Sivas Madımak Oteli Katliamı - Sayfa 6 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Sivas Madımak Oteli Katliamı

Cevap: Sivas Madımak Oteli Katliamı'nın 20. Yıldönümü

[video=youtube;hp0P2vb_PxQ]https://www.youtube.com/watch?v=hp0P2vb_PxQ[/video]

Ya ölenlerin hepsini Arif Sağ öldürmüş diyelim sanırım siz çok iyi biliyorsunuz oradaydınız bu yüzden size güveniyorum.

Devletin o insanları oraya bilerek gönderdiğini bende düşünüyorum bu konuda hem fikiriz.

Peki o ateşi yakanlar onlara ne diyelim ?

Yaşımdan dolayı orada olmam mümkün değildi tabi ama konuşulanlar,yaşananlar bilinçaltına işledi sonuçta.Olayların sonrasını yakından takip eden doktor tanıdıklarımın anlattıkları.Ateşi yakanlara ne söylesek eksik kalır.Onları insan olarak tanımlamak da olanaksız ayrıca.

Yaşımdan dolayı orada olmam mümkün değildi tabi ama konuşulanlar,yaşananlar bilinçaltına işledi sonuçta.Olayların sonrasını yakından takip eden doktor tanıdıklarımın anlattıkları.Ateşi yakanlara ne söylesek eksik kalır.Onları insan olarak tanımlamak da olanaksız ayrıca.

Otopside öyle bir şey çıkmadığını biliyorum gerçi ne kadar güvenilirdir bilemem ben dediğim gibi her şeyin planlı olduğunu düşünüyorum.

Orada o insanlar ateşi içeridekileri öldürmek için yaktı devlet göz yumdu yani Arif Sağ öldürmüş bile olsa öldürmeseydi yine yanarak ölmüş olurlardı.

Burada önemli olan o canların yitip gitmesi devletin bilerek o canları alanları ve onların avukatlarını koruması hatta bakan milletvekili yapması.

O zaman ölenlere otopsi yapıldı, kimisi yanarak kimisi dumandan boğularak öldü. Kurşun yarası olsa ortaya çıkardı. Böyle bir iddia varsa da araştırılmalıdır.

Arif Sağ ve yanında bulunan bir grup, aralarında polis memurları da var; zorla yan binadaki BBP il Başkanlığı binasına girerek canlarını kurtarmışlardır. BBPliler önce almak istememişler; ama Arif Sağ ile BBP il başkanı arasındaki arkadaşlık sayesinde; İl başkanının onları içeri almasıyla kurtulmuşlardır.

Üzeri örtüldü.Yine söylüyorum tanıdık bir doktor var o döneme şahitlik eden, aynı silaha ait kurşunlar çıkarılmış.Ve yine benim bildiğim,Arif Sağ'ın ordaki binalardan birinin çatısına çıkıp içeridekilere ateş ettiği.

Cevap: Sivas Madımak Oteli Katliamı'nın 20.Yıldönümü

videoyu izledim.ilk olarak soyleyim ki insanlik sucu islenmis orda resmen hem oraya sozde Muslumanim diyip toplasan guruh hemde devlet kanadi.Resmen insanlik sucu islemisler.Pir Sultan Abdal senlikleri hakkindada simdi biraz arastirdim adam aevi olmus ve sairmis.Bu sairlerinde oraya gitme sebebinide anlasildi.

aziz nesin ateist bir sairiymis galiba ve videoya gore tepkiler bunun yuzunden baslamis.Orda cuma namazi kilinana yere yakin bir yerde bu senliklerde davul felan calmislar polis gelmis ikaz etmis daha sonra yine baslamislar toreni devam etdirmeye.

anliyamadigim alevlik+cuma namazi+aziz nesin(ateist dusunce) ?

