis sonuc da yok.

Edit: Tarik, nescafe enerjisi var. Tavsiye ederim :) Sosyoloji ( tarihsel gibi gibi ) de zaten benim de pilim bitti. Bundan sonra umarim yapabilirim birseyler yazip kacacagim yoksa geri dønusu zor oluyor :)

726620111018022305315.jpg

veznede görevli bir devlet bankası memuru, karşısında müşterileri olmasına rağmen bilgisayar ekranında okey oynadığı görülüyor.

Üstelik işlem yaptırmak için bekleyenlerin çoğu da yaşlı vatandaşlardan oluşuyor..

Vatandaş ise saatlerini bankada geçirmek zorunda kalıyor.

gelde özelleştirme...:mad:

Sayın başbakan eşşeğii saglam kazığa baglamak gerek dediii ...

Anlayamadıgım sey burada eşşşekk kim oluyor???

Danimarka'da siyasal bilimler fakültesinde mi okuyorsun ya da mezun musun? Yoksa direk politikayla mı içli dışlısın Selen? Bir de bu enerjiyi nerden buluyorsun? Buradaki RedBull, Burn falan alayı tırt. Orada farklı bir içecek, yiyecek falan mı var? İsveç'te, Norveç'te ayak üstü marketlere göz gezdirmiştim gerçi, belki kör anıma denk gelmiştir..

Harbi la her konuda milyonlarca Selen olsen paragrafı goruyorum yardırışlarda

Üst Alt