Sivas Madımak Oteli Katliamı - Sayfa 7 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Sivas Madımak Oteli Katliamı

Cevap: Sivas Madımak Oteli Katliamı'nın 20. Yıldönümü

bak kardesim onu soyleyenler dincilerdir . kendi dinci arkadaslarini aklamak için bu iftirayi atmislardir . arif sag'nin ruhsatli silah tasidigini bildikleri için arif sag'ya iftira atmislardir . ben aleviyim . arif hocayi da tanirim kendisi çok iyi bir alevidir . nedenini de bilemezsin cunku oyle bir neden yok bu yuzden uydurmana a gerek yok çunku hiç bir neden bulamazsin . bunu yapan devletin kendisidir . yobazlari tahrik edip bu katliami yaptirmislardir . 3 gun sonra da 35 sunni insani katletmislerdir sirf alevi sunni çatismasi çikmasi için . sen arif sag ile ugrasacagina bunlari arastir . mahzuni'nin dedigi gibi :

Adem olan adem sever

Adalete boyun eğer

Kul hakkı dünyayı değer

Biz cana kıyar değiliz

Onu araştırmadığımı nerden biliyorsun?Ben de Sivaslıyım.Gerçi sen "yobazsın yani" demeyi tercih edersin ama öyle bir genelleme yapmazsan sevinirim.Benim de çok sevdiğim yakın arkadaşlarım var alevi.Eniştem var alevi,çok iyi bir insan.Allah eksikliklerini göstermesin.

Konuşulanları söylüyorum.Erdim mi ben 5 -6 yaşlarında olayı çözeyim.Sen şu anki gelişmiş görsel basında herşeyi tüm çıplaklığıyla biliyor musun Turgay?Hani şu medya sansürü?O zamanlar o kadar teknoloji var mıymış Arif Sağ'ı mı aramış haberciler?Yok doktor amca otopside devrede.Daha da bu topicte cevap vermiyorum,konu tartışmaya,alay etmeye dönmesin.Sağlıcakla...

Yahu ben de sana aynı şeyi söylüyorum... Ortada delil yok kanıt yok bir insana çamur atma var...

Onu araştırmadığımı nerden biliyorsun?Ben de Sivaslıyım.Gerçi sen "yobazsın yani" demeyi tercih edersin ama öyle bir genelleme yapmazsan sevinirim.Benim de çok sevdiğim yakın arkadaşlarım var alevi.Eniştem var alevi,çok iyi bir insan.Allah eksikliklerini göstermesin.

arastirdiysan soyle o zaman . insanlara çamur atma iftira atma . elinde hiç bir delik yokken bunu yapma . sana yobaz oldugunu soylemedim ama yobazlarin dilinden konusuyorsun su an .

arastirdiysan soyle o zaman . insanlara çamur atma iftira atma . elinde hiç bir delik yokken bunu yapma . sana yobaz oldugunu soylemedim ama yobazlarin dilinden konusuyorsun su an .

Konuyu daha fazla uzatmak istemiyorum.Ben duyguğum şeyi söyledim,kesin doğru kanıt var gibi bir şey söylemedim.Yok diyorsunuz yokmuş.Artık kapatabilir miyiz.

yobazca yeni dil kelime kökeni nasıl latinceyemi benziyor nasıl bir dil bu

:eek:

1. Dinde bağnazlığı aşırılığa vardıran, başkalarına baskı yapmaya yönelen (kimse).

2. Bir düşünceye, bir inanca aşırı ölçüde bağlı olan (kimse).

3. Kaba saba, inceliksiz (kimse)

senin mantığına göre eğer ben namaz kılıp oruç tutyorum dini görevlerimi yerine getiriyorum diye yobaz oluyorsam bende yobazım

yobazın mantığına bakarsak bu adamlarda yobaz

Ekli dosyayı görüntüle 5123

hristiyanlığın içindede yobaz var amişler bak aşağıdaki şekilde yaşıyorlar hayatları din üzerine

fft5_mf220132.Jpeg

Ekli dosyalar

• Ağlama-Duvarı-225x300.jpg
    Ağlama-Duvarı-225x300.jpg
    25.8 KB · Görüntüleme: 115

yobazca yeni dil kelime kökeni nasıl latinceyemi benziyor nasıl bir dil bu

:eek:

