# Sinan Bolat - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

# Sinan Bolat

Cevap: # Sinan Bolat

6 yabanci kontenjaninin birini kaleye feda etmektense bu yastaki kaleciye, üstelik avrupada olmadigimiz bir yil sans vermek çok mantikli, seneyede yabanci kaleci alirsin sinan tutmazsa, ama bir tutarsa 10 küsür yil kontenjanda birini kaleye kullanmak zorunda kalmazsin.

Esasinda gecen sene olsa Sinan i gozum kapali takimda isterdim. Ama o kadar dibe vurduk ki gecen sene bu sene artik yeni temiz bir sayfa basliyo unal baskanla herseyin mukemmel olmasi gerek bu takimin kendine guvenini kazanip tekrar galatasaray ruhunu yakalayabilmesi icin. Sinan biraz kumar. ama degebilir bi kumar da olabilir. cok genc ve potansiyel var.

Yabanci kontenjani acisindan, genc olmasi acisindan cok artilari var. Ama bi taraftan da artik harbi kalecilikten anlayan mondragon taffarel gibi bir kaleci ihtiyacimiz da var.

o yuzden bayagi kendi adima kararsizim.

Avrupa takımları 19 yaşındaki kalecileri gözü kapalı avrupa maçında kaleye alıyorlar. Seneye avrupada olmadığımız için en kötü lig için fırsat verilebilecek bir kaleci. Genç ve TÜRK olduğundan bencede yabancı kontejyanını kaleciden yana kullanmaya gerek görmüyorum. Verilen şansı iyi değerlendirip tutarsa, 10 sene kaleci sorunumuz olmaz. Kaleci koçuda Taffarel, buda büyük bir rol oynayacaktır.

Sinan'ı kimse ilk 11 için düşünmüyor heralde, Sinan'ın adını duyuran çıkıp kafasıyla attığı goldür.Onun dışında Sinan ortalama bir kalecidir.Sinan'a para vereceğimize Onur'u alalım hem ligi ve oyuncuları tanıyan bir adam hem de daha iyi Sinan'dan.Onur-Ufuk-Emirhan 3 lüsü ile yola devam etmek en iyisi, zaten kurulacak iyi bir savunma ve orta saha ile kaleciye pek fazla iş düşmeyecektir Süper Lig'de.En iyisi bu olur bizim açımızdan.

Ufuka kaleci demeye trilyon sahit ister suana kadar ki performansiyla. Sinan eldekilerden kesinlikle daha iyi bir kaleci. Ama o aradigimiz imkansizi kurtaracak cinsten bir kalecimi? Tabikide degil. Kayseriden Gokhan Degirmenci alip gelecek tecrubeli kalecinin altina yerlestirebiliriz. Bir kac sezon sonra hazir ilk 11'lik milli kalecimiz olur.

Ufuk Galatasaray performansiyla cok kotu olabilir fakat bana gore o kadar a kotu bir kaleci degildir . Gecen seneki kaos icinde herkes kotu performans gostermistir . Ozellikle kaleci icin guven cok onemlidir. Bana kalirsa Ufuk Sinan'dan daha iyi bir kaleci . Ufuk'un daha kotu bile oldugunu var saysak benim bildigim izledigim kadariyla Sinan Galatasaray'in banko kalesini koruyacak bir kaleci degildir .

Yaşı nedeniyle hayır demem, ama 1. kaleci olamayacağı da kesin.Artık kaleci konusunda da sabrımız kalmadı.

Tahminim fizik olarak kendisine yakın ebadlarda olan Frey transfer edilecek, Bolat ta arkasında tecrübe kazanacak 3-4 seneye kaleyi devralacak. Ne kadar gerçekçi bilemem ama güzel ve mantıklı olur sanki böyle bişey olsa :)

Şuan 2 tane kaleci transferi yapılmaz bu takıma..Hele as kaleci için Frey ( yabancı ) yedek kaleci için Sinan bolat ( kaldı ki bolat kabul etmez. )

Kendisini hiç takip etmedim sadece kafa golü ile tanıyorum ama yorumları okuduğum kadarı ile bir kısım iyi kaleci, diğer kısım vasat kaleci diyor.

Eğer 1. kaleci olabilecek yeteneği varsa alınsın yoksa yeni bir maceraya atılmayalım yıllardır kaleden dolayı dilimiz yandı.

Sinan Bolat'ın menajeri Kısmet Eriş, Best FM Spor Müdürü Özkan Öztürk’ün hazırlayıp sunduğu “Futbol Vadisi” programına katılarak, Türkiye liginde hiçbir kulüpten teklif almadıklarını, Sinan Bolat’ın yerli statüsünde ve başarılı bir kaleci olduğu için adı her transfer döneminde Türk kulüpleriyle anıldığını, ancak genç kalecinin transferde ilk tercihinin Avrupa kulüplerinden yana olacağını söyledi.

Üst Alt