Sizce kırılma noktamız ? - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Sizce kırılma noktamız ?

Cevap: Sizce kırılma noktamız ?

Öncelikle hepinize selamlar renkdaşlarım...

Biraz eski olabilir ama bence Lucescu'nun kovulması kırılma noktası oldu, Günümüze gelirsekte detayları bence konuşmaya gerek yok adnan polat'ın başkanlık koltuğunda geçirdiği her gün kırılma noktasıdır

Futbol federasyonu ve siyasilerin bakın bizim dönemde anadoludan da şampiyonlar çımaya başladı, biz spora yatırım yapıyoruz propagandaları yapabilmek için 3 büyüklere yapılan gizli bir operasyon, zaten kötü olduğumuz bir dönemde bizi hepten beter etmiştir.

Kötü yönetiliyoruz, kötü oynuyoruz, kötü oyuncularımız var, kötü hocalarımız var,kötü taraftarımız var......... KÖTÜ HAKEM HATALARI VAR

Busezon en az 10 puanımızı sırf bu sebepten gitdi. Dünkü maçı izleyenler hakemin ince ince maçı Bursaya verdiğini görmüştür, GS ilk 30 dakika bursaya tek kale oynadı adamlar en az 30 tane faul yaptı hakem bir tane sarı vermedi.Ayrıca adamların atdığı ilk gol ofsayt ayrıca topu elle kontrol etmiş.Bu durum piskolojik olarak biz golde atsak 2 farkla önede geçsek bu maçı bize vermeyecekler pisikolojisini oyuncularımıza hissettirildi.Ben bunu televizyondan hissettiysem sahadakileri zaten düşünemiyorum.

FORUM YÖNETİCİLERİNE SESLENİYORUM, BİR SÜRÜ BAŞLIK VAR BİR SÜRÜ KONU EN İNCE NOKTASINA KADAR TARTIŞILIYOR, AÇALIM HAKEM HATALARI DİYE SABİT BİR BAŞLIK GÖRÜNTÜ VE AYRINTILARIYLA TARTIŞALIM.

Kırılma noktası devre arasında 10 milyon harcanmasına rağmen takımı ilerletecek düzeyde oyuncular alınmamasıdır bence

En kritik kırılma noktası bu takımın başına Lucescu'nun gönderilip 2.Terim döneminin son derece zamansız başlatılmasıdır.

3 farklı nokta var.

1-) Skibbe'nin gidişi

2-) Rijkaard'ın gitmesini beklediğimiz vakitte yönetim çıkıp ''2 senelik sözleşme imzaladık'' dememesi

3-) En önemlisi bu aslında. UEFA Kupasını almamız asıl kırılma noktası. Zirveye çıkan bir takım elbet dibi de görecektir. Daha sonra tekrar yükselecektir lakin bu ne zaman olur bilinmez.

UEFA kırılma noktamız oldu çünkü o devrin oyuncuları kulübü babalarının malları gibi gördü. Hepsi demiyorum, çoğu öyle gördü. Jubile yapılmadı dendi. Yeni gelen isme hiç yardımcı olmadılar. Tam tersi basına gelen adamın hakkında abuk subuk konuştular. Mesela bir Rıdvan'ın yaptığını yapmadılar. Rıdvan Fener'i de eleştiriyor lakin başkası eleştirmeye kalktığında direk sustuyor. En basitinden Adnan Polat'a bile o kadar laf yapmıştı programda. Bizim Hakan, Bülent falan. Hiç görmedik bunları. Hepsi iyi topçuydu ama hepsi egosu yüksek,futbol bilgisi düşük oyunculardı. Ve başımız sıkıştığında ısrarla onlara başvurduk, günü kurtarmaya çalıştık. Bülent Skibbe'nin takımını batırdı, Hagi Rijkaard'ın zaten batık olan takımını batırdı. Ya da batıracak.

Skibbe/Gerets/Lucescu/Rijkaard gibi isimlerin gönderilmesinden ziyade asıl kanayan yaramız UEFA ve Süper Kupanın kazanılması zannımca.

ekleme:

Mesela Hakan takıma o kadar alıştırmıştı ki kendini, o gidince Arda/Sabri falan hepsi, tüm takım afalladı. Başları sıkısınca ne yapacaklarını bilemeyecek duruma geldiler. Hakan/Bülent gibi isimler dışarıdan da olsa yardım etmek yerine basına konusunca işler daha da karıştı.