1. Dinde bağnazlığı aşırılığa vardıran, başkalarına baskı yapmaya yönelen (kimse).

2. Bir düşünceye, bir inanca aşırı ölçüde bağlı olan (kimse).

3. Kaba saba, inceliksiz (kimse)

senin mantığına göre eğer ben namaz kılıp oruç tutyorum dini görevlerimi yerine getiriyorum diye yobaz oluyorsam bende yobazım

yobazın mantığına bakarsak bu adamlarda yobaz

Ekli dosyayı görüntüle 5123

hristiyanlığın içindede yobaz var amişler bak aşağıdaki şekilde yaşıyorlar hayatları din üzerine

fft5_mf220132.Jpeg

kardesim soylediklerimi çarpitma . ben her dini inanci olan insana yobaz demedim . inanirsin cami'ye ya da kliseye gidersin o tamamen senin sorunun ve buna kimse karisamaz . bunun yobazlikla alakasi yok . yobazlar 93 de otelin onunde olanlardir . ha sen onlarla ayni dusunceyi tasiyorsan sende yobazsin . islam içinde adam yakmanin sevap oldugunu zannediyorsan sende yobazsin . hiç kimse kimsenin inancina çamur atamaz o insan ateist olsa bile ona da saygi duyacaksin . ustekki arkadas yobazlarin arif sag'ya attigi itirafi tekrarladigi için yobaz dilinden konusuyorsun dedim . saçma sapan cevaplar vermeden iyi oku yazdiklarimi

bu yanginda bas rol oynayan herifin biri cezasini donarak verdi umarim digerleride ayni sekilde son bulur.

Olay kabullenileceğine Arif Sağ'dan bir rambo çıkarmak,kelimeler yetersiz :)

Bunu seyredin alttakini de okuyun sonrasında,olaylar nasıl gerçekleşmiş ayna tutuyor.BBP işin içinde var ama nasıl var,sanki BBP kahramanlık yapmış gibi bir durum gösterilmiş bir de Arif Sağ teşekkür etmiş,buna cevaben :

Penguen tv video: 2012 Arif Sağ ile özel program

Arif Sağ, Madımak Oteli’nde neler yaşadı? - 16.06.2012 23:00:00 - Cüneyt Özdemir İle Soru-Yorum -

Bu da diğer yaşayanların anlattıklarından

SİVAS KATLİAMI YAŞANIRKEN HANGİ PARTİ HEM SEYRETTİ HEM KÜFRETTİ

kardesim soylediklerimi çarpitma . ben her dini inanci olan insana yobaz demedim . inanirsin cami'ye ya da kliseye gidersin o tamamen senin sorunun ve buna kimse karisamaz . bunun yobazlikla alakasi yok . yobazlar 93 de otelin onunde olanlardir . ha sen onlarla ayni dusunceyi tasiyorsan sende yobazsin . islam içinde adam yakmanin sevap oldugunu zannediyorsan sende yobazsin . hiç kimse kimsenin inancina çamur atamaz o insan ateist olsa bile ona da saygi duyacaksin . ustekki arkadas yobazlarin arif sag'ya attigi itirafi tekrarladigi için yobaz dilinden konusuyorsun dedim . saçma sapan cevaplar vermeden iyi oku yazdiklarimi
senin mantığına göre yobaz nedir açıkla çünkü ne dediğini anlamıyorum adam öldürenemi yobaz deniyor sadece sivasda oteli yakanlaramı yobaz deniyor senin lugatında yobazın açılımı nedir ona göre konuşalım.

