Şike Soruşturması | Şike Tescillendi, Yargı Affetti!


Cevap: Şike Soruşturması | Şike Tescillendi (Yeni konu)ilk sayfareklam_alani.jpg
 
Cevap: Şike Soruşturması | Şike Tescillendi (Yeni konu)tahlıye halinde oldukları için ve onem sırası yüzünden ve yargıtay ın gorev yogunlugu yuzunden yargıtay sureci 2 yılı bulabılırmıs hatta gecebilirmiş bile . uefa 2 yıl bekleyecek mi acaba . he bırde yargıtay kararları onarsa Avrupa ınsan hakları mahkemesıne gıdecegız dıyorlar yanı yıne "daha durun hersey bitmedi sucsuzlugumuzu kanıtlayabılırız " diyorlar . biz mi salağız bunlar mı cok zeki ?
 
Cevap: Şike Soruşturması | Şike Tescillendi (Yeni konu)O değil de transferler ne olacak? (Bu mesajla şike soruşturmasının, transfer nöbetindeki ihlallerine gerekli cevabı vermiş bulunuyorum.)
 
Cevap: Şike Soruşturması | Şike Tescillendi (Yeni konu)Aziz Yıldırım : Dar ağacında olsam bile son sözüm,ne olur kupamızı Sadri Şener'e vermeyin! :asd:
 
Cevap: Şike Soruşturması | Şike Tescillendi (Yeni konu)Bildiğim kadarıyla fenerbahçe itiraz ettiği takdirdede yargıtay ceza genel kuruluna gidiyorBu noktadan sonra yargıtayın hükümleri onamama olasılığı %10, hele yargıtay onadıktan sonra, yargıtay ceza üst kurulunun kararı bozma olasılığı ise %1.Savcı mütaalasını verdiğinde, hakim amca %90 bu mütaalaya uyacak dedik. O zaman Fb'liler hakimin ceza vermeyeceğini ümid ettiler, buradaki karamsar tipler de hakimin savcı mütaalasına uymayacağı görüşüneydiler. Hakim beklenildiği gibi savcı mütaalasına uydu ve cezayı kesti.Aynı şekilde yargıtay da %90 ihtimalle hükümleri onayacak. Fb usülen itiraz edecek tabi ama Y.C.üst kurulu da onayacak cezaları. Hatta Fb üstüne avr. insan hakları mahkemesine falan bile gidebilir ama boşa yani...'UEFA bugüne kadar ceza verseydi verirdi' muhabbetini yapmaya gerek yok. UEFA bugüne kadar hiç bir karar vermedi ki zaten, çünkü ellerinde somut hukuki bir veri yoktu. İddalara bakarak Fb'yi men mi etselerdi yani? Unutmayalım ki geçen sene bile Fb'yi CL'den men eden MAA federasyonuydu, UEFA değil. Ancak şimdi UEFA'nın eli hukuken güçlenmiş oldu. Ellerinde artık somut bir hukuki veri var. UEFA'nın yada Fifa'nın her neyse, yaptırımları bu noktadan sonra başlar.Yazı gereksiz uzun oldu ama kısacası bu iş bitti. En başa döndük yine. Ya Fb bir kaç lig birden küme düşürülüp hatırı sayılır bir süre avrupadan men edilecek, ya da FIFA TFF'yi görevden mi alır yoksa Türkiye'yi komple men mi eder orasını bilemem.
 
