Sinema Dünyası'ndan unutulmaz replikler(i bir araya topluyoruz) | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Sinema Dünyası'ndan unutulmaz replikler(i bir araya topluyoruz)

Film izlemeye meraklı birisi olarak, Sinema Dünyasından unutulmaz replikleri bir araya getirmek için açtığım bu başlığa en büyük katkıyı siz üye arkadaşlarımdan beklerim. Sizin de ekran başında unutamadığınız anlar, aklınızdan çıkmayan sözler olmuştur. Bunları bu başlık altında toplamanızı rica ederim...

Ben bir kaç tane ile başlayayım.

I'll make him an offer he can't refuse.

(Ona reddedemeyeceği bir teklif götüreceğim.)

Godfather 1972 - Don Vito Corleone

You all a bunch of fuckin' assholes. You know why? You don't have the guts to be what you wanna be? You need people like me. You need people like me so you can point your fuckin' fingers and say, "That's the bad guy." So... what that make you? Good? You're not good. You just know how to hide, how to lie. Me, I don't have that problem. Me, I always tell the truth. Even when I lie. So say good night to the bad guy! Come on.

Hepiniz koca bir pisliksiniz. Neden biliyor musunuz?

Çünkü hiçbirinizin ne olmak istediğinize dönük bir içgüdünüz bile yok.

Benim gibi insanlara ihtiyacınız var. Benim gibi insanlar gerekli... Ben olmadan bir hiçsiniz.

Böylece parmağınızı uzatıp “Heyy İşte kötü adam diyeceksiniz!”

Peki bu sizi napıyor hee? İyi adam mı?

Siz iyi değilsiniz. Ben her zaman doğruyu söylerim. Yalan söyleyen sizlersiniz.

Peki hala kötü adama iyi geceler dileyin. Hadii..

Scarface 1983 - Antonio Montana

The World is Yours

Dünya Senindir

Scarface 1983 - Antonio Montana

Arnavut votkamla eriği çalıştır ulen..!

Sahte Kabadayı - Dikiştutmaz Sabri

Aklımdan gelenler şimdilik bu kadar; ben yazmaya devam ederim. Ancak sizde boş bırakmamaya çalışın.

Cevap: Sinema Dünyası'ndan Unutulmaz Replikler(i Biraraya Topluyoruz)

Dünyanın bütün meşhurları bununla traş oluyor.

İngiltere Kralı, Rahmetli Başkan Kennedy, Taçsız Kral Pele, Beckenbauer, Kaleci Mayer, Nadia Comaneci, Biricik Bardo, Fenerbahçe'li Cemil. Hepsi şöhretlerini bu bıçağa borçludurlar.

Neşeli Günler - Ziya

Cevap: Sinema Dünyası'ndan Unutulmaz Replikler(i Biraraya Topluyoruz)

Sen oradaydın ve bir gün benimle tanışacağını bilmiyordun…Sen dizime yattın, ben bir hikâye anlattım ve sen büyüdün.Kafamda bir hikâye.Bilirsin bunu çok severdim. İkimize bir " mutlu son " yazdım sonra.

O evde seninle birlikte oturduk.Sustuk.Yanımda durdun sessizce.

Ve bu sondu.

Issız Adam - Ada

Cevap: Sinema Dünyası'ndan Unutulmaz Replikler(i bir araya topluyoruz)

Fogell: Yo guys! Sup?

Seth: Fogell, where have you been, man? You almost gave me a goddamn heart attack. Let me see it. Did you pussy out or what?

Fogell: No noooo, man. I got it; it is flawless. Check it!

Evan: [examining the fake ID] Hawaii. All right, that's good. That's hard to trace, I guess. Wait... you changed your name to... McLovin?

Fogell: Yeah.

Evan: McLovin? What kind of a stupid name is that, Fogell? What, are you trying to be an Irish R&B singer?

Fogell: Naw, they let you pick any name you want when you get down there.

Seth: And you landed on McLovin...

Fogell: Yeah. It was between that or Muhammed.

Seth: Why the FUCK would it be between THAT or Muhammed? Why don't you just pick a common name like a normal person?

Fogell: Muhammed is the most commonly used name on Earth. Read a fucking book for once.