seninle ilgisi yok ancak burda akp mitingine giden insanları fotosunu koyupta ''nereyi bombalamaya gidiyorlar acaba'' diyenle o otelde insanları yakanlar aynı amaca hizmet ediyor ayrımcılık

senin mantığına göre yobaz nedir açıkla çünkü ne dediğini anlamıyorum adam öldürenemi yobaz deniyor sadece sivasda oteli yakanlaramı yobaz deniyor senin lugatında yobazın açılımı nedir ona göre konuşalım.

seninle ilgisi yok ancak burda akp mitingine giden insanları fotosunu koyupta ''nereyi bombalamaya gidiyorlar acaba'' diyenle o otelde insanları yakanlar aynı amaca hizmet ediyor ayrımcılık

sen adam öldüren ile oteli yakanlar arasinda bir fark goruyorsan demek ki sende problem var . oteli isinmak için mi yaktilar ? . katliam yapmak için yaktilar. benim dusuncemde katliam yapan insana kiyan veya boyle dusunceleri olan bir insan yobazdir . basbaglar koyunde 33 kisiyi vuran insanlarda yobazdir . ki zaten sivas'ta katliam yaptiran eller ve basbaglar'daki katliami yaptiranlar ellerde da ayni ellerdir . akp mitinginde olan insanlar yobaz degildir . ha içlerinde "yobaz" olabilir ama siyasi dusunceleri benden ayri ise ona çamur atmam veya fasistlik yapmam . bunu ogrenmedikçe turkiye de daha çok katliamlar olur . ben fransada yasiyorum herkes herkesin inancina saygili kimse kimseye karismiyor ve nedense çok ilginçtir burada hiç katliam olmuyor !!! neyse konu siyasete dogru gidiyor burasi yeri degil .

bunu yapanlar öbür dünya da cezasini ceker isallah bu dünya da cekmemisler belli ki

Cevap: Sivas Madımak Oteli Katliamı'nın 20.Yıldönümü

aziz nesin bu topraklarda yetisen en buyuk yazarlardan biridir . Ateist olmasi kendisini ilgilendirir baska kimseyi ilgilendirmez . nitekim kendisi butun dinlere saygili oldugunu ve ayni saygiyi kendisine gosterilmesini istemistir ama dinci kisim hiç bir zaman aziz nesin'in ateist olmasina saygi duymamistir . davul konusuna gelince ordaki insanlar cami de degil disarida davul çalmislardir . bu içerde namaz kilan insanlari neden rahatsiz ediyor . içerde sinav mi geçiyorlar . hem o gun sehirde pir sultan senlikleri var yani bir senlik havasinda geçmesi gayet dogal . sirf bu yuzden oteli mi yakmalari lazim ? Pir Sultan bu topraklarda yetisen en yigit adamlardan biridir . o allahsizlar pir sultan dusmanidir ataturk dusmanidir . ataturk'un ve pir sultan heykellerini kirip suruklediler o gun .

yazdiklarimi oraya buraya cekme.ben caminin icerisinde davul calindigini soylemedim.sen saygisizlik yapma caminin icerisindeki sinavmi veriyor diye.orda senlikde ola bilir dugunde ola bilir eger islam ulkesinde yasiyorsan ve insanlar oraya namaz kilmaya toplanmissa saygili olmak zorundasin.ha bu onlara gidip o adamlari yakmasina musade kazandirmaz.

saygidan maygidan bahs ederken gerek olayi iki tarafli dusunesin.

ayrica Aziz Nesin hakkindada soyleyim elbette ateist olmasi kendisinden baska hic kimseyi ilgilendirmez dogrudur.Hic kimseye hic bir kitapda karsit gorusdu diye oldur yak vur parcala dagit denilmiyor bunu yapaninda islamla alakasi yok.Bir sey var bunu her defasinda soyluyorum bir toplumda yuzde olarak ateistler inanalardan fazla olsa bu kez baski yiyen sozu bastirilan elbette inanlar olucakti.Halka mal olmus boyle kisilerinde aykiri dusuncede olmasi elbette toplum tarafindan tepki topluyacaktir.Mesala senin benim karsit dusuncede olmam fazla tepki toplamaz Aziz Nesinin ve ya Orhan Pamukun topladigi kadariyla.

