Sizce 'Savaş' Yaklaşıyor mu ? - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Sizce 'Savaş' Yaklaşıyor mu ?

Cevap: Sizce 'Savaş' Yaklaşıyor mu ?

Bu konunun ömrü çok olmaz.Benim düşünceme göre bir savaş olursa Türkiye'nin bu savaşa girmeyeceğidir.

Girip girmemek değil Halit. Konun ömrüde fifi afedersin. Bir görüş paylaşıyoruz burada. Ben 3 gündür kıllanıyordum artık dayanamadım son Rus hamlesinden sonra.

@Gökay,

katılmıyorum. Daha kendi kalkan ve patriotlarımız yok. Ordu zaten karışık ve saçma bir durumda. Gerek kendi hataları gerekse siyasi sebebler. İçten zaten sıkıntılıyız. Net söyleyeyim, sıkar falan atarı yapacak ne teknolojimiz var ne de stratejik durumumuz.

Ekonominin çok hassas olmasından dolayı büyük bir savaş çıkma olasılığı yok gibi bir şey.Herkes büyük zarar görür bundan biliyorlar bunu.

Tam tersi büyük savaşlar büyük krizlerden sonra çıkmıştır hep.

Sömürgecilik yarışı sonucunda 1.Dünya Savaşı ; 1929 Büyük Buhran'dan sonra 2. Dünya Savaşı.

Şu andaki fark büyük ülkeler arasındaki sıcak çatışmaların, küçük ülkeler aracılığıyla soğuk hale getirilmesi ve yapılması.Bir de finansal piyasalar aracılığıyla tanım değiştiren savaşlar da cabası tabii...

Girip girmemek değil Halit. Konun ömrüde fifi afedersin. Bir görüş paylaşıyoruz burada. Ben 3 gündür kıllanıyordum artık dayanamadım son Rus hamlesinden sonra.

QUOTE]

Görüşüne bi saygısızlık yaptığımı düşünmüyorum,bu arada İran'ın son deniz altılarınıda basına tanıttı.Bir savaş çıkacağını da pek düşünmüyorum.

1 ay önce Türkiye ile İsrail ile savaş çıkıyordu neredeyse ( Türk f16 ve savaş gemileri yazılımlarında İsrail uçakları ve gemileri dost kategorisinden düşman kategorisine bile alındı ) niye çıkmadı ? Söyleyeyim. ABD tarafından engellendi bu savaş olasılığı sebep yakın zamanda çıkacak ABD -(İran + Rusya + Suriye) savaşında müttefikleri İsrail ve Türkiye'nin ABD tarafında savaşa girmesini sağlamak için bu 2 ülkeden faydalanmak için. Türkiye ile İsrail savaşsaydı eğer ABD nin bütün planları alt üst olurdu. 1 ay önce savaşm noktasına kadar gelen İsrail ve Türkiye yakın zamanda aynı saflarda savaşacak.

iran'a saldirmayi kimse cesaret edemez. ne de olsa sözde adamlarin atom bombalari varmis. sizce amerika veya israil bunu riske alir mi?!

Görüşüne bi saygısızlık yaptığımı düşünmüyorum,bu arada İran'ın son deniz altılarınıda basına tanıttı.Bir savaş çıkacağını da pek düşünmüyorum.

Savaş sıcak olmaz soğuk olur. Ama söylediğim gibi bu esen yalnızlaştırma rüzgarında, akımı yanlış yerden yanlış yere yönlendiriyoruz. Tamam Suriye-İran pkk konusunda bize büyük ihanette bulundular lakin işin azmettiricisi bugün (geçenlerde!) bizi Kraliyetine çağıran ülke ve onun kankaları.

Edit: Yanlış anlamadım Halit, yani önemi yok demek istedim. Kişisel tepki yok bilirim seni :)

1 ay önce Türkiye ile İsrail ile savaş çıkıyordu neredeyse ( Türk f16 ve savaş gemileri yazılımlarında İsrail uçakları ve gemileri dost kategorisinden düşman kategorisine bile alındı ) niye çıkmadı ? Söyleyeyim. ABD tarafından engellendi bu savaş olasılığı sebep yakın zamanda çıkacak ABD -(İran + Rusya + Suriye) savaşında müttefikleri İsrail ve Türkiye'nin ABD tarafında savaşa girmesini sağlamak için bu 2 ülkeden faydalanmak için. Türkiye ile İsrail savaşsaydı eğer ABD nin bütün planları alt üst olurdu. 1 ay önce savaşm noktasına kadar gelen İsrail ve Türkiye yakın zamanda aynı saflarda savaşacak.

adam oval ofisten yazıyor beyler.

Savaş sıcak olmaz soğuk olur. Ama söylediğim gibi bu esen yalnızlaştırma rüzgarında, akımı yanlış yerden yanlış yere yönlendiriyoruz. Tamam Suriye-İran pkk konusunda bize büyük ihanette bulundular lakin işin azmettiricisi bugün (geçenlerde!) bizi Kraliyetine çağıran ülke ve onun kankaları.