Evan: Fogell, have you actually ever met anyone named Muhammed?

Fogell: Have YOU actually ever met anyone named McLovin?

Seth: No, that's why you picked a dumb fucking name!

Fogell: Fuck you.

Seth: Gimme that. All right, you look like a future pedophile in this picture, number 1. Number 2: it doesn't even have a first name, it just says "McLovin"!

Evan: What? One name? ONE NAME? Who are you? Seal?

Seth: Fogell, this ID says that you're 25 years old. Why wouldn't you just put 21, man?

Fogell: Seth, Seth, Seth. Listen up, ass-face: every day, hundreds of kids go into the liquor store with fake IDs, and every single one says they're 21. Pssh, how many 21 year olds do you think there are in this town? It's called fucking strategy, all right?

Evan: Stay calm, okay? Let's not lose our heads. It's... it's a fine ID; it'll... it's gonna work. It's passable, okay? This isn't terrible. I mean, it's up to you, Fogell. This guy is either gonna think 'Here's another kid with a fake ID' or 'Here's McLovin, a 25 year-old Hawaiian organ donor'. Okay? So what's it gonna be?

Fogell: [grinning] ... I am McLovin!

Seth: No you're not. No one's McLovin. McLovin's never existed because that's a made up dumb FUCKING FAIRY TALE NAME, YOU FUCK!

^

"Biz yatağında eceliyle ölmeyi seçenler, kurşunla ölenlerin şerefine içiyoruz."

Kabadayı

Don Corleone: Ailenle vakit geçiriyor musun? Güzel. Ailesiyle vakit geçirmeyen bir adam asla gerçek bir adam olamaz.

The Godfather

Eskiden kuş tüyü durmazdı. Şimdi Milli Eğitim Bakanlığını koysan yerinden kıpırdamaz.:D

O... Çocukları

Ben bu dünyada iki kişiye güvenirim. Biri ben, diğeri sen değilsin ...

Con Air

"Birgün ki o gün hiçbir zaman gelmeyebilir senden bir iyilik isteyeceğim o zamana kadar bunu kızımın düğünü vasıtasıyla bir hediye olarak kabul et.."

Don Vito Corleone - The Godfather

Yüzüklerin efendisi

Yüzüklerin Efendisi İki Kuleler filminden Miğfer Dibi savaşı sonra erirken:

Theoden:İnsan bu nefret karşısında ne yapsın

Aragorn:Benimle at sürün , karşılayın onları

Theoden:Şanlı bir ölüm için

Aragorn:Rohan ve halkımız için

Theoden;Son bir kez Tokmakel Miğferin borusu derinden çalıcak

Gimli:Evet!!!

Theoden:İşte omuz omuza kılıç çekiceğimiz an

Theoden:Artık insafsız olun , gazap için , yıkım için , kızıl bir şafağa beyler ileriiiii!!!!

Son filmde kara kapının önünde Aragorn'un konuşması

Kardeşlerim gozlerinizin içinde kalbimde yeşermesine izin vermediğim korkuyu gorüyorum

Gün gelir insanlar cesaretlerini yitirebilir dostlarına sırt çevirebilir ve tum kardeşlik bağlarını koparabilir,

Ama bugun o gün diil !

düşmanın zaferi ve harab olmuş siperler bekler insanlık çağının çöküşünü

Ama bugün o gün diil !

Bugun savaşıcaz. dunyadaki bütün sevdiklerinizin adına kalmanızı emrediyorum Batının Halkı

Yüzüklerin Efendisi İki Kule filminden Miğfer Dibi savaşı başlarken

Aragorn - Çiftçi,nalbant,seyis yamağı hiç asker yok

Gimli - Çoğu yaşını başını almış

Legolas - Çok azlar

Şunlara bir bakın ; korkuyorlar gözlerinden bile belli.300 e 10000

Aragorn - Kendilerini korumak için burada Edoras'dan daha fazla şansları var.

Legolas - Aragorn hepsi savaşamadan ölücekler

Aragorn - Onlardan biri gibi ölürüm bende!!!