aziz nesin bu topraklarda yetisen en buyuk yazarlardan biridir . Ateist olmasi kendisini ilgilendirir baska kimseyi ilgilendirmez . nitekim kendisi butun dinlere saygili oldugunu ve ayni saygiyi kendisine gosterilmesini istemistir ama dinci kisim hiç bir zaman aziz nesin'in ateist olmasina saygi duymamistir . davul konusuna gelince ordaki insanlar cami de degil disarida davul çalmislardir . bu içerde namaz kilan insanlari neden rahatsiz ediyor . içerde sinav mi geçiyorlar . hem o gun sehirde pir sultan senlikleri var yani bir senlik havasinda geçmesi gayet dogal . sirf bu yuzden oteli mi yakmalari lazim ? Pir Sultan bu topraklarda yetisen en yigit adamlardan biridir . o allahsizlar pir sultan dusmanidir ataturk dusmanidir . ataturk'un ve pir sultan heykellerini kirip suruklediler o gun .

Cevap: Sivas Madımak Oteli Katliamı'nın 20.Yıldönümü

yaşananlar elbette hoş değil bir sürü insan hayatını kaybetti ama bu olaydada aleviler herzaman ki gibi acıtasyon ve demagoji yapıyor.. mübarek cuma günü ezan okunurken sen orada davullarla zurnalarla BİLE BİLE gürültü yaparsan ve üstüne aziz nesin'in o zamanlar yaptığı açıklamalar daha tazeyken bu zatı oraya davet edersen malesef ortaya böyle vahim bir tablo çıkar ortada provokasyon var.

aziz nesin'i davet eden sivas valisidir ama aleviler aziz nesin'i sevdigi için bu durumu hos karsilamislardir . ya nasil biz zihniyet arkadas bu . sirf davul çaldilar diye 35 kisiyi katletmek nedir ? aleviler nerde demagoji yapiyor allah askina neyin kafasini yasiyorsun sen ? aleviler bu topraklarda bir suru katliama ugramisdir daha neyin demagojisini yapacaklar ? sehirde pir sultan senligi var tabi ki insanlar davul çalacaklar eglenecekler . cami nin içinde mi çaldilar davulu ? içerdeki dinciler yoksa sinav mi geçiyor ? kardesim burasi laik bir ulke . herkes herkesin inancina saygi duyacak isterse aziz nesin gibi ateist olsun . bunu kafaniza sokun artik

Üzeri örtüldü.Yine söylüyorum tanıdık bir doktor var o döneme şahitlik eden, aynı silaha ait kurşunlar çıkarılmış.Ve yine benim bildiğim,Arif Sağ'ın ordaki binalardan birinin çatısına çıkıp içeridekilere ateş ettiği.

Yani bu yangın, sırf Arif Sağ içeridekileri vursun diye mi çıkarılmış? Yoksa Arif Sağ, bu insanları vurmuş ve ört bas etmek için otelin yakılması amacıyla bağnaz insanlar galeyena mı getirilmiş? Ya da hazır yangın çıkmışken şunlardan bir ikisini vurayım mı demiş?

Buradaki teorinin ana fikri ne, onu anlayamadım. Tanıdık doktor arkadaşın ne anlatmaya çalışıyor? Oradamıymış? Otelin içinde mi yoksa otelin etrafında toplanan kalabalığın içinde miymiş? Orada değilse televizyonda mı görmüş? O görüntüler herhangi bir yerde var mı?

Otopside öyle bir şey çıkmadığını biliyorum gerçi ne kadar güvenilirdir bilemem ben dediğim gibi her şeyin planlı olduğunu düşünüyorum.

Orada o insanlar ateşi içeridekileri öldürmek için yaktı devlet göz yumdu yani Arif Sağ öldürmüş bile olsa öldürmeseydi yine yanarak ölmüş olurlardı.

Burada önemli olan o canların yitip gitmesi devletin bilerek o canları alanları ve onların avukatlarını koruması hatta bakan milletvekili yapması.

Planlı herşey tabi.Şu anda diğer şehirleri hatırlamıyorum ama başka şehirlere iletmişler Pir Sultan Abdal şenlikleri ve Aziz Nesin'in geleceğini.Diğer valiler olası bir olay ve provakasyon nedeniyle kabul etmemişler.Sonuç; önüne geçilebilecekken,tarihe kara bir leke olarak geçen ve 35 canın ölümüyle sonuçlanan kara bir gün.