Emrah bişey soracam seni bu düşünceye sokan Kraliyet ailesinin,Cumhurbaşkan'ını sarayına davet etmesimi? Yoksa Ortadoğu da değişen roller mi? Yıllardır söylenen bir haber.Abd-İran savaşırsa Abd bir daha belini doğrultamaz.Daha Afganistan'dan çıkamadılar.Bunu kendileride bilir,ondan savaş filan olmaz.

Zaten almıyor. Bizi kullanıyor diyorum Gökay. Olan bize olur diyorum. ABD'nin umurundamıyız sanıyorsunuz ? Ya da İsrail-AB'nin ?

savas'a girsek de girmesek de, savas bizi kesinlikle etkileyecektir.

önemli olan dogru stratejiyi uygulayip en az hasar ile cikmak. hasar dan ziyade, kazanc ile cikmak!!!

ama "hiristiyanlar ve yahudi kulübü" bize yedirmezleeeeeeeeeer..!!!

Emrah bişey soracam seni bu düşünceye sokan Kraliyet ailesinin,Cumhurbaşkan'ını sarayına davet etmesimi? Yoksa Ortadoğu da değişen roller mi? Yıllardır söylenen bir haber.Abd-İran savaşırsa Abd bir daha belini doğrultamaz.Daha Afganistan'dan çıkamadılar.Bunu kendileride bilir,ondan savaş filan olmaz.

Birçok etken var. Birincisi, ABD'nin Gürcistan denemesi ve ben o sırada ABD'deydim. Yemin ediyorum size haber bile geçmediler. USA Today'de 14.sayfada bit kadar bir haberdi. Yani deneme yanılma yapıyorlar.

Sonrasında bizim İsrail ile sürtüşmemiz ve Başbakanımızın "BOP eş başkanıyız" açıklamaları. Ani gelişen aslında belli düzeyde olması gereken Sivil Anayası altyapısı için iç işlerinde oluşan-bozulan dengeler. En son önce Mısır sonra Suriye ile dostluğun "ivedilikle" kaybedilmesi. Bunu da krizlerin izlemesi ekonomik açıdan.

Birçok etken var. Birincisi, ABD'nin Gürcistan denemesi ve ben o sırada ABD'deydim. Yemin ediyorum size haber bile geçmediler. USA Today'de 14.sayfada bit kadar bir haberdi. Yani deneme yanılma yapıyorlar.

Sonrasında bizim İsrail ile sürtüşmemiz ve Başbakanımızın "BOP eş başkanıyız" açıklamaları. Ani gelişen aslında belli düzeyde olması gereken Sivil Anayası altyapısı için iç işlerinde oluşan-bozulan dengeler. En son önce Mısır sonra Suriye ile dostluğun "ivedilikle" kaybedilmesi. Bunu da krizlerin izlemesi ekonomik açıdan.

Valla bu söylediklerin yıllardır oluyor.Ülke menfaatleri falan filan.Düşüncene saygı duymamla birlikte,benim naçizane fikrim herhangi bir savaş çıkmayacağıdır.Çıksa bile ne benim nede senin ömrünün yetmeyeceğidir.Bakalım zaman ne gösterecek.

çıksada çıkmasada şu durumda her türlü zararda olan ülke : Türkiye

Bende bunu söylüyorum işte. Sonunda biri anladı:)

Yahu, komşun !!! komşuna saldırı-yalnızlaştırma-ambargo koyuyorlar diyorum. Sende buna maşa oluyorsun. Hemde ortağın ( ! ) başımıza pkk-alevi/sunni-Türk/kürt sorununu salanlar. Ekonomimizi bir gecede bozan ülkeler.

iran'a saldirmayi kimse cesaret edemez. ne de olsa sözde adamlarin atom bombalari varmis. sizce amerika veya israil bunu riske alir mi?!

o füzeler İran'ın elinde patlar savaşta. Yıl olmuş 2011 bütün Nato ülkelerinde füze savunma sistemleri var o İran'ın o karadan karaya füzeleri anında havada imha edilir. Artık ülkeler havadan karaya füze yapıyor İran halen 1960 ların zihniyetinde karadan karaya füze ile birşey yapılabileceğini sanıyor. Bu devirde artık tank, top, füze gibi silahların pek anlamı kalmadı artık uçaklar ve donanmalar konuşuyor. ABD uçakları hava bombardımanına tuttuğunda İran hiç bir şey yapamaz hava savunma sistemleri bile yok gibi. İran hava kuvvetleri komutanı geçen demişti '' Türkiyedeki füze kalkanını füzelerimizle vururuz '' diye. Stratejiden mantıktan yoksun oldukları bu açıklamadan belli. Sen füze kalkanını füze ile nasıl vuracağını sanıyorsun ? O füze kalkanının amacı zaten senin o füzeni atamaman.

Üst Alt