Gimli - Onu rahat bırak evlat , bırak onu.

son film pelennor çayır savaşında eowyn the witch king of angmar la dövüşürken

kral theoden attan düşer ve nazgul kral ı yemek için harekete geçer.

tam o sırada eowyn çıkar onune

witch king of angmar: Sakın avı ile arasına girme!!( bu sırada nazgul kızın üzerine atılır)

eowyn kenara çekilip kılıcı nazgul un boynuna vurur.kafa kopar witch king düşer.

ayağa kalkıp savaşmaya başlarlar ve onun silah eowynin kalkanını parçalar.tam kılıcı indircekken "no man could kill me" tarzı bişey soyler no man kısmı doğru da yanı hiçbir erkek(bu konuda çeşitli söylemler var zira man insan soyu anlamına da gelir).tam o anda kuçuk hobbit marry arkdan kamayı sokar.

sendeleyen ring wraihter a eowyn kafasındakini çıkararak i m not a man der ve kılıcı kafasına sokar.

(i m not a man)--ya ben erkek değilim kadınım

rohan pelennora varır.theoden askeriyle son konuşmasını gerçekleştirir.

"uyanın! uyanın théoden'in süvarileri!

mızrak kırılacak, kalkan parçalanacak!

cenk günü...kızıl bir gün...gün doğmadan evvel!

sürün şimdi...sürün şimdi...sürün! sürün yıkıma ve dünyanın sonuna!

ölüm!"

"arise! arise, riders of théoden!

spears shall be shaken, shields shall be splintered!

a sword day...a red day...and the sun rises!

ride now...ride now...ride! ride for ruin and the world's ending!

Donnie Darko

Donnie: Why do you wear that stupid bunny suit?

Frank: Why are you wearing that stupid man suit?

300

Sparta Kralı 300 askerini almış geçite giderken diğer dost kavimden bir Kralın ona yardım etmek üzere geldiğini görür ve olay başlar ..

Leonidas: Daxos! Ne hoş bi süpriz

Daxos(Diğer Kavim Kralı) : Bu sabah süprizlerle dolu Lenodias

Diğer kavimin askerlerinden biri : Bu gerçekten bir süpr...

Daxos: Sessizlik!..Spartanın savaş yolu üzerinde olduğunu duyduk.Sizin güçlerinize katılmayı düşünüyorduk.

Leonidas: Aradığın KAN ise bize katılmakta serbestsin.

Daxos: Xerxes'e karşı bi avuç askere mi katılacam ? Spartalıların bağlılığının bizimki kadar olmasını beklerken hata etmişim...

Leonidas: Öyle Mi ?.. Sen oradaki mesleğin ne?

Asker: Çömlekçiyim efendim...

Leonidas: Ya sen arkadyalı Senin mesleğin ne ?

Asker 2: Heykeltraş efendim

Leonidas: Heykeltraş...Ya sen ?

Asker 3: Demirci

Leonidas: Spartalılar sizin mesleğiniz ne ?

300 Spartalı : Hau hau hau [ekşını var bu HAU ların ^^]

Leonidas: Görüyormusun eski dostum? Ben senin getirdiğinden daha fazla asker getirdim.

300 Spartalıya devam;

Leonidas: Burası onları durduracağımız yer ! Burası savaşacağımız yer ! Burası onların öleceği yer ! Kalkanlarınızı kaldırın çocuklar!!!

Spartans: HAAUUU

Leonidas: Bugünü unutmayın beyler.Bundan sonra sizin hep hatırlayacağınız gün olacak

[Ve ardından başlayan savaş unutulmaz.]

Arka ses den bir replik

''Eğitildiğimiz şeyi yaptık.Yapmak zorunda olduğumuz şeyi yaptık.Yapmak için doğduğumuz şeyi yaptık.Esir yok,acıma yok.Güzel bir ölüm

Xerxes vs Leonidas

Leonidas: Dur tahmin edeyim.Sen...Xerxes olmalısın

Xerxes: Hadi,Leonidas.Toplanma amacımıza geçelim.Yoksa boşa vakit kaybı olacak.Cesur Kral,senin ve yok olacak takımının yok olması çok büyük bir delilik.Hepside küçük bir yanlış anlaşılmadan.Kültürlerimizin paylaşacağı çok şey var.