O kurşunları Arif Sağ'ın silahından çıktığını kaç kişi bilir mesela.Polis-asker o zamanki validen müdahale emri almak için yalvarırken vali olacak adamın " bişey olmaz,müdahale etmeyeceksiniz" demesi neye,kime hizmet içindir.

arif sag bunu yalanlamistir hem diyelim vurdu . ne diyebilirsin ? adamlar seni yakmaya geliyor elinde silah var . sen kullanirmisin kullanmaz misin ?

Yani bu yangın, sırf Arif Sağ içeridekileri vursun diye mi çıkarılmış? Yoksa Arif Sağ, bu insanları vurmuş ve ört bas etmek için otelin yakılması amacıyla bağnaz insanlar galeyena mı getirilmiş? Ya da hazır yangın çıkmışken şunlardan bir ikisini vurayım mı demiş?

Buradaki teorinin ana fikri ne, onu anlayamadım. Tanıdık doktor arkadaşın ne anlatmaya çalışıyor? Oradamıymış? Otelin içinde mi yoksa otelin etrafında toplanan kalabalığın içinde miymiş? Orada değilse televizyonda mı görmüş? O görüntüler herhangi bir yerde var mı?

Otopsiye girmiş olamaz mı?Benim bireysel tanıdığım biri değil ayrıca,5 yaşında doktor arkadaş bulunmaz değil mi?Olayların planlı olduğunu görmek zor mu?Yoksa üstü nasıl kapansın?Devlet neden ödüllendirir gibi belli yerlere getirsin o toplananları.

arif sag bunu yalanlamistir hem diyelim vurdu . ne diyebilirsin ? adamlar seni yakmaya geliyor elinde silah var . sen kullanirmisin kullanmaz misin ?

Otelin içindekilere ateş açmış demiştim ben.Yani söylenen bu.Ben o zamanları tam hatırlayamıyorum.

Otopsiye girmiş olamaz mı?Benim bireysel tanıdığım biri değil ayrıca,5 yaşında doktor arkadaş bulunmaz değil mi?Olayların planlı olduğunu görmek zor mu?Yoksa üstü nasıl kapansın?Devlet neden ödüllendirir gibi belli yerlere getirsin o toplananları.

Tamam üstü kapatılmış, olaylar planlıymış... Anlamadığım kısım şu; planı yapan kim, kime karşı, ne amaçla yapıyor... Bu konuda aydınlanmak istiyorum. Büyük resim ne? Benim göremediğim ne?

Tamam üstü kapatılmış, olaylar planlıymış... Anlamadığım kısım şu; planı yapan kim, kime karşı, ne amaçla yapıyor... Bu konuda aydınlanmak istiyorum. Büyük resim ne? Benim göremediğim ne?

Onu ben de göremiyorum.Hep bir bilinmezlik olacak,resimdeki eksik parça hiç yerine konulamayacak gibi görünüyor.

Otelin içindekilere ateş açmış demiştim ben.Yani söylenen bu.Ben o zamanları tam hatırlayamıyorum.

bunu uyduranlar o otelin onunde duran insanlardan bir farklari yoktur . bunu uyduran kitapsizlar o allahsiz yobazlari aklamak için bu iftiralari atmislardir . arif sag neden boyle bir sey yapsin ? arif sag bu ulkenin en buyuk sanatçilarindan biridir . neden boyle bir sey yapsin ?

Onu ben de göremiyorum.Hep bir bilinmezlik olacak,resimdeki eksik parça hiç yerine konulamayacak gibi görünüyor.

Resimde eksik parça yok: Herkesin bal gibi bildiği, tüm ülkenin gözleri önünde cereyan etmiş vahşi bir katliam var. Ve bu olayın failleri cezalandırılmak yerine yangından kendini güç bela kurtulmuş insanlar üzerinden bulanıklaştırılmaya çalışılıyor.

O zaman Arif Sağ ateş açmış deniyor, bugün de başka bir olay için Faiz Lobisi deniyor.

Benim sana az önce sorduğum soruları kendi kendine de sor ya da o doktor amcaya da sor. Soru sor... Soru sormak iyidir.

