Sizce 'Savaş' Yaklaşıyor mu ? | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Sizce 'Savaş' Yaklaşıyor mu ?

Arkadaşlar merhaba,

Son günlerde sıcak gelişmeler oluyor. İran-Rusya ve Suriye bize karşı bazısı hem füze hemde füze kalkan sistemlerini çevirmiş durumdalar. İsrail'i koruma amaçlı konuşlandırılacak olan sözde NATO füze kalkanları Malatya'ya kurulacak. Bu duruma en son Rusya tepki gösterdi ve Avrupa sınırındaki bölgesine kurduğu anti-füze ve uzak saldırı füze sistemini aktive etti.

Daha sonra bugün ve dün yine bazı garip gelişmeler oldu. Önce, Davutoğlu-Essad kapışması, sonra Libyalı 600 kadar milisin Suriye'ye ülkemiz üzerinden geçişi şeklinde oldu. Bugün önce Topkapı Sarayına dadanan Libya kökenli Suriye'den gelen kaçık ve en sonda Rusya'nın füze-kalkan hamlesi ve bazı uçak-saldırı helikopteri taşıyan gemilerini Suriye açıklarına göndereceğini bildirmesi ile sonlanan bir süreç.

Sizler ne düşünüyorsunuz ? Durumumuz nedir ? Birşeyler yanlış gitmiyor mu ? Sanki ortada piyon-maşa gibi duruyoruz.

Görüşleriniz....

Cevap: Sizce 'Savaş' Yaklaşıyor mu ?

Ülkeyi yöneten mübarek(!) insanlar Türkiye'yi yok yere savaşa sürüklüyor, olan o..

Ekonomi piyasalarını baskı altında tutmak için çeşitli bahaneler bunlar, bence bir süreliğine savaş olmaması için anlaşma bile yapılmıştır. Ne de olsa savaş olmadan da istediklerini alabiliyorlar ;)

Ekonominin çok hassas olmasından dolayı büyük bir savaş çıkma olasılığı yok gibi bir şey.Herkes büyük zarar görür bundan biliyorlar bunu.

Aralık veya en geç Ocak ayında savaş çıkacak. ABD ve İsrail İran'ı vuracak. Türkiye de Suriye'yi vuracak. ( Abdullah Gül'ün apar topar İngiliz sarayına çağırılıp ve paşalar gibi ağırlanması garip . Bence İngiltere'de Abdullah Gül'e Suriyeyi vurun emri verildi ). 2 tane Amerikan uçak gemisi şu an akdenizdeler. Yanlarında 180 savaş uçağı ve 10 bin askerle beraber. ( Ciddi bir durum olmasa 10 bin asker ve bu kadar uçak getirilmezdi. ) İran ve Suriye'nin destekçileri Rusya ve Çin de savaşa dahil olursa dünya savaşı çıkar. Rusya da akdenize gemi göndermiş

torbalar belli olmuş bile beyler

1.torba

abd

fransa

türkiye

ingiltere

2.torba

iran

suriye

rusya

çin

Ekonomik sebebleri gösteren renkdaşlar elbette haklılar. Ama birşeyi atlıyorsunuz, diğer savaşlar hem ekonomik sebebler ile çıktı. Yani para, büyük güç. Bu gücü korumak, onun daimliği için savaş çıkar asıl. ABD zor günler geçiriyor, AB'de öyle. Durum ortada. Ben savaş çıkacak ve olan bize olacak gibi görüyorum. Çok kötü yönetiliyoruz. Asıl iş şuan ne olduğu da değil, asıl mesele sonrasında bizim yalnız kalacağımız gerçeği.

Ekonomik sebebleri gösteren renkdaşlar elbette haklılar. Ama birşeyi atlıyorsunuz, diğer savaşlar hem ekonomik sebebler ile çıktı. Yani para, büyük güç. Bu gücü korumak, onun daimliği için savaş çıkar asıl. ABD zor günler geçiriyor, AB'de öyle. Durum ortada. Ben savaş çıkacak ve olan bize olacak gibi görüyorum. Çok kötü yönetiliyoruz. Asıl iş şuan ne olduğu da değil, asıl mesele sonrasında bizim yalnız kalacağımız gerçeği.

aynen öyle. Dünya savaşları genelde büyük ekonomik krizlerin ardından çıkar. Yeni kaynaklar arama, yeni sömürgeler kazanma, savaş ganimetleri kazanma amacıyla

Kemal,

ilk hedef olur orası. Bu gayetde haklı bir gerekçe eğer Suriye-İran açısından bakarsak. Rusya'da batıdan gelecek tehditi egale etmek için kalkanları aktive ediyor. Gürcü kısımda ise füze atış alanları inşaa ediyorlar.

Hocam, bilmem kaç yıl sonra bir TC Reis-i Cumhur'u Kraliyet Ailesince paşalar gibi karşılandı İngiltere'de. Anormallik yok mu ?

Komploman olmayalım...

Epeydir gitmiyorlardı...

Gittiler karşıladılar...

Buraya geldi bizde karşıladık...

Altından bişey çıkacağını düşünmüyorum...

Emir memir diyorlarda...

Makam'a saygısızlık ediliyor bence...

Türkiyemiz İsrail'le kolay kolay aynı topa girmez...

İran ve İsrail'de birbirine sittinsene saldırmaz...

İt iti ısırmaz zira...

hic bir sey olmaz. türkiye ye savas acmak sIkar biraz!

yyanliz abdullah gül'ün ingiltere de pasalar gibi agirlanmasi da garip tabiki. ingilizler (ve hristiyan kulübü) "türkiye bizdendir" deyip, bizi pohpohluyorlar. umarim bizimkiler bu tür oyunlara gelmezler.

Bu konunun ömrü çok olmaz.Benim düşünceme göre bir savaş olursa Türkiye'nin bu savaşa girmeyeceğidir.

Komploman olmayalım...

Epeydir gitmiyorlardı...

Gittiler karşıladılar...

Buraya geldi bizde karşıladık...

Altından bişey çıkacağını düşünmüyorum...

Emir memir diyorlarda...

Makam'a saygısızlık ediliyor bence...

Komplo teorisi değil hocam. Çok iyimser bakıyorsunuz bence. Zamanlama müthiş. Önce Suriyelilerle görüştük akabinde İngiltere'ye gittik. Sonrasında "ne olduysa!" birden işler değişti. Daha 3-5 ay önce ortak Araştırma-İşbirliği ve Vize anlaşmaları yapıyorduk. Önce İran'ı yalnızlaştıracaklar sonra bizi. Ama bu İran'a yapılacak - planlanan iş bizi çok yıpratır.

Üst Alt