Leonidas: Farketmez miyim ? Sizin kültürünüzü sabahtan beridir paylaşıyoruz.

Xerxes: Seninki büyüleyici bir kabile.Yok olmanın eşiğinde bile olsan,meydan okumaya devam ediyorsun.Burada tanrının huzurunda bana karşı gelmen akıllıca değil, Leonidas.Zaferim için kendi adamlarımı bile öldürürken düşmanlarımı ne korkunç bir sonun beklediğini sen tahmin et.

Leonidas: Ben ise adamlarımın birisi için ölürüm !

Xerxes: Gururunuz aklınızın önüne geçiyor.Bunu görmeni isterim.Dinç bir şekilde savunduğun topraklarını düşün...Oralara benim egemen olacağımı.Kadınlarının kaderini düşün..

Leonidas: Belli ki , kadınlarımızı tanımıyorsun.Gördüklerime bakarsak onları buraya bile getirmemeliymişim.Bir çok kölen var,Xerxes.Ama az savaşçın var.Hissetmeleri uzun sürmeyecek benim..Benim kutsal gücüm..

Xerxes: Ben cömert bir tanrıyım seni düşüne bileceğinden daha fazla zengin yapabilirim ! Seni tüm yunanistanın kumandanı yapabilirim ! Benim bayrağımı avrupanın göbeklerine kadar taşıyabilirsin.Atinalı rakiplerin ayaklarına kapanacak...Kabul edersen,sende benimkilere kapanacaksın...

Leonidas:Gerçekten cömertmişsin.Kutsal olduğun kadar..Kralların kralı..Böyle bir şeyi sadece deliler kabul etmez.Ama...ayaklara kapanma düşüncesi...adamlarından o kadarını öldürünce...bacaklarımda kötü bir kramp yarattı.O yüzden kapanma benim için zor olacak.

Xerxes: Kendini feda etmene rağmen bir zafer olmayacak .Spartayı hatırlamamaları için tarihten bile sileceğim ! Her bir yunan parçası yok edilecek ! Her yunan tarihçinin ve yazmanın gözleri çıkartılıp dilleri ağızlarından çıkartılacak ! Sonra da ''Sparta'' ya da ''Leonidas'' kelimesinin söylenmesi ölüm cezası ile cezalandırılacak...Dünya varolduğunuzu bile bilmeyecek..

Leonidas: DÜNYA ÖZGÜR ADAMLARIN ZORBALARA KARŞI GELDİĞİNİ BİLECEK.BİR ÇOĞUNA,ÇOK AZININ KARŞI GELDİĞİNİ.VE BU SAVAŞ BİTMEDEN TANRI-KRALIN BİLE KANAYABİLECEĞİNİ BİLECEK !!!

Arka sese devam

Arka ses: Onlar Persia kralının karanlık isteklerine 500 yıldır hizmet ediyorlardı.Gözleri gece kadar karanlıktı.Dişleri zayıfları hedefliyordu.Ruhsuz...Kral Xerxesin kişisel korumasının emrindeki elit savaşçılar...Asyanın her tarafından toplanıp getirilmişlerdi.ÖLÜMSÜZLER...

Tanrı kral ölümcül bi hatayı açığa vurmuştu.Kibir...Kışkırtılması kolay,kandırılması kolay.Yorgunluk ve yaralanmalar kontrolü ele almadan önce çılgın kral en büyük riskini almıştı.Xerxes yemi yutmuştu..

Leonidas: SPARTANS!!PUSH!!![PUSHH Deyince daha bi karizma^^]

Arka ses: Ölümsüzler ! İsimlerini sınava tabi tuttular.

Hainin geçidi gösterdiği öğrenilir.Daxos gider.

Leonidas: Çocuklar,çocuklar.Toplanın.Geri çekilme yok.Teslim olma yok.Bu sparta yasası.Ve sparta yasasına göre geri çekilmeyip savaşacağız.Ve öleceğiz !Yeni bir çağ başladı...ÖZGÜRLÜK ÇAĞI ! Ve herkes bilecek ki 300 spartalı son nefeslerini bu özgürlüğü savunurken verdi..

HAU HAU HAU

Xerxes vs Leonidas 2

Arka ses;

Miğferi onu sıkıyordu.