Gerets'in gönderilişi ve kaybettiğimiz hücum anlayışı..

Ben o kaliteli kadroyla Gerets'in yapacağı işi çok merak ediyordum yıllardır..

Gerçekten duruş olarakta inanılmaz karizmatik bir hoca..

Şimdi takımın başında kimi görmek isteseniz derseler Fatih Terim'in sportif direktör yapacaksın,Gerets'i hoca yapacaksın,ikisininde o agresif hücum felsefesi mükemmel işler yapar..

Hagi'yi genç oyuncuların gelişimi için görevlendireceksin,Tugay ise Gerets'e yardımcı olacak..

Müthiş bir hava yakalanır,Tafo'yu çağıracaksın kalecilere azcık ders versin..

Gerets'in istediği oyuncuları aldık mı tamamdır..

Tabi bunun gerçekleşmesi imkansız ama gerçekten müthiş olur diye düşünüyorum..

Bence bir kırılma noktası yok. Camia olarak her zaman çağın gerisindeydik. Hasbel kader bir araya gelen 2000 kadrosunun başarıları bir şanstı çağ atlamak için. Kaçırdık. Ne Lucescu, ne Terim, ne Skibe, ne Rijkard hiç biri ama hiç biri çağ dışı yapılanan bir camia da başarılı olamaz. Olamadılar da zaten. Çünkü büyük resim hep aynıydı. Selen'in dediği gibi ara sıra yaşanan başarılar, ağrı kesiciler. İltihap duruyor olduğu yerde.

Vizyon, Hedef, Araştırma, Plan, Yapılanma. Sırasıyla ele alınması gereken konular. Sonunda "Uzun Süreli Başarı" geliyor.

Genel bir vizyonunuz, aneneleriniz olacak. Bunlardan sapma göstermeyeceksiniz. Sonra kendinize en başarılıları hedef edineceksiniz. Araştıracaksınız nasıl gerçekleştirmişler. Sonra Kısa, orta ve uzun vadeli planlarınız olacak. Bu planlara göre profesyonel bir yapıya geçeceksiniz. En önemlisi bu dönemleri kendi camianıza çok iyi anlatacaksınız. Toplu bir yükseliş olacak. Bunları adım adım gerçekleştiğini gören kurul ve taraftar sabreder. 14 yıl sabretmiş. Kanıt ortada. Başarmış bu camia ayakta kalmayı.

Evet. Biliyorum. Bu maddeleri gelmiş/geçmiş yönetimler de her genel kurulda dile getiridiler/getiriyorlar. Tüzük, stad, birleşme, Sponsorluklar, Gayrımenkuller. Gelir gider dengesi oturtulmaya çalışılıyor bu yönetimce. Birikmiş yıllarca ana sorunlar. Alkışlıyorum bu konular için mevcut yönetimi (her ne kadar işin iç yüzünü detaylı bilenler yapılanların içinde büyük hatalar olduğunu ortaya koysalar bile örnek: birleşme de yanlış zamanlama, stad da sözleşme yapılmaması; yada Mecidiyeköy Stad projesindeki fiyaskolar; Sponsorluklardan gelen gelirlerin har vurup harman savrulması, borçların habire daha uzun vadeye ötelenmesi) yine de alkışlıyorum. Ancak bütün bunları çağın gerisinde kalmanın ötesine geçtiğimizin neredeyse dip (geçmiş Anadolu Klüp yapılanması) seviyeye ulaştığımızın bir kanıtı olarak görüyorum. Not: Hala başkanımız 90 larda kalmış 2. nesil vasat iş adamı yönetici kimliği ile içki masalarında futbolcu soruyor "High Society" çevresine.

Artık yeni tüzüğümüz ile daha fazla genel kurul üyemiz var. Farklı bir dağılım olacak. Dinazorlar azalmış olmalı. Umarım UMARIM bu köhnemiş yapımız gider. Yeni jenerasyon organize olur ve bu gidişatı değiştirir. Başkan merkezli yapıdan profesyonel yapıya geçiş artık lafta kalmasın, GERÇEKLEŞSİN......

Üst Alt