Size Göre Tarihteki En İyi Milli Kadro | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Size Göre Tarihteki En İyi Milli Kadro

Belki en iyisi değil ama yenilmesi çok güç.

2012 - Almanya

_89807444_germany.jpg

Kadro: Manuel Neuer, Holger Badstuber, Jerome Boateng, Mats Hummels, Philipp Lahm, Sami Khedira, Toni Kroos, Mesut Ozil, Bastian Schweinsteiger, Miroslav Klose, Thomas Muller

Yıllara göre turnuvadaki başarı durumu

49586

2000 Fransa'sını da yazmamak olmaz.

_89394773_france.jpg

Kadro: Fabien Barthez, Lilian Thuram, Laurent Blanc, Marcel Desailly, Bixente Lizarazu, Patrick Vieira, Didier Deschamps, Youri Djorkaeff, Zinedine Zidane, Thierry Henry, Christophe Dugarry

Fransa'nın yıllara göre turnuva başarısı
49587

Tarihteki tüm takımları izleyemedim elbette ama izlediğim son 18-19 yılın en iyisi tartışmasız İspanya 2010 takımıdır. Her maçı oyun olarak domine eden, Gruplardan sonra oynadığı 4 maçı da 1-0 kazanan ve baş etmesi o dönem mümkün olmayan bir takımdı. 2008 ve 2012'de de Avrupa Şampiyonası'nı kazandılar ayrıca..

Tarihteki tüm takımları izleyemedim elbette ama izlediğim son 18-19 yılın en iyisi tartışmasız İspanya 2010 takımıdır. Her maçı oyun olarak domine eden, Gruplardan sonra oynadığı 4 maçı da 1-0 kazanan ve baş etmesi o dönem mümkün olmayan bir takımdı. 2008 ve 2012'de de Avrupa Şampiyonası'nı kazandılar ayrıca..

Tamda onları yazıyordum (y)

2010 - İspanya

_89394775_spain.jpg

Kadrosu: Iker Casillas, Sergio Ramos, Carles Puyol, Gerard Pique, Joan Capdevila, Sergio Busquets, Andres Iniesta, Xabi Alonso, Xavi, David Villa, Fernando Torres

49589

Bahsettiğin 2008-2012 aralığı tarihi içinde en verimli yıllar olmuş.

Herkes 2002 Brezilya kadrosunu yazmadığım için bana sövüyordur.

Ama bence 1998 kadrosu > 2002 kadrosundan daha iyiydi.

1998 Brezilya

the-brazil-team-lines-up-prior-to-the-1998-fifa-world-cup-final-picture-id612547484

Kadro: Claudio Taffarel, Cafu, Roberto Carlos, Aldair, Marcio Santos, Dunga, Juninho, Rivaldo, Ronaldo, Bebeto, Romario

Başarı grafikleri ise şu şekilde;

49591

2010 Arjantin

_89802614_rexfeatures_1200144p.jpg

Kadrolar: Sergio Romero, Walter Samuel, Gabriel Heinze, Martin Demichelis, Nicolas Otamendi, Javier Mascherano, Maxi Rodriguez, Angel Di Maria, Gonzalo Higuain, Carlos Tevez, Lionel Messi

Müthiş bir kadroydu

49592

İzlediğim en iyi underdog takımda 2014 Şili. İspanya'yı 2-0 yendiler ama daha da farklı biterdi. Son 16'da elendiler belki ama ev sahibi Brezilya'yı o maçta perişan etmişlerdi.. 119.dakika direkten dönen şut vardı mesela. Penaltılarda elendiler. Muazzam zevk veren bir takımdı. O takım sonrasında 2015 ve 2016'da Copa America kazandı zaten.

Ispanya cok manyak birseydi gercekten o dönem de. Futbolu epey keyif veriyordu.

Ek olarak 2008 de bizi son saniye yenen Almanlari finalde yenmelerinin verdigi haz inanilmaz ve unutulmazdi benim acimdan, Almanya ya elenmemiz hayatimda üzüldügüm en büyük seylerden birisiydi. Finale cikabilecegimize gercekten tüm samimiyetimle inanmistim Hirvatistan maci sonrasi.

Almanlar kazanmasin diye cok dua etmistim.

Üst Alt