Kalkanı ağır geliyordu.

Leonidas: Sen..Efialtes..Sonsuza kadar yaşa..

Diz çöker...

Leonidas: STELİOSS !!!

Arka ses;

Miğferi sıkıyordu,çünki görüşünü engelliyordu.Uzağı görmeli.

Kalkanı ağırdı.Dengesini bozuyordu.Ve hedefi uzaktaydı..

Atalarımız bizim Herkülün soyundan geldiğimizi söylerlerdi.Cesur Leonidasın soyu bir iki kuşak öteye gidiyordu.Savaşı uzun ve gürültülüydü...

Spartans: Kralım...Sizin yanınızda ölmek bir onur.

Leonidas: Sizin yanınızda yaşamakta bir onur

Leonidas: Kraliçem,Karım,Aşkım

Son savaş

Dilios: Neredeyse 1 yıl önce.Krallığı boyunca yaptığı tüm o zafer ve savaş konuşmaları.Zaman onu haklı çıkardı.Özgür yunanistan adına sözleri yayıldı cesur Leonidas ve 300 askerinin evlerinden çok uzakta hayatlarını verdikleri sadece sparta için değil tüm yunanistan için ve bu ülkelerin tuttukları sözler...Şimdi,Pletia denilen bu uzak ve kayalık yerde...Xerxesin kalbi ortadan kaldıralacak !

HAUUUU

Dilios:

Burada tekrar toplanan barbarların elinden terörün geldiğini hissedecek.Kalpleri buzlu ellerle çıkarılacak.300 KİŞİYE GÖSTERMEDİKLERİ MERHAMETİ ONLARDA GÖREMEYECEKLER ! MEYDANIN KARŞISINDAKİLER İÇİN HAZIRLANIN ARTIK.30 BİN ÖZGÜR YUNANLIYA KOMUTA EDEN 10 BİN SPARTALI ! HAU HAU HAU

Dilios: Düşmanın sayısı bizim üç katımız.Ama bugün dünyayı zorbalık ve mistisizim den kurtaracağız ve geleceği hayal edeceğimizden çok daha aydınlık bir hale getireceğiz...BEYLER LEONİDAS VE 300 ADAMA TEŞEKKÜR EDİN ! ZAFERE !!!!

Tam 1 saattir uğraşıyorum ha :D:eek:mg: Daha V For Vendattayla Batman:The Dark Knight var.Amaaan hepsini ben mi yazcam :D

-baba akü yok.

*şarzı mı bitmiş lan, tabi farları açık bırakırsan üüle olur büile.

-baba akü komple yok, çalmışlar.

*vhıyy

-baba kaputu açmışlar bir de aküyü çalmışlar, e bari kaputu açtınız aküyü çalmayın.aküyü çalmamış olsalar hanii.

Vizontele

budamı gol değil be hakim be budamı ofsayt...

- ulan şu hayatta iki şeyden çekiyoruz; bir Mahmut Hoca bir de Trabzonspor

-İnek Şaban: Aaaaa Mahmut hoca..Mahmut hoca da kaçmış , sende mi kaçtın Mahmut hoca , tünelde de karşılaşmadık yahu , arkadaşlar gelmeyin tünelin ucu kötü bir yere çıkıyor..:asd:

Hababam Sınıfı

"ateşin var mı?.. sigara içmez misin?.. allah bilir rakı da içmezsin. konuşmasını da bilmezsin değil mi? sen kuşları da sevmezsin. çiçekleri de. söyle. öyle değil mi? çocukları... canın çekmez mi hiç keyfetmeyi? parayı sever misin, parayı? onu da mı?.. erkeklerden nefret ediyorsun ha? ee... sana da bu yakışır. at kendini denize. ne duruyorsun? boşuna bu dünya demen. benim yarım yaşım kadar yoksun. derdin mi çok? benden de mi çok? at kendini şurdan denize. seni o paklar." ...

Gecenin Öteki Yüzü.

YouTube - Gecenin Öteki Yüzü

"Maymundan gelmedik ama maymuna gidiyoruz"

"Yaprak bu dudak arasına koyuyom böle"

AROG

Üst Alt