Oradan kurtulan insanlardan hiç birisi senin anlattığın olayları anlatmıyor, hepsi de anlaşmış mı,, sır olarak saklıyorlar? Arif Sağ'ın yanında bulunan biri resmi, ikisi sivil polislerde mi saklamış?

bunu uyduranlar o otelin onunde duran insanlardan bir farklari yoktur . bunu uyduran kitapsizlar o allahsiz yobazlari aklamak için bu iftiralari atmislardir . arif sag neden boyle bir sey yapsin ? arif sag bu ulkenin en buyuk sanatçilarindan biridir . neden boyle bir sey yapsin ?

En büyük sanatçı olmakla ne alakası var?Nedenini bilemem.Ayrıca bu olayın aklanması olmaz.Doğru ya da yanlış bunu kesin olarak bilemezsin.

akarsun'un anisina

[video=youtube;he2yaFEkfgs]https://www.youtube.com/watch?v=he2yaFEkfgs&hd=1[/video]

En büyük sanatçı olmakla ne alakası var?Nedenini bilemem.Ayrıca bu olayın aklanması olmaz.Doğru ya da yanlış bunu kesin olarak bilemezsin.

Peki o zaman kesin olarak bilmediğin bir şeyi neden ileri sürüyorsun? Bunu sana anlatan doktor amcan orada mıymış? Oradaysa otelin içinde miymiş, yoksa otelin dışındaki kalabalığın içinde miymiş? Yoksa televizyondan mı izlemiş? Yan binanın damına çıkıp ateş eden Arif Sağ'ı, neden bir tek o doktor amcan görmüş de; olayı naklen yayınlayan bir tek tv kamerası görmemiş?

Hem içeridekileri vurmuş diyorsun hem de damdan ateş açmış diyorsun. Damdan ateş açıp içeridekileri nasıl vurmuş? telekinezi yoluyla kurşunları mı yönlendirmiş?

bak kardesim onu soyleyenler dincilerdir . kendi dinci arkadaslarini aklamak için bu iftirayi atmislardir . arif sag'nin ruhsatli silah tasidigini bildikleri için arif sag'ya iftira atmislardir . ben aleviyim . arif hocayi da tanirim kendisi çok iyi bir alevidir . nedenini de bilemezsin cunku oyle bir neden yok bu yuzden uydurmana a gerek yok çunku hiç bir neden bulamazsin . bunu yapan devletin kendisidir . yobazlari tahrik edip bu katliami yaptirmislardir . 3 gun sonra da 35 sunni insani katletmislerdir sirf alevi sunni çatismasi çikmasi için . sen arif sag ile ugrasacagina bunlari arastir . mahzuni'nin dedigi gibi :

Adem olan adem sever

Adalete boyun eğer

Kul hakkı dünyayı değer

Biz cana kıyar değiliz

Peki o zaman kesin olarak bilmediğin bir şeyi neden ileri sürüyorsun? Bunu sana anlatan doktor amcan orada mıymış? Oradaysa otelin içinde miymiş, yoksa otelin dışındaki kalabalığın içinde miymiş? Yoksa televizyondan mı izlemiş? Yan binanın damına çıkıp ateş eden Arif Sağ'ı, neden bir tek o doktor amcan görmüş de; olayı naklen yayınlayan bir tek tv kamerası görmemiş?

Hem içeridekileri vurmuş diyorsun hem de damdan ateş açmış diyorsun. Damdan ateş açıp içeridekileri nasıl vurmuş? telekinezi yoluyla kurşunları mı yönlendirmiş?

Konuşulanları söylüyorum.Erdim mi ben 5 -6 yaşlarında olayı çözeyim.Sen şu anki gelişmiş görsel basında herşeyi tüm çıplaklığıyla biliyor musun Turgay?Hani şu medya sansürü?O zamanlar o kadar teknoloji var mıymış Arif Sağ'ı mı aramış haberciler?Yok doktor amca otopside devrede.Daha da bu topicte cevap vermiyorum,konu tartışmaya,alay etmeye dönmesin.Sağlıcakla...

Üst Alt