Sizce kırılma noktamız ? - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Sizce kırılma noktamız ?

Cevap: Sizce kırılma noktamız ?

2008'de ki şampiyonluktan sonra, hem de euro 2008 de ki şampiyonadan sonra milli oyuncuların kendini kaf dağında görmesi Servet özelllikle, bir de Hakan, afedersiniz bir yerleri kalktı, tamam şampiyon olabilirsin, ama bu senin en iyilerin arasına girmen için yetmez, istikrar diye bir şeyi bilmen lazım, yönetim bunların biletini kesemedi çünkü, milli oyunculardı, 2008 de şampiyon yapmışlardı bu takımı, halbu ki bunlar bir anlık yanıp sönen bir ampul gibi birşeydi, medyadan çekindiler.Bu 2008 yılından sonra yönetimin tutarsızlıkları baş göstermeye başladı, geldiğimiz şu nokta tutarsızlığın tepe noktası artık.

skibbe'nin gönderilmesi

rijkaard'ın yetersiz oyuncular üzerinde ki ısrarı onları sürekli oynatışı genç yenileceksem gençlerle yenileyim mantığını yönetime aşılayamaması

Belirli bir planın olmaması. Kırılma noktası yok aslında genel bir süreç var. Bu süreçte bazen sapmalar oluyor ve takım yükselişe geçiyor. Aslında geriye gidiş değil, yükseliş bir sapma bence bu süreçte. Bu sistemle, bu planla, bu anlayışla başarısızlıklar tesadüf değil, aslında başarılar tesadüf.

2000 ve önceki sürec farklı biraz ki o süreci çok da iyi bilmiyorum. Tabi bir kırılma noktası isteniyorsa bence en son şampiyonluk kırılma noktası oldu. O şampiyonluk çoğu sorunu ve gelecek açından birçok riskin üzerini örtmüştü. Belki de 2000 kırılma noktası. Genel aslında 10 yıldır bir geriye gidiş var. Ki bu da tartışılabilir. UEFA dönemi Galatasaray sürekli o noktalarda gezen bir Galatasaray değil. Orası en üst nokta olmuş. Bilmiyorum o yüzden UEFA kupası dönemi genel çizgi olarak mı ele alınmalı yoksa en üst nokta olarak mı ele alınmalı.

Yazdığım gibi sadece bu süreçte bazı başarılar bir sapmaydı ve insanlar sürekli o başarılı sapmaları genel çizgi (süreç) olarak kabul ediyor. ( Özellikle Lucescu'dan sonraki süreçte ) Hata bence burda yapılıyor.

Edit: UEFA öncesi sürekli kendine birşeyler katarak yükselen bir Galatasaray var. Fakat sonraki süreçte sürekli zikzaklar var. Takım bir sene şampiyon oluyor, ertesi yıl çok kötü.Kendine her yıl birşeyler ekleyip yükselen bir Galatasaray yerine sürekli inişli-çıkışlı bir Galatasaray var. Hem sıralama olarak hem de oynadığı futbol olarak. Bence bunun nedeni planın olmaması. Plansızlıkta başarılar tesadüf ki son yıllarda sürekli bu sorunu yaşıyoruz. Zaten en son yıllar tam bir fiyasko.

Rahmetli Özhan Canaydın dönemi desek daha doğru olur bence.

Edit : 2008den itibaren denmiş konu başlığında. Ama kırılma noktası kanımca çok daha öncesine dayanıyor.

Üst üste yaşanan sakatlıklar,bazı futbolcuların kendilerini takımın üstünde görmesi...

Kesinlikle niteliksiz orta saha ve buna çözüm üretmeyen yönetici ile antrenörler.

Yani bu post bazılarınca gereksiz gelebilir. Bu gece cidden kendim ile hesaplaşma gecem.

Kırılma noktası bence daha eski Fatih Terim'in Olimpiyat stadında son veda maçı. O an bir şeyler kayıp gitti. Terim gitti, Canaydın gitti Adnan Polat sonrasında geldi bazı futbolcular gitti.

Bence o an çok mühim idi. Çok zorlama bir birliktelikti ve belkide bu kadar zorlanmasa bugünlere gelinmezdi. Şans talih ne derseniz diyin herşey çok farklı olabilirdi.

Ama o an ben o olimpiyat stadında bir ryadan uyandığımızı hisettim. Sonrasında hiç maça gitmedim

Kırılma anı bir çok yerde var,bence temel nedeni kaliteli yerli transferi yapmamamız..

Yani son yıllarda gelen yabancılar çok iyi isimler gerçekten..

Ama yerliler tırt..

O kimyayı yakalayana kadar başarı hayal..

Hamburg'a acayip bir şekilde yenilişimiz unutamam o maçtan sonra yaşadıklarımı :( ki o maçtan sonra her şey ters gitmeye başlamıştı.

Lucescu'nun gönderilmesi.

İtiraf etmeliyimki oynattığı futboldan nefret ediyordum ve yerine Fatih Terim getirildiğinde çok sevinmiştim ama şu an düşünüyorumda Lucescu gönderilmeseydi muhtemelen Avrupa'da en az bir kupa daha alırdık son 10 sene içinde. İçinde bulunduğumuz maddi sıkıntılar sebebiyle o dönem en uygun hoca Lucescu'ydu, büyük bir yanlışlık oldu Lucescu'nun gönderilmesi.

Üst Alt