Cevap: Şike Soruşturması | Şike Tescillendi (Yeni konu)Bu noktadan sonra yargıtayın hükümleri onamama olasılığı %10, hele yargıtay onadıktan sonra, yargıtay ceza üst kurulunun kararı bozma olasılığı ise %1.Savcı mütaalasını verdiğinde, hakim amca %90 bu mütaalaya uyacak dedik. O zaman Fb'liler hakimin ceza vermeyeceğini ümid ettiler, buradaki karamsar tipler de hakimin savcı mütaalasına uymayacağı görüşüneydiler. Hakim beklenildiği gibi savcı mütaalasına uydu ve cezayı kesti.Aynı şekilde yargıtay da %90 ihtimalle hükümleri onayacak. Fb usülen itiraz edecek tabi ama Y.C.üst kurulu da onayacak cezaları. Hatta Fb üstüne avr. insan hakları mahkemesine falan bile gidebilir ama boşa yani...'UEFA bugüne kadar ceza verseydi verirdi' muhabbetini yapmaya gerek yok. UEFA bugüne kadar hiç bir karar vermedi ki zaten, çünkü ellerinde somut hukuki veri yok. İddalara bakarak Fb'yi men mi etselerdi yani? Unutmayalım ki geçen sene Fb'yi CL'den men eden MAA federasyonuydu, UEFA değil. Ancak şimdi UEFA'nın eli hukuken güçlenmiş oldu. Ellerinde artık somut bir hukuki veri var. UEFA'nın yada Fifa'nın her neyse, yaptırımları bu noktadan sonra başlar.Yazı gereksiz uzun oldu ama kısacası bu iş bitti. En başa döndük yine. Ya Fb bir kaç lig birden küme düşürülüp hatırı sayılır bir süre avrupadan men edilecek, ya da FIFA TFF'yi görevden mi alır yoksa Türkiye'yi komple men mi eder orasını bilemem.Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı itiraz etti

Yargıtay 9. Ceza Dairesi’nin kararına, Pınar Selek’ in avukatlarının istemi üzerine Yargıtay Başsavcılığı’nca itiraz edildi. Bu itiraz üzerine dosya şimdi Yargıtay Ceza Genel Kurulu’nda incelenecek. Ceza Genel Kurulu’nun vereceği karar bağlayıcı olacak. Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı’nın itiraz dilekçesinde, Abdülmecit Öztürk’ün savcılık önünde önce polis ifadesini kabul etmeyip, ifadesi tamamlanıp dışarı çıkarıldıktan sonra dışarıda karar değiştirmesi üzerine tekrar ek ifadesinin alındığı, bu ifadesinde eylemi Pınar’la birlikte gerçekleştirdiklerini söylediği, sanık Öztürk’ün bu şekildeki ifadelerinin yan delillerle desteklenmedikçe bir ikrar olarak kabul edilemeyeceği, patlamanın da bir bomba patlaması olup olmadığının maddi bulgularla ve bilimsel olarak kanıtlanamadığı, olay yerine ilk giden bomba imha uzmanlarının tutanaklarında ve raporlarında bombaya dair bir bulguya rastlanılmadığının belirtildiği, dosya içerisinde bu ve buna benzer çok sayıda değerlendirme ve bilirkişi raporlarının bulunduğu, bütün bu raporlar göz önüne alındığında patlamanın nedeninin tam olarak tespit edilemediği, bu nedenle yerel mahkemenin beraat kararının yerinde ve doğru olduğu belirtilerek Yargıtay 9. Ceza Dairesi’nin bozma kararının kaldırılması istenildi.Alican Bozok bir önceki konuda avukatların itirazı üzerine gitmediğini söylemişti ama böyle bir olay var örneğin.
 
Cevap: Şike Soruşturması | Şike Tescillendi (Yeni konu)Spor sitelerinde konuyla alakalı harika yorumlar geliyor yahu. :asd: Buyrun onlardan biri : Şikeci takımı tutacağıma,çişimi tutarım daha iyi. :asd:
 
Cevap: Şike Soruşturması | Şike Tescillendi (Yeni konu)Sadri Sener: "Biz beraat ettigimize, F.Bahceliler de hukum giydigine gore, artik sampiyonluk kupamizi almamiz lazim.. TFF'ye basvuracagiz.."
 

ip kamera canlı yayın | Tv Hosting | Trabzon Haber | Barkodlu Satış Programı | Samsun Haber | İsviçre Haber

Üst Alt