yazdiklarimi oraya buraya cekme.ben caminin icerisinde davul calindigini soylemedim.sen saygisizlik yapma caminin icerisindeki sinavmi veriyor diye.orda senlikde ola bilir dugunde ola bilir eger islam ulkesinde yasiyorsan ve insanlar oraya namaz kilmaya toplanmissa saygili olmak zorundasin.ha bu onlara gidip o adamlari yakmasina musade kazandirmaz.

saygidan maygidan bahs ederken gerek olayi iki tarafli dusunesin.

ayrica Aziz Nesin hakkindada soyleyim elbette ateist olmasi kendisinden baska hic kimseyi ilgilendirmez dogrudur.Hic kimseye hic bir kitapda karsit gorusdu diye oldur yak vur parcala dagit denilmiyor bunu yapaninda islamla alakasi yok.Bir sey var bunu her defasinda soyluyorum bir toplumda yuzde olarak ateistler inanalardan fazla olsa bu kez baski yiyen sozu bastirilan elbette inanlar olucakti.Halka mal olmus boyle kisilerinde aykiri dusuncede olmasi elbette toplum tarafindan tepki topluyacaktir.Mesala senin benim karsit dusuncede olmam fazla tepki toplamaz Aziz Nesinin ve ya Orhan Pamukun topladigi kadariyla.

bir kere biz islam ulkesinde degil laik bir ulkede yasiyoruz . burasi iran degil . bu ulkede isteyen istedigi gibi namazini kiliyor hiç kimsede rahatsiz etmiyor . bu ulkede ibadetini en rahat uyguluyan kısım cami'ye giden kısımdır . disarida çalinan davul neden rahatsiz ediyor ? bu ulkede aleviler yuzyillarca ibadetini saklidan yaptilar korkarak yaptilar . yani bu konuda rahatsiz olacak en son kitle cami'ye giden kitledir . aziz nesin'in ateist olmasi sadece cami'ye giden kitle tarafindan tepki gormustur . aleviler bu durumdan hiç bir zaman rahatsiz olmamistir . tepki gosteren rahatsizlik duyan hep ayni kitle ne ilginç degil mi?

bir kere biz islam ulkesinde degil laik bir ulkede yasiyoruz . burasi iran degil . bu ulkede isteyen istedigi gibi namazini kiliyor hiç kimsede rahatsiz etmiyor . bu ulkede ibadetini en rahat uyguluyan kısım cami'ye giden kısımdır . disarida çalinan davul neden rahatsiz ediyor ? bu ulkede aleviler yuzyillarca ibadetini saklidan yaptilar korkarak yaptilar . yani bu konuda rahatsiz olacak en son kitle cami'ye giden kitledir . aziz nesin'in ateist olmasi sadece cami'ye giden kitle tarafindan tepki gormustur . aleviler bu durumdan hiç bir zaman rahatsiz olmamistir . tepki gosteren rahatsizlik duyan hep ayni kitle ne ilginç degil mi?

duzelmeyiz kesinlikle.

Iki gun arka arka, iki teror saldirisinin yil donumu.Birisini hepimiz andik kinadik, digerini kimse konusmuyor.

Sahi Basbaglarda kurt teroristlerin Sehit ettigi 33 Insan bu ulkenin vatandasi deilmidi?

Iki gun arka arka, iki teror saldirisinin yil donumu.Birisini hepimiz andik kinadik, digerini kimse konusmuyor.

Sahi Basbaglarda kurt teroristlerin Sehit ettigi 33 Insan bu ulkenin vatandasi deilmidi?

Elbette öyle.

Ona bakarsak her yerde benzer şeyler oldu, 30bin (klasik rakam) insan öldü aynı sebepten.

Ancak Madımak olayı oldukça farklı. Alevi değilim. Dinsel değil mantıksal ve siyasal söylüyorum bunu.

Üst Alt